DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Akademia Lidera

small-Akademia_Lidera.jpg

EKOzwroty

footer logo

Logotyp - propozycje

logo #1
# 4 j.p.

Szukaj

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

 Erasmus

PO WER

POWER

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
Plebiscyt OSOBOWOŚĆ ROKU 2018
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Poniedziałek, 18 Luty 2019 11:56

574ed78d8b967_osize640x400q71hb7106a.jpg

Szanowni Państwo, Droga Młodzieży!
Pragniemy poinformować, iż Pani Beata Samorajska, koordynator Szkoły Promocji Zdrowia, została nominowana do plebiscytu OSOBOWOŚĆ ROKU 2018 w kategorii "Działalność społeczna i charytatywna" za promowanie zdrowego stylu życia.

Wszyscy znamy Panią Beatę i wiemy, jak jest oddana swojej pracy, sumienna, zaangażowana w propagowanie zdrowego stylu życia, w każdej chwili gotowa nieść wsparcie tym, którzy potrzebują jej pomocy. Życzliwość, otwarcie to cechy, którymi wykazuje się w relacjach z młodzieżą, a także we współpracy z dyrekcją i nauczycielami naszej szkoły. Prosimy zatem o oddanie głosu na tak wyjątkową osobę!!!

Kandydatów do zaszczytnego tytułu nominuje redakcyjna kapituła pod przewodnictwem redaktor naczelnej "Tygodnika Ostrołęckiego".
 
ETAPY PLEBISCYTU
A. pierwszy, powiatowy etap Plebiscytu, będzie trwać od 29 stycznia 2019 r., od godz. 12.00 do 28 lutego 2019 r., do godz. 20.00
B.  drugi etap, regionalny finał Plebiscytu, rozpocznie się 5 marca 2019 r. o godz. 12.00, a  będzie trwać do 14 marca 2019 r., do godz. 20.00

GŁOSOWANIE
A. głosowanie w Plebiscycie będzie odbywało się na dwa sposoby: za pomocą SMS Premium oraz za pomocą tzw. KLIK-a oddanego na stronie wybranego Serwisu
B. w przypadku głosowania za pomocą SMS Premium:
- głosowania SMS dokonuje się poprzez przesłanie SMS na numer 72355, w treści wpisując prefiks.numer kandydata, ODC.10
- lista wszystkich prefiksów wraz z numerami Kandydatów przypisanymi do odpowiednich kategorii jest dostępna w Serwisie Gazety (art. 1 ust. 9) od dnia 29 stycznia 2019 r.
C. głosować można również za pomocą KLIK-a oddanego na stronie wybranego Serwisu poprzez kliknięcie na odpowiedni przycisk „GŁOSUJ KLIKIEM”, po zalogowaniu się w tym Serwisie
https://to.com.pl/p/kandydat/beata-samorajska%2C414763/

Zmieniony: Poniedziałek, 18 Luty 2019 12:04
 
Walentynkowe spotkanie autorskie "Serenada uczuć"
Biblioteka
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Piątek, 15 Luty 2019 13:32

190214 Walentynki   BibliotekaW dniu 14.02.2019 r. biblioteka  naszej szkoły gościła poetkę Hannę Jadwigę Sobiech (Prezes  Ostrołęckiego Klubu Literackiego OSKAL 2012-2017)  oraz  tłumacza jej poezji na język niemiecki - Jana Stanisława Meissnera.
Zaprezentowane zostały wiersze tomików poetyckich: Ich dwoje, Czekoladowe niebo oraz  Aż do świtu. Bis zum Morgengrauen. Wytworzona została ciepła i nastrojowa atmosfera, gdyż zaprezentowane zostały między innymi liryki miłosne.
Przedstawiona poezja odebrana została z żywym  zainteresowaniem przez młodzież.

Zmieniony: Piątek, 15 Luty 2019 15:02
 
UKS Clan w Kontrolnych Zawodach WMOZLA w Hali AWF w Warszawie
Sport
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Środa, 13 Luty 2019 10:24

W pierwszy weekend ferii zimowych, 26 stycznia 2019 roku, uczniowie naszego liceum uczestniczyli w Kontrolnych Zawodach organizowanych przez Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Hali Akademii Wychowania Fizycznego. Wszyscy nasi zawodnicy ustanowili swoje rekordy życiowe, pobili 5 rekordów klubu, zapewnili sobie starty w finałach i uzyskali kilka wysokich lokat. Tomasz Kopka (02)  w biegu na 300m uzyskał wynik 42,71 s (drugi w swojej serii) i zajął  5 miejsce w kategorii U18 oraz w biegu na 60m  uzyskał wynik 8:00 s, Julia Kowalczyk (02) w biegu na 600m 2:05,99 s i  Michał Brodacki (02) w skoku wzwyż pokonał poprzeczkę na wysokości 150 cm i zajął 3 miejsce w kategorii U20.

Nasi zawodnicy mieli również okazję spotkać byłych zawodników światowej klasy Tomasza Majewskiego obecnie Prezesa WMOZLA  i Ludwikę Chewińską w roli sędziny pchnięcia kulą.

Zmieniony: Wtorek, 05 Marzec 2019 13:43
 
Akcja protestacyjna przeciwko mowie nienawiści i agresji
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Poniedziałek, 11 Luty 2019 08:33

Kochani ludożercy
nie patrzcie wilkiem
na człowieka
który pyta o wolne miejsce
w przedziale kolejowym…


24 stycznia 2019 roku uczniowie klas 1e i 3f pod opieką pań: Anny Cholewińskiej i Haliny Pierzchały wzięli udział w adresowanym do młodzieży wiecu protestacyjnym przeciw wszelkim formom przemocy. Akcja odbyła się na Placu Gen. Józefa Bema, a została zainicjowana przez ostrołęcki Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego we współpracy z Miastem Ostrołęką.

Rozpoczęła ją recytacja kultowego już wiersza „List do ludożerców” Tadeusza Różewicza, w którym podmiot liryczny apeluje do ludzi, aby wyzbyli się egoizmu, pychy, nienawiści, a nauczyli się pochylać nad losem bliźnich.

O różnych formach niesienia pomocy innym opowiedziała para maturzystów, którzy od długiego czasu działają w wolontariacie i walczą z nietolerancją. Są również zaangażowani w pomoc wychowankom ww. ośrodka. Jedna z podopiecznych tej placówki wystąpiła z prezentacją dotyczącą problemu nienawiści w XXI wieku. Jednocześnie podkreśliła, że szkoła, do której uczęszcza, szczególnie akcentuje wartość i potrzebę zrozumienia drugiego człowieka.

Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki, pan Wojciech Zarzycki, który w swoim przemówieniu przedstawił rosnący problem nietolerancji wśród młodzieży oraz hejtu w Internecie. Tymczasem Prezydent Miasta Ostrołęki, pan Łukasz Kulik, próbował przekonać uczestników spotkania, że należy zwalczać obojętność wobec przemocy, zaczynając od samego siebie. Zaznaczył również, iż trzeba rozmawiać o tym niepokojącym zjawisku.

Na koniec przedstawicielka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce, zwracając się do młodzieży, zapewniła ją, że każdy, kto stanie się ofiarą przemocy czy agresji, może przyjść do jej placówki i liczyć na pomoc.

Wystąpienia kolejnych gości uzupełniały utwory muzyczne, tematycznie związane z zagadnieniem, które stało się przyczynkiem do zorganizowania tej społecznej akcji. Wśród nich znalazły się: „Modlitwa o wschodzie słońca” oraz „Dziwny jest ten świat”. Obecna tu fraza szczególnie dziś brzmi bardzo przekonująco, bo często ktoś słowem złym zabija tak, jak nożem.

Zmieniony: Poniedziałek, 11 Luty 2019 08:53
 
Bal studniówkowy 2019, czyli poloneza czas zacząć…
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Poniedziałek, 11 Luty 2019 08:26

Tegoroczny bal naszych maturzystów, zwany potocznie Studniówką, odbył się 25 stycznia w sali bankietowej „Olimpia”, w miejscowości Kruki. Prowadzący imprezę: Oliwia Dzbeńska i Karol Macioch rozpoczęli ją słowami romantycznego manifestu młodych - „Odą do młodości” Adama Mickiewicza. Następnie głos zabrał Gospodarz tego wieczoru, dyrektor II LO, pan Wojciech Domański, który powitał zgromadzonych gości, życząc wszystkim udanej zabawy.

Najważniejszym punktem części oficjalnej balu był polonez w wykonaniu reprezentantów klas III, przygotowany, jak co roku, przez panią Katarzynę Orlicką. Tym razem również nie zabrakło oryginalnego i bardzo wymagającego układu choreograficznego. Na szczęście dzięki systematycznym próbom oraz dużej motywacji młodzieży udało się zaprezentować ten tradycyjny polski taniec na wysokim poziomie, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem uczestników imprezy popartym gromkimi brawami.

Maturzyści pamiętali o złożeniu podziękowań dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, dzięki którym ich edukacja w II Liceum Ogólnokształcącym przebiega w komfortowych warunkach i na wysokim poziomie. Podziękowania złożyli też rodzicom: za to, że zawsze są przy nich, wspierając w trudnych chwilach, a także za duże zaangażowanie w organizację Studniówki.

Po części oficjalnej rozpoczęła się prawdziwa zabawa przy muzyce serwowanej przez DJ-a „Sligh T & D’n’p”. W międzyczasie goście pozowali do pamiątkowych fotografii oraz pałaszowali pyszne dania. O północy wszyscy raczyli się tortem zamówionym specjalnie na tę okazję przez każdą z klas.

To był udany bal !!!

Zmieniony: Poniedziałek, 11 Luty 2019 08:54
 
W trosce o los czworonogów
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 31 Styczeń 2019 10:37

190131 SchroniskoUczennice klasy IIb, przejęte losem zwierząt domowych, postanowiły nagłośnić sprawę powinności właścicieli wobec zwierząt, głównie psów. W kilku klasach przeprowadziły akcję przybliżającą los zwierząt zimą, kładąc nacisk na zapewnienie im odpowiednich warunków, aby mogły przetrwać ten trudny czas. Dziewczęta, nawiązując do ustawy o ochronie praw zwierząt, podkreślały, że zwierzęta też mają swoje prawa, a właściciele są zobowiązani je przestrzegać.

Aby wspomóc schronisko „Canis” w Kruszewie, zorganizowały zbiórkę pieniędzy pochodzących ze sprzedaży własnoręcznie zrobionych ciast. Udało się zebrać 300 zł. Za te pieniądze, zgodnie z zapotrzebowaniem schroniska, zakupiono karmę oraz preparaty  na pchły i kleszcze. Dziewczęta odwiedziły schronisko, miały okazję zaprzyjaźnić się z niektórymi psami, wyprowadzić je na spacer, wyczesać.  W przyszłości planują regularnie pomagać w opiece nad psami.

 
Konkurs matematyczno - fizyczno - informatyczny STEM
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 31 Styczeń 2019 10:23

190112 STEMW dniu 12.01.2019r. odbył się II etap konkursu matematyczno - fizyczno - informatycznego STEM organizowanego przez Politechnikę Warszawską Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów oraz XXVII LO im. T. Czackiego w Warszawie.


Z naszej szkoły do II etapu  zakwalifikowali się:


Palina Adzerykha – kl. 3d
Maciej Białobrzewski – kl. 3d
Patryk Chojnicki – kl. 3d
Paweł Domurad – kl. 2d
Jakub Tymiński – kl. 2a2


Po oficjalnym powitaniu uczestników przez władze PW i organizatorów konkursu wysłuchaliśmy wykładów:
- O Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW - dr hab. inż. Ryszard Piramidowicz,
- O wybranych aspektach elektroniki i nie tylko - dr hab. inż. Robert Mroczyński.


Następnie uczniowie mierzyli się z zadaniami konkursowymi, a nauczyciele wysłuchali wykładów:
- Pomiary cyfrowe w szkolnym laboratorium fizycznym i w terenie - mgr Elżbieta Kawecka,
- Laser - potęga światła - dr hab. inż. Ryszard Piramidowicz.
Ten ostatni połączony był z pięknym pokazem laserowym.

 

Po zmaganiach konkursowych i wykładach mieliśmy chwilę czasu na rozmowę z Zastępcą Dyrektora ds. Dydaktycznych – dr inż. Sławomirem Szostakiem i wykładowcą PW – dr hab. inż. Ryszardem Piramidowiczem.  Po rozmowie przyszedł czas na wspólne zdjęcia (zapraszamy do galerii).

Do domu wróciliśmy zmęczeni i pełni wrażeń.

 

Teraz czekamy na wyniki…

Zmieniony: Czwartek, 31 Styczeń 2019 11:23
 
« PoczątekPoprzednia81828384858687888990NastępnaOstatnie »

Strona 89 z 209