DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

Szukaj

eDziennik

Złota Szkoła

Logo ZlotaSzkola

EKOzwroty

footer logo

Silni Polską

SP2

Otwarci na kulturę STEAM-owa

STEAM

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

FERS

FERS

Erasmus+

 Erasmus

PO WER

POWER

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
UKS Clan zaprasza na zajęcia lekkoatletyczne
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Piątek, 16 Lipiec 2021 06:37
plakat LA 2

UKS Clan działający przy naszej szkole zaprasza na zajęcia lekkoatletyczne młodzież i dzieci od 12 lat.

W okresie wakacji zajęcia będą odbywały się wg. odmiennego skumulowanego harmonogramu w godzinach 9:30-11:00.Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, potwierdzający swój udział w zajęciach, tel. kontaktowy: 506 799 655.

W programie:

  • zajęcia ogólnorozwojowe, podnoszące ogólny poziom sprawności fizycznej,
  • ukierunkowane na naukę i doskonalenie umiejętności technicznych i taktycznych w wybranych konkurencjach lekkoatletycznych oraz poprawę motoryczności, 
  • udział w zawodach lekkoatletycznych,
  • organizacja imprez sportowych: Ostrołęcki Bieg Papieski, Test Coopera i Test Sprawności Fizycznej, Narodowy Dzień Sportu, „Mikołajki na sportowo”


Więcej informacji na stronie klubu http://uks-clan.cba.pl/
Spotykamy się na obiektach sportowych: II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce ul. Traugutta 2, stadionie miejskim w Ostrołęce, ćwiczymy również na terenach zielonych miasta Ostrołęki i okolic.

Do zobaczenia!

Zmieniony: Piątek, 16 Lipiec 2021 06:45
 
Półmetek spisu - zaczyna się wyścig z czasem
Spis powszechny
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Poniedziałek, 12 Lipiec 2021 07:04

Pakiet 10 wynik na półmetku NSP 2021 1024

Miłośnicy piłki nożnej wiedzą, że druga połowa meczu jest znacznie ważniejsza i bardziej emocjonująca. Podobnie jest z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Druga połowa NSP 2021 (lipiec-wrzesień) będzie czasem bardzo intensywnych starań o pełny stuprocentowy wynik. Wciąż bowiem obowiązku spisowego nie wypełniło niespełna 60% mieszkańców Mazowsza.
Na tle mieszkańców kraju mamy pewne powody do zadowolenia z naszej postawy. Obowiązek spisowy wypełniło ponad 2 miliony mieszkańców, a z odsetkiem spisanych osób na poziomie ponad 40%, Mazowsze zajmuje pozycję wicelidera – lepsze jest tylko znacznie mniejsze województwo opolskie.
Najlepsze wyniki w małych gminach
Na początku NSP 2021, gdy funkcjonował tylko samospis internetowy i telefoniczny, najbardziej aktywne były duże miasta oraz gminy z metropolii warszawskiej. Gdy pracę rozpoczęli rachmistrzowie, do walki o czołowe miejsca z powodzeniem włączyły się mniejsze gminy. Na koniec czerwca pierwszą najlepszą trójkę Mazowsza stanowiły gminy wiejskie: Młynarze (powiat makowski), gdzie spisało się 83% mieszkańców, Jabłonna Lacka (powiat sokołowski) 82% oraz Czernice Borowe (powiat przasnyski) i Rzewnie (powiat makowski) po 76%.
Wśród dużych miast  Mazowsza zdecydowanie najlepszym wynikiem może się pochwalić Warszawa (44%). W tej grupie – z wyjątkiem stolicy – odsetek spisanych osób jest generalnie nieco niższy niż średnia wojewódzka: w Siedlcach było to 39%, w Radomiu i Ostrołęce 37%, zaś w Płocku 35%.
Samospis internetowy najpopularniejszy
Podstawową i najpopularniejszą metodą udziału jest samospis internetowy dostępny na stronie https://spis.gov.pl/. Nie powinno to dziwić, bo jest to metoda obowiązkowa, ale też najwygodniejsza.
Z internetowej aplikacji spisowej skorzystało na Mazowszu ponad 1,5 mln mieszkańców, czyli 70% spisanych dotychczas osób. Najczęściej z tej metody korzystali mieszkańcy Ząbek, Lesznowoli i Warszawy (po około 40%).
Niedoceniony samospis telefoniczny
Równolegle z samospisem internetowym działa samospis telefoniczny za pośrednictwem infolinii statystycznej (nr 22 279 99 99). Choć jest prawie tak samo wygodny jak aplikacja internetowa, to cieszy się popularnością głównie wśród osób starszych. W gronie spisanych osób tę metodę wybrało 6% mieszkańców Mazowsza.
Rachmistrzowie dają radę!
Wkład rachmistrzów w prace spisowe pozostaje niezwykle istotny, zwłaszcza w mniejszych gminach.
Początkowo rachmistrzowie kontaktowali się tylko telefonicznie. Dzięki poprawie sytuacji epidemicznej od czerwca trwają wywiady bezpośrednie. Jak dotąd rachmistrzowie terenowi spisali ponad 23% mieszkańców województwa mazowieckiego. Oznacza to, że co piąty spisany jak dotąd mieszkaniec Mazowsza to efekt pracy rachmistrzów terenowych. Najbardziej aktywni byli oni w gminach: Jabłonna Lacka – spisali tu 70% mieszkańców, Młynarze – 64% oraz Czernice Borowe i Rusinów – po 60%.
Gramy do końcowego gwizdka!
Ostatnie trzy miesiące NSP 2021 będą czasem wytężonych starań o każdy pojedynczy wypełniony formularz spisowy. Osoby, które nie wypełniły obowiązku spisowego, powinny to jak najszybciej nadrobić pamiętając, że biorąc udział w spisie mają wpływ na przyszłość swoją i swoich bliskich. Dane spisowe będą bowiem wykorzystywane przez kolejnych 10 lat  m.in. przy podejmowaniu decyzji o rozbudowie dróg, szkół, przedszkoli, bibliotek, dostępności do wielu usług publicznych, czy podziale środków na lokalne inwestycje.
Jeśli z kimś skontaktuje się rachmistrz, należy się zgodzić na rozmowę i od razu spisać. Pamiętajmy, że jego podstawowym zadaniem jest udzielnie nam pomocy i wsparcia w wypełnianiu formularza. Nie warto czekać z udziałem w spisie do końca września. Zrób to jak najszybciej i miej spokojne wakacje oraz poczucie dobrze wypełnionego obowiązku.  
Dlatego nie czekaj – poczuj się częścią drużyny „Mazowsze” i spisz się już teraz!

Zmieniony: Poniedziałek, 12 Lipiec 2021 07:14
 
Nakręć film o spisie i wygrywaj!
Spis powszechny
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Poniedziałek, 12 Lipiec 2021 06:58

Pakiet 10 konkurs filmowy 1024Taka historia zdarza się raz na 10 lat! Przygotuj krótki maksymalnie dwuminutowy film zachęcający do udziału w spisie powszechnym. Masz szanse na atrakcyjne nagrody, w tym telewizyjną emisję Twojego dzieła!
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) to dla każdego z nas dobra okazja do zastanowienia się nad naszym życiem: sięgnięcia do wspomnień z przeszłości, ale też snucia planów na najbliższe lata. To także moment refleksji, nie tylko nad naszą przyszłością, ale również  naszego kraju oraz miejsca, w którym mieszkamy: naszej gminy, miasta lub wsi. To właśnie w oparciu o dane przekazywane w spisie będą podejmowane decyzje dotyczące przyszłości i rozwoju Twojej miejscowości, mające w konsekwencji wpływ m.in. na jakość Twojego życia. Dlatego spis jest tak ważny i należy wziąć w nim udział!

Na czym polega konkurs?
Wystarczy telefon, tablet lub kamera i…dobry pomysł! Zadanie konkursowe polega na wykonaniu filmu za pomocą dowolnego urządzenia, w dowolnej technice, który w sposób oryginalny, kreatywny, ciekawy i przyciągający uwagę odbiorcy będzie zachęcać do udziału w NSP 2021. Dopuszczalna jest każda forma artystyczna, np. film, teledysk, reportaż, animacja, itp.
Długość filmu nie może przekroczyć 2 minut, zaś jego wielkość 500 MB. Maksymalna jakość nagrania: Full HD.

Kto może wziąć udział?
Konkurs jest organizowany dla ogółu społeczeństwa bez ograniczeń wiekowych.

Jak się zgłosić?
Wystarczy wypełnić formularz internetowy na stronie: https://warszawa.stat.gov.pl, zapoznać się z regulaminem i załącznikami oraz zaakceptować ich treść. Przez ten sam formularz można w prosty sposób zapisać plik filmowy. Termin zgłoszeń upływa 31 lipca 2021 roku.


Jakie są nagrody?
Zwycięski film poznamy 12 sierpnia. Zostanie on wyemitowany na antenie TVP3 Warszawa oraz na kontach w mediach społecznościowych (Facebook i Twitter) Urzędu Statystycznego w Warszawie i Telewizji Polskiej. Laureaci konkursu mogą liczyć na następujące nagrody rzeczowe: dysk twardy 1 TB, markowy głośnik i słuchawki bezprzewodowe, Power Bank VIP, myszka bezprzewodowa na Bluetooth, ładowarka indukcyjna oraz atrakcyjny zestaw upominków promujących NSP 2021.
Pozwól zadziałać swojej wyobraźni! Planem filmowym może być całe Twoje otoczenie: dom, gmina, miasto czy wieś. Najważniejsze, by po Twoim filmie każdy chciał się spisać!

Zmieniony: Poniedziałek, 12 Lipiec 2021 07:11
 
Rozdanie świadectw dojrzałości
Szkoła
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 30 Czerwiec 2021 07:19

Drodzy Maturzyści,

Zapraszamy po odbiór świadectw dojrzałości w poniedziałek, 5 lipca 2021 r. o godzinie 11:00.

Klasa 3a – sala 18,

Klasa 3b – sala 11,

Klasa 3c – sala 5,

Klasa 3d – sala 4,

Klasa 3e – sala 20,

Klasa 3f – sala 19,

Klasa 3g – sala 10.

 
Akcja profilaktyczno-informacyjna
Aktualności
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 30 Czerwiec 2021 07:13

Akcja_profilaktyczno_informacyjna_w_Ostrołęce.jpg

 
Zakończenie roku szkolnego 2020/21
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Piątek, 25 Czerwiec 2021 10:06

25 czerwca 2021 r. młodsze roczniki naszego liceum zakończyły rok szkolny. Był to bardzo szczególny czas, gdyż nauczanie przez większą część roku odbywało się zdalnie. Razem uczyliśmy się nowych technologii, które umożliwiały jak najlepszy kontakt nauczyciel – uczeń, pomagały nauczać i egzekwować wiedzę.
Trudny rok zakończył się mimo wszystko sukcesami wielu licealistów.

Praca naszych uczniów została doceniona przez Prezydenta Miasta Ostrołęki, pana Łukasza Kulika, który podczas XIV Samorządowej Gali Uczniowskiej przekazał gratulacje oraz wręczył upominki. Wśród nagrodzonych znaleźli się:
- Aleksandra Krawczyk z klasy 3b – za uzyskanie tytułu laureata 62. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym otrzymała stypendium edukacyjne,
- Aleksander Ciepierski z klasy 2bg – list gratulacyjny oraz upominek za uzyskanie tytułu laureata V Olimpiady o Bezpieczeństwie i Obronności,
- Natalia Rudzik z klasy 3e – list gratulacyjny w kategorii „najwyższa średnia w całym cyklu nauczania”,
- Aleksander Paliwoda z klasy 2dp – list gratulacyjny w kategorii „najwyższa średnia w bieżącym roku szkolnym”,
- Julita Kostrzewska z klasy 3d – list gratulacyjny za działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta, wolontariat, udział w wielu akcjach charytatywnych.

Również Rada Pedagogiczna oraz Rada Rodziców II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce nagrodziły uczniów za wysokie lokaty w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Podczas kameralnych spotkań uczniów z wychowawcami nagrody wręczał także Dyrektor szkoły, pan Wojciech Domański. A otrzymali je:

- Aleksander Ciepierski z kl. 2bg – laureat V Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności,
- Aleksandra Chełchowska z kl. 2ep oraz Bartłomiej Jankowski z kl. 2dg – finaliści XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej,
- Cezary Miłek, kl. 2ag, Mateusz Morawski, kl. 1f – finaliści V Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności,
- Damian Żebrowski, kl. 2bg – udział w finale VI Ogólnopolskiego Konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie”,
- Magdalena Opęchowska z kl. 2bp - udział w eliminacjach okręgowych VI Ogólnopolskiego Konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie”
- Stanisław Kubeł, kl. 2bp – udział w eliminacjach okręgowych LXII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym,
- Natalia Eksterowicz, kl. 2dp i Laura Jerzyło, kl. 2fp – udział w eliminacjach okręgowych XIX Olimpiady Lingwistyki Matematycznej,
- Michał Kowalczyk, kl. 2fp, Jakub Jankowski, kl. 2fp, Mateusz Kochański, kl. 2fp, Kacper Żebrowski, kl. 2ap, Cezary Miłek, kl. 2ag – udział w eliminacjach okręgowych XVI Olimpiady Przedsiębiorczości,
- Aleksander Ciepierski, kl. 2bg, Damian Żebrowski, kl. 2bg – udział w etapie okręgowym XXIII Olimpiady Wiedzy o Prawie,
- Krystyna Cholewa, kl. 2bp, Juliusz Siemiątkowski, kl. 2bg – udział w eliminacjach okręgowych XLVII Olimpiady Historycznej,
- Marta Dobkowska, kl. 2bp – udział w eliminacjach okręgowych LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego,
- Michał Duda, kl. 2bp – udział w etapie okręgowym XXXIII Olimpiady Filozoficznej,
- Juliusz Siemiątkowski, kl. 2bg – udział w etapie rejonowym XIV Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”,
- Aleksander Ciepierski, Daria Mażewska, Miłosz Markowski, Katarzyna Możdżyńska, kl. 2bg – udział w eliminacjach okręgowych VI Ogólnopolskiego Konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie”,
- Aleksander Paliwoda i Michał Bloch, kl. 2dp – za udział w finale konkursu „Matematyka stosowana”.

Zmieniony: Piątek, 02 Lipiec 2021 07:52
Więcej…
 
KLASA 2AP NA SPŁYWIE KAJAKOWYM
Szkoła
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 30 Czerwiec 2021 08:23

20210616_111934_Copy.jpg

16 czerwca 2021 roku, korzystając z pięknej pogody, postanowiliśmy...spłynąć. Za cel wyjazdu rekreacyjno-integracyjnego obraliśmy rzekę Omulew i trasę: Czarnotrzew-Przystań. Towarzyszyły nam wyjątkowe okoliczności przyrody i świetne nastroje. Pobyt w Przystani zakończyliśmy ogniskiem. Byli z nami również chętni uczniowie z klas 2fp, 2ep i 1d oraz opiekunowie - pani Agnieszka Wołosz i pani Halina Pierzchała.

 

Zmieniony: Środa, 30 Czerwiec 2021 08:28
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia61626364656667686970NastępnaOstatnie »

Strona 69 z 225