II LO w Ostrołęce
CANTILENA hołdzie ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem
Cantilena
Wpisany przez Henryk Gadomski   
Wtorek, 20 Kwiecień 2010 10:45

W minioną sobotę 17 kwietnia CANTILENA wraz z Ostrołęckim Chórem Nauczycielskim brała udział w uroczystości patriotyczno-religijnej przy Pomniku Ofiar Terroru Komunistycznego w Ostrołęce. W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe szkół, zakładów pracy, instytucji, organizacji społeczno-kulturalnych, kompania honorowa Wojska Polskiego, Przed uroczystą Mszą Św. koncelebrowaną pod przewodnictwem Ks. Infułata Z. Żukowskiego, CANTILENA wykonała utwory: WIDZIAŁAM  JA  ORŁA   i   NASZE  MIEJSCE  NA  ZIEMI. Połączone Chóry stanowiły także oprawę muzyczną Uroczystej Liturgii Mszy Św. Partię solową w utworze WIDZIAŁAM JA ORŁA  i  PANIS  ANGELICUS wykonała Asia Kacprzak - śpiewała z dużą swobodą, czystym, pięknym głosem, dodajmy,że solo z Chórem śpiewała po raz pierwszy.  Psalmy pięknie wykonały nasze "etatowe" psalmistki Asia i Kasia Kaczyńskie.

   

Zmieniony: Czwartek, 27 Maj 2010 11:12
 
Marsz Pamięci ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem
Aktualności
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Piątek, 16 Kwiecień 2010 12:04
 


 
 
Finalista Olimpiady
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 15 Kwiecień 2010 07:52
dyplom

Arkadiusz Plona uczeń klasy 2g uzyskał tytuł Finalisty XXXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej, która odbyła się w dniach od 9 do 11 kwietnia 2010 roku w Supraślu.

Tytuł finalisty równoznaczny jest z uzyskaniem  100% maksymalnej liczby punktów  z egzaminu  maturalnego z geografii. Opiekunem naszego finalisty jest Pani Lidia Górska.


 Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów naukowych - dyr. R.Kaliszewski.

 

Zmieniony: Środa, 21 Kwiecień 2010 11:06
 
Kondolencje
Aktualności
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Poniedziałek, 12 Kwiecień 2010 09:25

    10 kwietnia, 8.56, lotnisko w Smoleńsku, 96 osób na pokładzie TU-154. Sekundy, minuty, godziny – Polska zamarła.

    96 osób… Nie tylko prezydent wraz z żoną, nie tylko posłowie, prezes Narodowego Banku Polskiego, Instytutu Pamięci Narodowej, nie tylko generalicja - ale synowie i córki, bracia i siostry, ojcowie i matki. Zniknęli. Polacy zamarli w ciszy. Wreszcie zjednoczeni ponad podziałami.
    Dywany zniczy w Stolicy, flagi z kirem powiewające przy domach. I cisza. Cisza pełna trwogi i oczekiwania na iskierkę nadziei. A może jednak to tylko żart? Głupi, niesmaczny żart…
    
    My, zwykli Polacy, którzy straciliśmy swoich dyplomatycznych przedstawicieli, oczekiwaliśmy skruchy Rosjan i przyznania się do zbrodni sprzed 70 lat. Otrzymaliśmy współczucie i pomoc. Kondolencje płyną z całego świata.    My, społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce, łączymy się w bólu i modlitwie z rodzinami ofiar i składamy najszczersze wyrazy współczucia Polakom. Swoją postawą i odpowiednim zachowaniem pragniemy zaakcentować solidarność ze wszystkimi cierpiącymi…


Uczniowie, Dyrekcja, Nauczyciele i wszyscy pracownicy II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce.

 

„Katyński las”

W katyńskim lesie,
Gdzie dęby sadzono,
Wielu ludzi zginęło,
Poddało się Bogu.

Ziemia po raz kolejny,
Zroszona krwią została,
Była wówczas wielka cisza,
Nawet jaskółka nie przeleciała.

10 kwietnia – symboliczna data,
Zabrałeś wtedy Boże,
Wielkich ludzi tego świata.

I tylko wiał wiatr i szumiały drzewa.
Ich już nie ma razem z nami,
Zostały nam tylko pamięć i wspomnienia.

W hołdzie ofiarom tragedii pod Smoleńskiem
Beata Mierzejewska kl. IIB

 

 „Współczesny Katyń”

Dwie tragedie
o których nie a można mówić bez łez
Las katyński w żałobie
kolejny raz

Nasz naród
Flaga z kirem
tysiące świec i łzy

70 lat temu
I dziś
Jedno cierpienie…

ORZEŁ BIAŁY w czerni
Ziemia polska skrwawiona
przez wieki

Nasza historia płacze znów
Żegna kwiaty zwiędłe zbyt wcześnie

Polska z raną
Jak zawsze
Tak dziś…(pamięci ofiar katastrofy lotniczej z dnia 10 kwietnia 2010 roku)

  
Zmieniony: Wtorek, 13 Kwiecień 2010 13:10
 
"90 lat na olimpijskim szlaku"
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Wtorek, 30 Marzec 2010 10:04

DyplomUczeń klasy 2d naszego Liceum - Damian Chodkowski, zajął drugie miejsce w finale krajowym Wielkiego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej "90 lat na olimpijskim szlaku" w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Społeczność szkolna II LO serdecznie gratuluje ogromnej wiedzy w zakresie polskiego olimpizmu i odniesionego sukcesu. Gratulacje składamy także rodzicom  jednocześnie dziękując za organizacyjne wsparcie podczas kolejnych etapów konkursu.

Dyrektor R.Kaliszewski

 

 

Nagrodzeni

 

Zmieniony: Wtorek, 30 Marzec 2010 10:16
 
CANTILENA w hołdzie Papieżowi JP II
Cantilena
Wpisany przez Henryk Gadomski   
Poniedziałek, 29 Marzec 2010 06:54

W Niedzielę Palmową 28 marca  w Kościele Zbawiciela Świata odbył się Koncert pt ZOSTAŃ Z NAMI  - w hołdzie Papieżowi JP II. Tym razem CANTILENA wystąpiła z Młodzieżową Orkiestrą Kameralną. W wypełnionej po brzegi wielkiej Świątyni zabrzmiały, między innymi, ulubione przez naszego Wielkiego Rodaka utwory:  NIE LĘKAJ SIĘ,  JEZUS CHRYST,  ABBA OJCZE,  BARKA.  Przed Koncertem CANTILENA  stanowiła oprawę muzyczną uroczystej liturgii Mszy Św. Psalmy wykonały Asia i Kasia Kaczyńskie. Partię solową w utworze PANIS ANGELICUS  Cesara Francka wykonała gościnnie Kasia Bałdyga. Na uwagę zasługuje fakt, że z CANTILENĄ wystąpiły byłe Chórzystki, aktualnie studentki wyższych uczelni: Wioletta Banach, Kasia Bałdyga, Ania Gwiazdowska i Paulina Szurnicka. To bardzo miłe i budujące.

 

 CF-Error CF-Error CF-Error CF-Error CF-Error CF-Error CF-Error CF-Error CF-Error CF-Error CF-Error CF-Error CF-Error CF-Error CF-Error CF-Error CF-Error CF-Error


 
Zmieniony: Sobota, 03 Kwiecień 2010 12:46
 
Targi Edukacyjne 2010
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 25 Marzec 2010 15:06
 


 
 
« PoczątekPoprzednia181182183184185186187188189190NastępnaOstatnie »

Strona 189 z 194