II LO w Ostrołęce
Makutano Junction i gość z Kenii
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Poniedziałek, 16 Czerwiec 2014 08:42
W czwartek (12.06) w ramach projektu Makutano Junction. Multimedialne metody nauczania w edukacji globalnej naszą szkołę odwiedził gość z Kenii - Peninah Kuttoh, studentka ekologii uniwersytetu w Nairobi. Penninah Kuttoh jest uczestniczką programu Wolontariat Europejski (European Voluntary Service) i pracuje dla organizacji Europejskie Forum Młodzieży. Peninah opowiedziała ucziom naszej szkoły o swoim kraju, wolontariacie międzynarodowym oraz chętnie odpowiedziała na ich pytania.
Projekt Makutano Junction. Multimedialne metody nauczania w edukacji globalnej jest dwuletnią inicjatywą realizowaną w konsorcjum czterech organizacji/instytucji: Fundacji Partners Polska, Institute of Education, University of London, estońskiej Eesti People to People oraz bułgarskiej Global Initiative on Psychiatry, we współpracy z czterema brytyjskimi ośrodkami Development Education Centres, firmą produkującą serial „Makutano Junction” - Mediae Company, a także organizacją Education Effect Africa z Kenii.
Celem projektu jest podnoszenie wiedzy pedagogów, kadry akademickiej, doradców metodycznych, edukatorów oraz uczniów w krajach partnerskich na temat współzależności pomiędzy krajami Globalnego Południa i Globalnej Północy. Zadaniem projektu jest budowanie zrozumienia pomiędzy szkołami w Kenii i Europie, aktywizowanie i angażowanie uczniów i uczennic do wspólnych działań.
 
 











Zmieniony: Poniedziałek, 16 Czerwiec 2014 09:06
 
SZANOWNI ABSOLWENCI II LO im. C.K.NORWIDA W OSTROŁĘCE
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Piątek, 13 Czerwiec 2014 07:45

Informujemy o XIII  edycji Programu Stypendia Pomostowe 2014/2015. Segment A.

            Celem programu jest wspieranie młodzieży pochodzącej z rodzin byłych pracowników przedsiębiorstw gospodarki rolnej w podjęciu decyzji o kontynuowaniu nauki na dziennych studiach I stopnia realizowanych w polskich uczelniach publicznych mających uprawnienia magisterskie lub jednolitych studiach magisterskich realizowanych w polskich uczelniach publicznych.

            Nabór stypendystów odbywać się będzie ściśle według zasad określonych
w regulaminie przyznawania i przekazywania stypendiów pomostowych dla studentów
w roku akademickim 2014/2015.

            Program jest skierowany do maturzystów, którzy ukończą szkołę ponadgimnazjalną
w 2014 roku i którzy spełnią łącznie następujące kryteria:

-        dostaną się na I rok dziennych studiów I stopnia realizowanych w polskich uczelniach publicznych mających uprawnienia magisterskie lub I rok jednolitych studiów magisterskich realizowanych w polskich uczelniach publicznych;

-        osiągnęli na egzaminie maturalnym co najmniej 90 pkt. liczonych zgodnie
z algorytmem dołączonych do regulaminu. Osoba ubiegająca się o stypendium oblicza samodzielnie liczbę punktów;

-        są dziećmi byłych pracowników ppgr, którzy byli zatrudnieni w tych gospodarstwach na podstawie umowy o prace w okresie co najmniej 2 lat;

-        mieszkają na terenach wiejskich lub w miastach do 20 tys. mieszkańców, okres zameldowania nie krótszy niż 6 miesięcy od daty ogło0szenia programu na stronie: www.stypendia-pomostowe.pl;

-        pochodzą z rodzin, w których dochód netto na osobę w rodzinie albo dochód osoby uczącej się nie przekracza 1176 zł lub 1344 zł, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanych lub znacznych stopniu niepełnosprawności .

Regulamin przyznawania i przekazywania stypendiów pomostowych dla studentów
w roku akademickim 2014/2015 Segment 1A. (wraz z załącznikami) dostępny jest na stronie internetowej Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Kandydaci do stypendium wypełniają wniosek on-line na stronie
www.stypendia-pomostowe.pl,
w terminie do dnia 18.08.2014 do godz. 16.oo

Wypełnione przez kandydatów dokumenty należy przesłać do dnia 22.08.2014 na adres:

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Warszawie

Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa.

 

Zmieniony: Piątek, 13 Czerwiec 2014 07:47
 
Gala Finałowa Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Środa, 11 Czerwiec 2014 10:29

Dnia 10 czerwca 2014 r. w Krakowie , w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego , miała miejsce Gala Finałowa Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

Klasa II g zdobyła nagrodę główną, Weekend Zwycięzców, uzyskując 6595 głosów poparcia dla przygotowanych w ramach ANP projektów.

                  

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w propagowanie naszych projektów i głosującym.

Zmieniony: Środa, 11 Czerwiec 2014 10:35
 
INESPO 2014 - klaustrofobia dała międzynarodowy sukces ostrołęckim licealistkom
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Wtorek, 10 Czerwiec 2014 09:05
Aleksandra Bloch i Klaudia Krupka  - uczennice naszego liceum zdobyły III miejsce podczas międzynarodowego konkursu  INESPO, który odbył się w dniach 2 - 6 czerwca br. w Amsterdamie w Holandii. Pojechały one na konkurs w ramach nagrody za sukces odniesiony w konkursie organizowanym przez Fundację Zaawansowanych Technologii podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Naukowego E(x)plory w Gdyni.                               
INESPO (International Environment Sustainability Project Olympiad) to wiodący międzynarodowy konkurs projektów naukowych z biologii, fizyki, chemii.
Podczas tego tygodniowego wydarzenia, w którym brali udział reprezentanci ponad 40 różnych krajów, nasze uczennice prezentowały  pracę
pt. "Research into the perception of personal space in aspect of claustrophobia". Projekt dotyczył nowej potencjalnej metody leczenia klaustrofobii opracowanej przez uczennice.
Dodatkowo wszyscy uczestnicy prezentowali swoje regiony z których pochodzą. Nasze dziewczyny w strojach kurpiowskich przedstawiły piękno naszego regionu; na ich stanowisku zagościło rękodzieło kurpiowskie (serwetki, wycinanki, kwiatki, palmy) oraz broszury, foldery, ulotki promujące nasz region (otrzymane z Urzędu Miasta).
Oprócz możliwości spotkania się z naukowcami specjalizującymi się w tej dziedzinie oraz innymi młodymi ludźmi reprezentującymi inne kultury, czekało na nie również szereg atrakcji. Wyjazd obejmował zwiedzanie słynnych holenderskich miast - m.in. Amsterdamu i Hagi.
Z krainy wiatraków nasze reprezentantki wróciły z brązowym medalem, statuetką, nagrodą pieniężną i niezapomnianymi wrażeniami.
 

Opiekunem ich pracy była Pani Anna Mynyk.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.                        
Społeczność szkolna i Dyrekcja II LO 


 
 
 










 
 
Zmieniony: Czwartek, 12 Czerwiec 2014 09:20
 
Matematyka Innego Wymiaru
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Czwartek, 05 Czerwiec 2014 15:15
Nasza szkoła w roku szkolnym 2013/2014 przystąpiła do projektu "Matematyka Innego Wymiaru - organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem konkursu było rozwijanie zdolności matematycznych młodych ludzi na wszystkich etapach Edukacji oraz zakładał również odnalezienie w Polsce największych matematycznych talentów. Program opiera się na nowoczesnych metodach nauczania z wykorzystaniem technik multimedialnych, sposobów efektywnej nauki, gier strategicznych, wymianie wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestnikami projektu. Do konkursu przystąpiło z naszej szkoły 16 osób. Miło nam poinformować o ogromnym sukcesie naszych uczniów w Matematycznych Mistrzostwach Polski.
Sukcesem szkoły jest zdobycie I miejsca w kraju przez Przemysława Grabowskiego  z klasy II d - opiekun p. A. Łomacz. Przemysław został nagrodzony wyjazdem na warsztaty matematyczne do Zakopanego.
Wyróżnienie otrzymali:
Kinga Kord  z klasy IIe - opiekun p. B.Milewska : 2 miejsce w powiecie, 3 miejsce w województwie oraz 21 miejsce w kraju.
Tomasz Linowski  z klasy IIId - opiekun p. T. Gierwicz: 1 miejsce w powiecie, 1 miejsce w województwie oraz 25 miejsce w kraju.
Uczniowie wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.
Pozostali uczestnicy uzyskali bardzo dobre wyniki na poziomie powiatu, województwa oraz kraju.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.
Zmieniony: Czwartek, 05 Czerwiec 2014 15:24
 
XIV Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia
Szkoła Promocji Zdrowia
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Środa, 04 Czerwiec 2014 07:53
    XIV Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia już za nami. 30 maja w Zielonce  pod Warszawą odbyły się kolejne   już zmagania młodzieży realizującej program „Szkoła Promocji Zdrowia”.  Cała Olimpiada składa się z kilku części. Pierwsza to Olimpiada wiedzy. Tegoroczna Olimpiada  dotyczyła zdrowia psychicznego i przebiegała pod hasłem „Uzależnij się od szczęścia”. Przygotowania rozpoczęły się w kwietniu wykładem przygotowanym przez zespół lekarzy i psychoterapeutów ze szpitala psychiatrycznego w Tworkach.  14 maja na terenie II LO odbył się pierwszy etap wiedzy dotyczący zdrowia psychicznego, na podstawie którego pięć osób z najwyższą liczbą punktów zakwalifikowało się do finału. Finał odbył się 26 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie. Uczennica naszej szkoły  Milena Plewa klasa I c , zdobyła II miejsce w konkursie wiedzy. Kolejną konkurencją była prezentacja multimedialna, która dotyczyła hasła Olimpiady. Jak co roku i tym razem chęć udziału w tej konkurencji zgłosiła bardzo duża liczba uczniów. Po eliminacjach klasowych, a następnie szkolnych do konkursu wybrana została prezentacja Moniki Skarzyńskiej. Prezentacje z ramienia szkoły swoją opieką objęła Pani Agnieszka Pragacz. Monika zajęła II miejsce w punktacji ogólnej.
    Olimpiada „Szkół Promocji Zdrowia” to również zmagania sportowe. Młodzież wzięła udział w pięciu konkurencjach sprawnościowych. Przygotowaniem młodzieży do rywalizacji zwinnościowych zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego II LO.  Do nich zaliczymy Panie Martę Sobczak i Justynę Trzeciak  Samluk oraz pana Pawła Czartoryskiego. Zmagania sportowe dotyczyły toru przeszkód, biegu  ze skakanką w parach, skoku  w dal, rzutu piłką do kosza oraz  zagrywki piłką  siatkową.
    Na tym nie koniec zmagań. Najważniejsza konkurencja to pierwsza pomoc przedmedyczna. Przygotowania do tej konkurencji rozpoczęły się na początku maja podczas kursu z pierwszej pomocy przedmedycznej organizowanego w ramach współpracy z Meditrans Ostrołęka. Zakład ten reprezentował ratownik medyczny pan Kamil Budny, który już po raz trzeci wraz z Panią Beatą Żebrowską opiekunem medycznym programu „SzPZ” oraz Panią Grażyną Żebrowska pielęgniarką pracującą w SOR z IP merytorycznie i praktycznie prowadzili zajęcia z tego zakresu. Młodzież miała możliwość odbycia zajęć również na terenie stacji pogotowia ratunkowego.  Kolejnym etapem przygotowania były zajęcia z ratownictwa wodnego na basenie  oraz zajęcia w Państwowej Straży Pożarnej. Za możliwość odbycia tych zajęć młodzież serdecznie dziękuje.
    Corocznie każda ze szkół przedstawia swoją część artystyczną. W tym roku naszą szkołę reprezentowała grupa dziewcząt w układzie tanecznym, który był przygotowany pod kierunkiem Pani Katarzyny Orlickiej. Dziewczęta zebrały gromkie brawa za swój jakże energiczny występ. Podsumowując tegoroczna Olimpiada już przeszła do historii, a zdobycie I miejsca w ogólnej punktacji jeszcze bardziej motywuje młodych ludzi do pracy. Za przygotowanie do Olimpiady serdecznie dziękuje Koordynator programu zarówno wszystkim nauczycielom, dyrekcji  a przede wszystkim samym uczniom za wspaniałą postawę i zaangażowanie. Już za rok następna  XV Olimpiada, a gospodarzem jest Ostrołęka. II miejsce zdobyła Szkoła z Radomia , a III z Ciechanowa. Dziękujemy za wspaniałą rywalizację.
    Relacje przygotował koordynator programu „Szkoła Promocji Zdrowia” - Beata Samorajska
 
 










Zmieniony: Czwartek, 05 Czerwiec 2014 10:55
 
Wyniki międzyszkolnych konkursów poświęconych twórczości C.K Norwida
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Poniedziałek, 02 Czerwiec 2014 19:06

2 czerwca zostały rozstrzygnięte dwa międzyszkolne konkursy poświęcone twórczości C. K. Norwida, organizowane już po raz drugi w naszej szkole.
W obu konkursach wzięło udział ponad 60 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych: z Ostrołęki (tu: II LO i ZSZ nr 3) i Wyszkowa (ILO).
Cieszymy się, iż tak liczna grupa młodzieży postanowiła spróbować swoich szans.

Jury w składzie: p. Agata Sakowska - plastyk, p. Adam Wołosz - fotograf, p. Hanna Puch - pedagog szkolny wyłoniło zwycięzców.

W kategorii PRACA PLASTYCZNA INSPIROWANA WYBRANYM DZIEŁEM NORWIDA:

- I miejsce: Julia Szczepanek (II LO w Ostrołęce)
- II miejsce ex aequo : Wiktoria Bolc, Paulina Szczęsna (II LO w Ostrołęce)
- III miejsce ex aequo: Monika Modzelewska (II LO w Ostrołęce), Weronika Paczkowska (I LO w Wyszkowie)

WYRÓŻNIENIA:
Weronika Libuda, Daria Oleksiak (I LO w Wyszkowie), Julia Hillmeier (II LO w Ostrołęce)


W kategorii ZDJĘCIE/ZDJĘCIA INSPIROWANE WYBRANYM DZIEŁEM LITERACKIM NORWIDA:
- I miejsce: Marzena Opacka (II LO w Ostrołęce)
- II miejsce ex aequo: Natalia Kubeł (ZSZ nr 3 w Ostrołęce), Dominika Czerżyńska (II LO w Ostrołęce)
- III miejsce ex aequo: Aneta Narowska, Jakub Cekała (II LO w Ostrołęce)

WYRÓŻNIENIA:
- Weronika Libuda, Jakub Sobotka (I LO w Wyszkowie), Natalia Gutowska/Milena Plewa/Aleksandra Parzych, Zuzanna Kasikowska, Julia Dorobińska, Małgorzata Stryjewska, Kinga Małkowska, Ewelina Filipkowska, Aneta Niedźwiedzka (II LO w Ostrołęce)

Jurorzy zwrócili uwagę na wysoki poziom artystyczny prac, pomysłowość, wielość interpretacji wybranych dzieł Norwida.

Wręczenie nagród oraz dyplomów nastąpi 5 czerwca (w czwartek) podczas IV edycji akcji CZYTANIE NORWIDA 2014, na które zapraszamy ww. osoby (początek - godz. 11.30, sala nr 8).
W tym też dniu odbędzie się wystawa wszystkich prac konkursowych.

Uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy !!!

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursów za rok !!!

 












ORGANIZATORZY:
p. Joanna Banaszek, p. Agnieszka Wołosz
Zmieniony: Środa, 25 Czerwiec 2014 11:26
 
« PoczątekPoprzednia151152153154155156157158159160NastępnaOstatnie »

Strona 155 z 199