|
Aktualności
|
|
Wpisany przez Jacek Białobrzewski
|
|
Poniedziałek, 22 Luty 2010 12:09 |
Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 22 lutego 2010r. zginęła śmiercią tragiczną nasza uczennica Agata Pokora, lat 18, tegoroczna maturzystka. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie składają: Dyrekcja, Nauczyciele, Wychowawca i Społeczność Uczniowska II LO im.C.K.Norwida w Ostrołęce.
| Agatka była wspaniałą, pełną chęci życia, wiary w ludzi i świat dziewczyną…Wszystkim, którzy spotkali ją na szkolnych ścieżkach, na zawsze pozostanie w pamięci jako osoba pełna wewnętrznego spokoju, ciepła i radości, którą rozsiewała wokół siebie. Była osobą niezwykle skromną i wrażliwą, a jej kultura osobista sprawiała, że kontakt z nią, każda rozmowa, były niebywałą przyjemnością..
Tak trudno uwierzyć w jej śmierć…,tak bardzo boli ta wyrwa, zanim zabliźni ją czas. Straciliśmy wspaniałą uczennicę i przyjaciela - a przede wszystkim bardzo dobrego człowieka…Pozostaje nam wiara, że gdzieś w niebie otoczy nas Ona swoimi anielskimi skrzydłami…SPOCZYWAJ W POKOJU DROGA AGATKO [*]
"Już? Tak prędko? Co to było? Coś strwonione? Pierzchło skrycie? Czy się młodość swą przeżyło? Ach, więc to już było... życie?" Leopold Staff Droga Agatko - na zawsze pozostaniesz w mojej pamięci i sercu... SPOCZYWAJ W POKOJU. Wychowawca Agnieszka Nicewicz
„……”
Ten dzień zapłakał łzami brakuje słów nie ma myśli są tylko łzy – gorzkie łzy
Serce nie ogarnia bólu Twojej straty Młodzieńcze lata życia odpłynęły w dal zostawiając pustkę
Odeszłaś ANIELE…
Trzepot twych skrzydeł budzi nasze niedowierzanie
Tak bardzo źle tu bez Ciebie tak smutno
Tęsknota krzyczy Twoje imię!
Będziesz na zawsze w naszych sercach W nich TRWAJ…
(Pamięci Agatki Pokory – mojej uczennicy) 23.02.2010 Justyna Mościcka
|
|
Zmieniony: Środa, 24 Luty 2010 13:02 |
|
Szkoła
|
|
Wpisany przez Jacek Białobrzewski
|
|
Poniedziałek, 22 Luty 2010 05:59 |
|
|
|
Zmieniony: Poniedziałek, 22 Luty 2010 06:02 |
|
Szkoła
|
|
Wpisany przez Jacek Białobrzewski
|
|
Niedziela, 24 Styczeń 2010 18:51 |
|
|
|
Zmieniony: Niedziela, 24 Styczeń 2010 18:56 |
|
|
Cantilena
|
|
Wpisany przez Henryk Gadomski
|
|
Środa, 20 Styczeń 2010 21:33 |
|
Ukazała się kolejna płyta CANTILENY zawierająca 23 utwory chóralne Henryka Gadomskiego do tekstów znanych poetów , między innymi: Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Karola Wojtyły, a także poetów związanych z Ostrołęką i regionem kurpiowskim: - Dionizego Maliszewskiego, Edwarda Kupiszewskiego, Tadeusza Machnowskiego, Czesława Parzycha, Alfreda Sierzputowskiego, Leszka Czyża i innych. Płyta nosi tytuł CHWILA MYŚLI - tak jak i wcześniejsza publikacja zawierająca zapis nutowy tychże utworów. Wydawca płyty: Związek Kurpiów i II LO, Nagranie: Jacek Białobrzewski, zdjęcia: Grzegorz Zawrotny, projekt graficzny: Grzegorz Zawrotny i Arkadiusz Lipka.
|
|
Zmieniony: Czwartek, 25 Luty 2010 10:40 |
|
Szkoła
|
|
Wpisany przez Jacek Białobrzewski
|
|
Wtorek, 12 Styczeń 2010 16:22 |
|
|
|
Zmieniony: Niedziela, 24 Styczeń 2010 18:54 |
|
Cantilena
|
|
Wpisany przez Henryk Gadomski
|
|
Czwartek, 07 Styczeń 2010 19:44 |
|
CANTILENA w ostrołęckiej Farze 6 stycznia 2010 r., w święto Trzech Króli, odbył się koncert kolęd w wykonaniu CANTILENY o Ostrołęckiego Chóru Nauczycielskiego. W programie znalazły się dawne kolędy w nowym opracowaniu a także kolędy współczesnych twórców, m.in Z. Preisnera: KOLĘDA DLA NIEOBECNYCH. Teksty poetyckie o tematyce Bożonarodzeniowej anonimowych poetów z XVII w, i Ks. J. Twardowskiego recytowała Magdalena Olbryś. Program prowadziła Asia Kaczyńska, która wraz z siostrą Kasią wykonała psalmy podczas uroczystej Liturgii Mszy Św. Oprawę muzyczną Mszy Św. stanowiły połączone Chóry. Było to bardzo udane kolędowanie.
|
|
Zmieniony: Czwartek, 22 Kwiecień 2010 13:16 |
|
Szkoła
|
|
Poniedziałek, 21 Grudzień 2009 10:25 |
|
Uczniowie klasy IA odwiedzili Ćwierćlandię - państwo złożone z czterech wyraźnie oddzielonych od siebie kolorowych tkanin : zielonej, niebieskiej, czerwonej i żółtej. Mieszkańcy każdej krainy dekorowali ją w odpowiadającym jej kolorze, dostosowywali zadania do obowiązującego, jedynie "słusznego", koloru. A ja z przyjemnością obserwowałam, jak wspaniale uczniowie ze sobą współpracowali, nie zważając na stworzone sztuczne granice. Ta zabawa stała się pretekstem do rozważań na temat tolerancji, szacunku dla różnorodności, wznoszenia się ponad podziałami. Dziękuję uczniom IA za udział w zabawie. Pozdrawiam wszystkich i z okazji zbliżających się Świąt i nadchodzącego Nowego Roku składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń.
Hanna Puch |
|
Zmieniony: Wtorek, 12 Styczeń 2010 16:19 |
|
|
|
|
|
|
Strona 237 z 240 |