II LO w Ostrołęce
Matematyka stosowana
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Środa, 10 Maj 2023 06:39

2023.20.04 konkus Matematyka stosowana fot.DariuszPiekut PB 23Matematyka stosowana to konkurs organizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej. Główną nagrodą jest w nim indeks na dowolny, wybrany przez laureata kierunek studiów na tej podlaskiej uczelni technicznej. W tym roku odbyła się siódma edycja turnieju. Do finału zakwalifikowały się dwie dwuosobowe drużyny naszego liceum: Natalia Ekstrerowicz z klasy 4d i Marta Kołodziejska z klasy 3d oraz Aleksander Paliwoda i Michał Bloch - obaj z klasy 4d. Zmagania trwały dwa dni - 19 i 20 kwietnia 2023 roku. Zawodnicy musieli zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez każdy z siedmiu wydziałów Politechniki Białostockiej. Obie nasze drużyny wypadły bardzo dobrze. Lepsza okazała się drużyna Aleksander Paliwoda i Michał Bloch. Chłopcy wywalczyli indeksy i do matury podchodzą ze spokojem, gdyż miejsca na uczelni maja już zapewnione. Gratulujemy.
Opiekunem uczniów jest Pani Beata Kotowska.

Zmieniony: Piątek, 12 Maj 2023 14:15
Więcej…
 
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Humanistycznej || KULTURALNY PRZEKŁADANIEC ||
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Piątek, 28 Kwiecień 2023 09:38

IMG 758520 kwietnia 2023 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce odbyła się 5. edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Humanistycznej || KULTURALNY PRZEKŁADANIEC ||.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Przystąpiło do niego 16 szkół podstawowych z Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego. 67 uczestników zmierzyło się z testem sprawdzającym wiedzę na temat literatury, nauki o języku, sztuki czy ogólnej wiedzy o kulturze.

Laureaci konkursu:
I miejsce – Maja Mierzejewska (SP nr 4 w Ostrołęce),
II miejsce – Kornelia Rusiłowicz, Zofia Rawa (SP nr 5 w Ostrołęce),
III miejsce – Kinga Wilczewska (SP w Troszynie), Patryk Poławski (SP w Łysych).

Przyznano 6 wyróżnień, które trafiły do uczniów SP nr 3 w Ostrołęce, SP nr 6 w Ostrołęce, SP w Troszynie, STO w Ostrołęce oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle.
Laureaci oraz wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz kubki z logo konkursu. Nagrody wręczył dyrektor szkoły pan Krzysztof Jankowski.
Wydarzenie przygotowały polonistki z II LO w Ostrołęce - pani Agnieszka Wołosz i pani Joanna Banaszek.

GALERIA

Zmieniony: Piątek, 28 Kwiecień 2023 10:06
 
Laureaci konkursów z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Piątek, 28 Kwiecień 2023 09:33

20230414 100306W kwietniu odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursów poetyckiego i plastycznego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
Laureaci konkursu poetyckiego:

I miejsce - Gabriela Załęska kl.3f
I miejsce - Julia Śledziewska - kl. 1b
II miejsce - Gabriela Laskowska - kl.3b
III miejsce - Maria Grzegorczyk - kl. 2a
III miejsce - Jakub Romanowski - kl. 3a

Laureaci konkursu plastycznego:
I miejsce - Aleksandra Golan - kl. 1b
II miejsce - Kalina Bereszczyńska - kl. 1c

Nagrody wręczył Dyrektor szkoły pan Krzysztof Jankowski. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach.
Organizatorkami konkursów były panie Aneta Mroczkowska, Karolina Borkowska i Beata Grzywacz.
GALERIA

Zmieniony: Piątek, 05 Maj 2023 06:49
 
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Czwartek, 27 Kwiecień 2023 10:44

dzien autyzmuW dniu 2 kwietnia obchodzony był „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat spektrum autyzmu, udzielenie wsparcia, akceptacji i zrozumienia.
Nasza szkoła również włączyła się w akcję na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w weekend, wydarzenie obchodziliśmy 3 kwietnia. W naszej szkole nie zabrakło niebieskich akcentów i symboli Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, ponieważ to kolor solidarności z autyzmem. W wybranych klasach zorganizowano zajęcia poświęcone tematyce autyzmu.
Za wyjątkowe zaangażowanie tego dnia uczniowie klas Ia, IIe, If zostali nagrodzeni „Dniem bez kartkówek i bez pytania”, a klasa Ib i Ie „Lekcją bez kartkówki i bez pytania”.
Organizatorami wydarzenia były p. Izabela Geżyńska, p. Marzena Kurpiewska, p. Marzena Szymańska, p. Sylwia Zdunek.

Zmieniony: Czwartek, 27 Kwiecień 2023 10:51
 
Wyniki konkursu pt. „Życie i twórczość C. K. Norwida.
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Środa, 26 Kwiecień 2023 07:48

IMG 20230425 112107Dnia 25 kwietnia 2023 r. odbył się w naszej szkole konkurs dotyczący życia i twórczości wielkiego poety romantycznego, a naszego patrona – Cypriana Kamila Norwida. W zmaganiach wzięli udział przedstawiciele klas drugich. Na sukces pracowali parami. Podczas zaciętej rywalizacji były chwile powagi i skupienia, ale także dużo śmiechu i zabawnych momentów. W tym roku poziom okazał się wyjątkowo wysoki, uczniowie wykazali się  ogromną wiedzą. 
A oto wyniki:
I miejsce Matylda Górska, Zuzanna Borawska z klasy II E
II miejsce Maria Grzegorczyk, Tomasz Dawid z klasy IIA
III miejsce Igor Dzikowski, Mateusz Gawek z klasy II D 

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Szczególne podziękowania należą się członkom jury – przewodniczącej pani Justynie Mościckiej oraz uczniom klasy II E: Karolinie Grzyb, Patrycji Żebrowskiej, Błażejowi Bastkowi.
Dziękujemy także Martynie Zyśk z klasy II A, która poprowadziła imprezę oraz Konradowi Prusaczykowi z klasy II D, który robił zdjęcia.

Zmieniony: Środa, 26 Kwiecień 2023 07:58
 
Dnia 22 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody (H2O).
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Poniedziałek, 24 Kwiecień 2023 12:06

Szkoła w tym roku szkolnym po raz pierwszy przystąpiła do udziału w akcji Światowy Dzień Wody z PAH. W ramach realizacji tej akcji przez miesiąc marzec i kwiecień na lekcjach Geografii i EDB były przeprowadzone lekcje ekologiczne poświęcone tematom o wodzie. Nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w webinariach np.: Jak moje decyzje wpływają na dostęp do wody na świecie organizowanych przez PAH. Została przygotowana również gazetka w Sali lekcyjnej poświęcona zagadnieniom o wodzie.  więcej ...

B. Zaborowska

Zmieniony: Wtorek, 16 Maj 2023 08:00
Więcej…
 
"Betonoza czy zieleń? Zrównoważona urbanistyka z Polskimi normami"
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Poniedziałek, 24 Kwiecień 2023 10:14

Dnia 14 kwietnia został rozstrzygnięty XI Ogólnopolski Konkurs „Normalizacja i ja” organizowany przez Polski Komitet Normalizacyjny. Nasi uczniowie: A. Golan 1B, A. Romanowska 1D, E. Napiórkowska 1H, J. Chrzanowska 1E, J. Matuszewska 1E, J. Pietrzak 1A, K. Rydel 1D, M. Lubiak 1D, J. Mażewski 1D, K. Kaczyński 1E, M. Mosakowska 1E, N. Ciepierska 1C, O. Chajęcka 1E, P. Laskowska 1A, W. Borkowska 1E, Z. Jastrzębska 1F, Z. Wojdyna A, Z. Bałdyga 1E wzięli udział w tym konkursie w kategoriach grafika, plakat, film i esej, za które otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Celem konkursu było upowszechnianie wśród młodego pokolenia przekonania o roli i normalizacji w życiu codziennym, a także podniesienie umiejętności wśród młodych ludzi kształtowania przestrzeni do życia. „Betonoza czy zieleń? Zrównoważona urbanistyka z Polskimi normami” to temat tegorocznego konkursu „Normalizacja i ja”. Świat dąży do równowagi. Wszystkie siły skierowane są ku poprawie codziennego życia ze szczególnym uwzględnieniem klimatu i poszanowania zasobów naszej planety. Mają w tym pomóc cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Zmiana betonowych osiedli w przyjazne zielone przestrzenie nie nastąpi z dnia na dzień . Jest to proces złożony i obejmujący wiele aspektów m.in.: zabudowę przestrzenną, budownictwo, hydrotechnikę, transport publiczny, projektowanie czy przywrócić równowagę, aby nasze otoczenie było bardziej przyjazne mieszkańcom. Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  więcej ...

B. Zaborowska

Zmieniony: Poniedziałek, 24 Kwiecień 2023 12:25
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 10 z 194