II LO w Ostrołęce
„Szkoła do Hymnu”
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Wtorek, 14 Listopad 2023 11:22

IMG 115510 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, społeczność szkolna II Liceum złożyła hołd naszym Rodakom, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli.
W odświętnie udekorowanej szkolnej sali gimnastycznej Chór Szkolny CANTILENA i uczniowie klasy III G i II H zaprezentowali piękny program słowno muzyczny złożony z pieśni i wierszy o treści patriotyczno – żołnierskiej.
O godz. 11.11 młodzież szkolna i nauczyciele włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu” wykonując Polski Hymn Narodowy.
Zgodnie z tradycją Szkoły, podczas szkolnej uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, dokonano zmiany Honorowego Pocztu Sztandaru Szkoły.
ZDJĘCIA

 
To był niezwykły Koncert Chóru CANTILENA
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Wtorek, 14 Listopad 2023 08:49

6. 10 listopada 2023 r. Chór CANTILENA wykonał specjalny program muzyki chóralnej dla uczestników UROCZYSTOŚCI KU PAMIĘCI PROF. JANA GÓRZYŃSKIEGO. Uczestnikami uroczystości odsłony Tablicy Pamiątkowej na budynki byłego Liceum Pedagogicznego - dziś II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida byli absolwenci byłego Liceum Pedagogicznego, a także przedstawiciele Władz Samorządowych i Urzędu Miasta Ostrołęki.

W programie koncertu Chóru, którym dyrygował założyciel Chóru - także absolwent byłego Liceum Pedagogicznego w Ostrołęce, znalazły się utwory wybrane z programów 40 letniego funkcjonowanie CANTILENY. Program Chóru był przyjęty niezwykle gorąco i serdecznie. Nie obyło się bez bisu, którym był utwór będący nieprzerwanie przez 32 lata w repertuarze Chóru, czyli od roku 1991, kiedy to został wykonany podczas pamiętnej pielgrzymi do Łomży, naszego Wielkiego Rodaka, Papieża Jana Pawła II. Utwór ten, to kompozycja włoskiego kompozytora Claudio Monteverdiego - GOODE LA TERRA EL MARE / Radość Ziemi i Morzu /  więcej ...

Zmieniony: Wtorek, 14 Listopad 2023 09:04
Więcej…
 
Miejskie obchody Dnia Niepodległości i wręczenie odznak „Za zasługi dla Miasta Ostrołęki”
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Poniedziałek, 13 Listopad 2023 15:19

2 główne wwwŚwięto Odzyskania przez Polskę Niepodległości, to okazja do refleksji nad patriotyzmem oraz historią naszej Ojczyzny. To również czas, by dostrzec tych, którzy o obecnym czasie podejmują szereg działań na rzecz miasta i regionu. Po piątkowych uroczystościach, które odbyły się w naszej szkole, wraz z delegacją naszej młodzieży wzięliśmy udział w obchodach miejskich, które odbyły się w sobotę 11 listopada 2023 r.  Nasz poczet w składzie: Igor Dzikowski (3d), Zofia Próchnicka (3a) oraz Wiktoria Nasierowska (3f), reprezentował naszą szkołę podczas mszy św., która została odprawiona w Sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęce. Celebrację rozpoczęło uroczyste wprowadzenie pocztów,  w tym sztandaru naszego miasta, służb mundurowych i ostrołęckich szkół. Po liturgii uczestnicy udali się pod Pomnik Czwartaków, by oddać cześć poległym. Honorową wartę przy pomniku sprawowali harcerze, m.in. Antonina Łaszkiewicz z kl. IV d. więcej ...

Zmieniony: Poniedziałek, 13 Listopad 2023 15:24
Więcej…
 
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Jana Górzyńskiego
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Poniedziałek, 13 Listopad 2023 13:16

tablica GórzyńskiW piątek, 10 listopada 2023 r. na frontonie II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce została odsłonięta tablica upamiętniająca pana Jana Górzyńskiego, nauczyciela muzyki, który prowadził zajęcia w Liceum Pedagogicznym, mieszczącym się w murach naszej szkoły. Inicjatywę upamiętnienia podjęli absolwenci liceum, których Jan Górzyński nauczał. Jest to postać zasłużona dla kultury. Wg wspomnień uczestników piątkowej uroczystości, był nauczycielem wymagającym, który miał wizję i skupiał wokół siebie ludzi młodych. Prowadził chór i orkiestrę, sam tworzył i był inicjatorem wielu przedsięwzięć. W Liceum Pedagogicznym pracował od września 1959  do 1971 r. „Tu założył Zespół Pieśni i Tańca. Były lata, że zespół liczył 180 uczestników. Dawał koncerty nie tylko w Ostrołęce, ale także w różnych miastach Polski”. Zdobył wiele nagród i wyróżnień. Jan Górzyński otrzymał szereg wysokich odznaczeń np. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski” – pisze Stanisław Pajka w książce „Z dziejów Liceum Pedagogicznego w Ostrołęce”.  W sobotę 11 listopada br. podczas Uroczystej Sesji Rady Miasta, pośmiertnie została przyznana mu odznaka „Za zasługi dla Miasta Ostrołęki”.  więcej ...

Zmieniony: Wtorek, 14 Listopad 2023 14:34
Więcej…
 
Pielgrzymka maturzystów diecezji łomżyńskiej na Jasną Górę
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Piątek, 03 Listopad 2023 09:28

20231020 114838W dniu 20 października maturzyści naszej szkoły wzięli udział w pielgrzymce maturzystów diecezji łomżyńskiej na Jasną Górę.  Młodzież wysłuchała katechezy wygłoszonej przez ks. Andrzeja Surdykowskiego, świadectwa  życia  pani  Ilony  Joanny  Adamskiej, wzięła udział w Drodze Krzyżowej, nabożeństwie pokutnym oraz Mszy Świętej sprawowanej przez J.E. ks. biskupa Janusza Stepnowskiego. Po Apelu Jasnogórskim, wzmocnieni i pokrzepieni duchowo, wróciliśmy do domów, by wytrwale przygotowywać się do czekającego ich egzaminu.

Oczywiście, poza wspólną modlitwą, nie zabrakło czasu na spacer po urokliwych zakątkach Jasnej Góry, zwiedzanie muzeów jasnogórskich i odkrywanie tajemnic tego miejsca. A wszystko to w towarzystwie opiekunów: ks. Krzysztofa Łapińskiego, p. Grzegorza Zawrotnego, p. Sylwii Zdunek, p. Marzeny Kurpiewskiej i p. Karoliny Borkowskiej.
ZDJĘCIA

Zmieniony: Piątek, 03 Listopad 2023 09:34
 
Wirtualny przewodnik po Ostrołęce dla rodaka i cudzoziemca
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Wtorek, 31 Październik 2023 09:17

WPOZ okazji obchodów jubileuszu 650-lecia naszego miasta Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli przygotowało konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta pana Łukasza Kulika. Celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do uczczenia tego wyjątkowego jubileuszu oraz zainspirowanie młodych ostrołęczan do podejmowania działań na rzecz upowszechniania informacji o rodzinnym mieście. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy w wersji polsko – angielskiej lub polsko – niemieckiej z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych w temacie: Wirtualny przewodnik po Ostrołęce dla rodaka i cudzoziemca.

Z naszej szkoły do udziału w konkursie zgłosiły się trzy drużyny w składzie:
Michalina Jamka i Julia Golan kl. 1f, Sebastian Bałazy i Jan Makowski kl. 1f oraz Kinga Dudziak i Olga Długołecka kl. 1h. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowały panie Ilona Kulas i Milena Rostkowska.
Poniżej zamieszczamy przygotowane przez nich prace konkursowe. Ogłoszenie wyników nastąpi 8 listopada. Trzymamy kciuki za nasze drużyny :)
Wszystkie drogi prowadzą do OstrołękiWirtualny przewodnik po OstrołęceWirtualny przewodnik po Ostrołęce (film)

Zmieniony: Piątek, 03 Listopad 2023 09:23
 
Międzypowiatowe Biegi Przełajowe
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Poniedziałek, 30 Październik 2023 09:10

image000000427.10.2023 roku odbyłysię w Ostrołęce Międzypowiatowe Biegi Przełajowe zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Szymon Sadłowski, uczeń klasy 3a w biegu na dystansie 1500 m uplasował się na 4 miejscu. Szymon awansował do finału wojewódzkiego, który odbędzie sie w marcu 2024 roku w Kamionie. Opiekun Justyna Trzeciak-Samluk  więcej ... 

Zmieniony: Środa, 08 Listopad 2023 08:05
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 3 z 194