DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
"Szyk, kunszt, styl, klasa i dobry smak...", czyli bal studniówkowy 2023 w II LO
Wpisany przez Pęksa Radosław   
Piątek, 27 Styczeń 2023 15:01

"Szyk, kunszt, styl, klasa i dobry smak, wytrawny gust, uroczysty wygląd, a przede wszystkim pięknie ubrane dziewczęta i towarzyszący im młodzieńcy. Te wyjątkowo brzmiące słowa nasuwają się same przy okazji tej właśnie uroczystości, gdzie tradycja spotyka się ze współczesnością. Z jednej strony zachowujemy to co było szanowane przez naszą kulturę polską i cenione od wielu pokoleń, lecz nadajemy temu nową formę. Nabieramy nowego smaku, ubieramy w nowe szaty, chcemy żeby nabrało nowego wyrazu. Sala, w której stoimy ma swoją pamięć. Pamięta wiele wydarzeń, także wiele balów studniówkowych. Niech ten bal będzie dla was czasem bogatym w doświadczenia. Ja z wszystkimi nauczycielami życzę wam wspaniałej zabawy" – tymi słowami dyrektor II LO Krzysztof Jankowski oficjalnie rozpoczął studniówkę w dniu 21 stycznia 2023r w sali bankietowej Olimpia.

Po wystąpieniu dyrektora szkoły głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców Pani Anna Lenkiewicz, życząc młodzieży szampańskiej zabawy oraz jak najlepszych wyników z egzaminu maturalnego.

W imieniu maturzystów zgromadzonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców powitali uczniowie klasy 4b: Marta Dobkowska i Stanisław Kubeł. Natomiast Magdalena Opęchowska i Łucja Łyszkowska również z klasy 4b uświetniły sobotnią uroczystość pięknym występem artystycznym. Maturzyści pamiętali także o złożeniu podziękowań dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom.

Najważniejszym punktem części oficjalnej balu był polonez w wykonaniu reprezentantów klas czwartych, przygotowany przez panią Katarzynę Orlicką. Tym razem również nie zabrakło oryginalnego i bardzo wymagającego układu choreograficznego, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Następnie nadeszła pora na wyśmienitą zabawę do białego rana.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, przedstawicielom klas maturalnych i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznego balu studniówkowego. Ten wyjątkowy wieczór, pełen beztroski i wspólnej zabawy, z pewnością na długo zapisze się w pamięci wszystkich obecnych na nim osób.

Zmieniony: Piątek, 27 Styczeń 2023 15:05
 
Koncerty CANTILENY w okresie Świąt Bożego Narodzenia 2022/2023
Wpisany przez Pęksa Radosław   
Poniedziałek, 23 Styczeń 2023 14:24

Cantilena smallJak co roku, od wielu już lat, CANTILENA przygotowała program złożony z kolęd, pastorałek i pieśni o tematyce Bożonarodzeniowej. Pewnym novum tegorocznego programu stanowiły nie tylko kolędy nowe lub w nowym opracowaniu ale także to, że Chór wystąpił w nowej formule wykonawczej, po raz pierwszy jako Chór Mieszany CANTILENA poszerzony o grupę męską – pięciu mężczyzn, uczniów II LO.

Program złożony z 9 kolęd, 3 pastorałek, 2 pieśni o tematyce Bożonarodzeniowej i Noworocznej, a także stosownych recytacji wykonano podczas 3 koncertów, a mianowicie:

22 grudnia 2022 roku - na uroczystej WIGILII SZKOLNEJ w II LO,

15 stycznia 2023 roku   - na KONCERCIE NOWOROCZNYM w Kościele pw. Nawiedzenia NMP ( Fara ) w Ostrołęce. Relacje z Koncertu, ilustrowane zdjęciami zamieściły, między innymi, 2 największe lokalne portale społecznościowe fb – MOJA OSTROŁĘKA i eOSTROŁĘKA,

16 stycznia 2023 roku   - na dorocznym KONCERCIE NOWOROCZNYM dla Rodziców uczniów II LO.

Wszystkie koncerty prowadziła Martyna Duda – Przewodnicząca Samorządu Chóru CANTILENA. Akompaniowała Julia Łyszkowska (skrzypce). Recytowali: Wiktoria Drężewska, Martyna Duda, Oliwia Piórecka i Szymon Głowacki. Psalmy podczas uroczystej Mszy Św. 15 stycznia wykonały: Amelia i Łucja Żynda. Wszystkie koncerty cieszyły się dużym zainteresowaniem bardzo życzliwym przyjęciem słuchaczy dając tym samym dużą satysfakcję wykonawcom.

Zdjęcia: Grzegorz Zawrotny, Agata Szczubełek

                                                                                               Dyrygent Chóru

                                                                                               Henryk Gadomski

Zmieniony: Czwartek, 26 Styczeń 2023 13:21
 
BOŻONARODZENIOWY KONCERT
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Piątek, 23 Grudzień 2022 08:57

22 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Za sprawą Chóru "Cantilena" pod batutą Pana Henryka Gadomskiego mieliśmy okazję oderwać się na chwilę od rzeczywistości oraz poczuć wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Mieliśmy okazję wysłuchać kolęd znanych wszystkim np. "Bóg się rodzi", czy "Dzisiaj w Betlejem", jak również ludowych np. " Ło Józesie". Był również czas na refleksje podczas utworu "Kolęda dla nieobecnych". W autorskim programie znalazły się również recytacje w wykonaniu Wiktorii Drężewskiej, Martyny Dudy, Oliwii Pióreckiej oraz Szymona Głowackiego, a także przybliżenie tradycji ludowych i życzenia.

Warto zwrócić uwagę na wyjątkowy skład Chóru "Cantilena", w którym wyjątkowo wystąpili trzej Panowie z ostrołęckiego Chóru Nauczycielskiego: Pan Kazimierz Gołębiewski, Pan Jan Murawski oraz Pan Zenon Ostasz, a także uczniowie - mężczyźni z naszej szkoły, którzy od dziś stali się stałymi członkami Chóru "Cantilena": Aleksander Nadolny, Rafał Ciak, Tomasz Dawid, Tomasz Mucha oraz Mateusz Morawski.

Na skrzypcach akompaniowała Julia Łyszkowska. Swoją obecnością na tym wydarzeniu zaszczycił nas również Pan Wiesław Kuzkowski.

Na koniec publiczność nagrodziła występ Chóru gromkimi brawami. Uroczystość prowadziły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Roksana Chmielewska oraz Patrycja Tyszka, które również życzyły zdrowia, szczęścia, sukcesów oraz zadowolenia z wykonywanej pracy.

Uroczystość zakończyła się przemówieniem Pana Dyrektora Krzysztofa Jankowskiego, który podziękował występującym oraz złożył w imieniu dyrekcji najserdeczniejsze życzenia.

 
Życzenia Świąteczne
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 21 Grudzień 2022 14:01

Zyczenia.jpg

Zmieniony: Środa, 21 Grudzień 2022 14:02
 
Życzenia od Ministra Edukacji i Nauki
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 21 Grudzień 2022 13:00

yczeniampc.jpg

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 251