DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

35-lecie szkoły

2lo

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

 Erasmus

PO WER

POWER

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
Młodzi Liderzy Prawa
Aktualności
Wpisany przez Pęksa Radosław   
Środa, 01 Marzec 2023 12:47

1

Marta Dobkowska uczennica klasy IVbp znalazła się wśród kilkunastu pełnoletnich licealistów z Polski, którzy mieli możliwość udziału w Szkole Zimowej wieńczącej zimową edycję Pracowni Liderów Prawa Junior – programu edukacyjnego Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Przez trzy dni (14-17.02) uczennica naszej szkoły miała okazję szkolić się w zakresie prawa i retoryki, a nawet spróbować swoich sił w symulacji parlamentarnej.

Na zakończenie programu odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczone zostały certyfikaty i zaświadczenia. 

więcej ...

Zmieniony: Środa, 01 Marzec 2023 12:57
Więcej…
 
Nasi Maturzyści na obozie zimowym ,,Kierunek → Prawo”
Szkoła
Wpisany przez Pęksa Radosław   
Wtorek, 28 Luty 2023 09:56

export1677244608792W dniach 17-20 lutego 2023 r. miał miejsce w Zakopanem obóz zimowy o tematyce prawnej pt. "Kierunek & Prawo" zorganizowany przez Młodzieżową Radę Sprawiedliwości (działającą przy Ministrze Sprawiedliwości) we współpracy ze Szkołą Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości i Instytutem Wymiaru Sprawiedliwości.

Miło nam poinformować, iż spośród 27 maturzystów z całej Polski dwoje uczniów naszej szkoły – Magdalena Opęchowska i Stanisław Kubeł z kl. IV Bp - zakwalifikowało się do tego projektu. Uczestnicy obozu mieli okazję wysłuchać interesujących wykładów wybitnych profesorów prawa oraz spotkać ciekawych ludzi. Jednym z nich był wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski.

Celem obozu była również integracja młodzieży w czasie wspólnych wycieczek po górach i kuligu. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty oraz możliwość odbycia stażu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Było to niezwykle cenne doświadczenie.

Zmieniony: Środa, 01 Marzec 2023 10:10
Więcej…
 
Sukces naszej absolwentki
Szkoła
Wpisany przez Pęksa Radosław   
Wtorek, 28 Luty 2023 09:52

unnamed2

W dniach 18-19 lutego 2023 w Toruniu odbyły się 67. Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Z dumą i radością informujemy, że nasza absolwentka - Magdalena Bokun (de domo Żebrowska) została wicemistrzynią naszego kraju w skoku w dal uzyskując wynik 6,43 m. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zarówno w hali, jak i na otwartych stadionach. 

Zmieniony: Wtorek, 28 Luty 2023 10:05
 
Ferie na sportowo z UKS Clan
Aktualności
Wpisany przez Pęksa Radosław   
Piątek, 17 Luty 2023 08:23

small Ferie na sportowo z UKS Clan

Zmieniony: Piątek, 17 Luty 2023 08:34
 
Walentynki
Szkoła
Wpisany przez Pęksa Radosław   
Poniedziałek, 13 Luty 2023 11:30

Walentynki na stałe wpisały się w harmonogram naszych szkolnych uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień stał się okazją do okazywania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła. Tym razem świętowanie rozpoczęliśmy już 6 lutego. Od tego dnia ruszyła akcja zbierania „poczty walentynkowej”. Było wielu chętnych, którzy skorzystali z okazji, aby wyrazić swoje uczucia, takie, jak sympatię, przyjaźń, miłość. Szkolny listonosz postarał się o to, aby wszystkie listy trafiły do adresatów jeszcze przed rozpoczęciem ferii zimowych. W dniach 8 - 10 lutego na górnym holu przygotowana była „ścianka walentynkowa”, z której chętnie korzystaliśmy robiąc zdjęcia z naszymi przyjaciółmi, czy sympatiami. Odbył się również konkurs na najsympatyczniejszą parę w naszej szkole. Zwycięzcami okazali się: Julia Puścian z kl. 4cp i Aleksander Próchnicki z kl. 4dp . W nagrodę wybiorą się na seans filmowy.

Wszystko to dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w dekorowanie szkoły, przygotowanie i przeprowadzenie walentynek w naszej szkole. Wasza praca i zaangażowanie sprawiły wszystkim wiele radości.
Pamiętajmy, aby nie tracić okazji do okazywania uczuć, bo przecież, jak pisała Wisława Szymborska: „ Żaden dzień się nie powtórzy…”

 
CANTILENA na inauguracji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kadzidle
Cantilena
Wpisany przez Pęksa Radosław   
Poniedziałek, 13 Luty 2023 12:00

wycinanka

9 lutego b.r. w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle Chór CANTILENA stanowił oprawę muzyczną uroczystego otwarcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na program złożyły się utwory wybrane z repertuaru opracowanego w bieżącym roku szkolnym z udziałem także Chórzystek klas pierwszych i grupy męskiej uczniów II LO. Oprócz Hymnu Studenckiego GAUDEAMUS IGITUR wykonanego na początku uroczystości, w dalszej kolejności wykonano: 2 pieśni kurpiowskie z obrzędu weselnego w opracowaniu chóralnym i w dialekcie kurpiowskim: JADÓ GOŚĆE, WYSŁA Z KOŚĆÓŁECKA, utwór do słów wybitnej kurpiowskiej poetki Marianny Staśkiewicz – SŁÓNECKO WĘDRUJE, a następnie : MOJA OJCZYZNA – do słów C.K. Norwida, PIEŚŃ PORANNĄ – do słów Jana Pawła II Papieża, utwór kompozytora barokowego – Oracjo Vechi : GOODE LA TERRA EL MARE ( Radość Ziemi i Morzu). Partię solową wykonała pięknym głosem Amelia Tyc. Program prowadziła, z dużą swobodą i wdziękiem – Martyna Duda.

            Dziękując Chórowi za piękny program, Gospodarz Gminy Kadzidło inicjator pierwszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w gminie wiejskiej pow. ostrołęckiego, Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski, wręczył Chórowi niezwykły upominek: wycinankę kurpiowską z wkomponowaną ( wyciętą w papierze) nazwę „ Cantilena”.

ZDJĘCIA

Zmieniony: Poniedziałek, 13 Luty 2023 12:10
 
Spotkanie uczniów klas czwartych z funkcjonariuszami Służby Więziennej
Aktualności
Wpisany przez Pęksa Radosław   
Czwartek, 09 Luty 2023 12:40

IMG 0750W piątek tj. 3 lutego 2023 roku w Naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych z funkcjonariuszami Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Przytułach Starych. Spotkanie poprowadzili, mjr Mariusz Dąbrowski, plut. Daniel Dąbrowski, którzy przybliżyli i zapoznali uczniów z wymaganiami jakie należy spełnić, aby wstąpić do służby. Młodzież z zaciekawieniem wsłuchała się w przekazywane informacje, a także z chęcią zadawała wiele ciekawych pytań dotyczących możliwości zostania funkcjonariuszem służby więziennej. Spotkanie przybliżyło młodzieży klas maturalnych strukturę służby więziennej. Było to również ciekawe zaprezentowanie formacji od strony, jako atrakcyjnego pracodawcy.

ZDJĘCIA

Zmieniony: Czwartek, 09 Luty 2023 12:57
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 9 z 189