Aktualności
Mistrzostwa Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushinkai
Wtorek, 29 Listopad 2022 08:20

Z ogromną radością przyjęliśmy informacje o sukcesie uczennicy naszej szkoły-Izie Piskorek z klasy 2b.
W dniach 5 i 6 listopada w bułgarskiej Sofii odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushinkai Europejskiej Organizacji Karate EKO, którzy toczyli zmagania w konkurencji kata i kumite.
W składzie reprezentacji Polski była czwórka zawodników ostrołęckiego MKKK- w tym Iza Piskorek.
Reprezentacja Polski zdobyła łącznie 25 medali, co dało nam trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Swój udział w tym osiągnięciu miała Iza Piskorek, zdobywając brązowy medal. W walce o wejście do najlepszej czwórki Iza nie dała żadnych szans swojej przeciwniczce z Węgier i bez większych problemów awansowała do półfinału.
Składamy serdeczne gratulacje Izie i jej opiekunom. Życzymy także dalszych sukcesów!!!

Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im.C.K.Norwida w Ostrołęce

 
Turniej FIFA 2022
Piątek, 25 Listopad 2022 15:17

W dniu 25 listopada 2022r. w naszej szkole odbył się turniej FIFA 22, w którym zawodnicy rywalizowali w formule jeden na jeden. Zawody rozegrano na konsoli Xbox Series S. Wszystko dzięki Przewodniczącej SU Roksanie Chmielewskiej, która zajęła się organizacją tego wydarzenia. W tej najpopularniejszej grze piłkarskiej wzięło udział 78 e-sportowców. Po emocjonujących rozgrywkach wyłoniliśmy trzech najlepszych zawodników, którzy zajęli następujące miejsca:

Wiktor Krawczyk kl. 1h - I miejsce,
Miłosz Olender kl. 1b - II miejsce,
Bartosz Garliński kl. 3b - III miejsce.

Nagrody zwycięzcom wręczył Dyrektor II LO Pan Krzysztof Jankowski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom, które pomogły w organizacji i przebiegu rozgrywek.

Zmieniony: Niedziela, 04 Grudzień 2022 15:03
 
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2022
Środa, 23 Listopad 2022 08:23
20221121_112418_Copy.jpg
unicef dyplom

Uczniowie i pracownicy z II LO świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2022, który przypada na 20 listopada. II LO bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanego w Polsce przez UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. W tym roku celebracji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka towarzyszy szczególny przekaz zwracający uwagę na kwestie różnorodności i tolerancji, a także przeciwdziałania dyskryminacji, że prawa dziecka dotyczą każdego dziecka niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności. Z tej okazji to, tak bardzo ważne wydarzenie promowaliśmy obchody tego dnia od 21 listopada do 25 listopada. Zostały przeprowadzone lekcje z wykorzystaniem przygotowanych przykładowych scenariuszy przez organizację UNICEF. Te lekcje poprowadzili następujący nauczyciele na przedmiotach: p. Elżbieta Mironczuk i p. Jan Mironczuk na historii, wiedzy o społeczeństwie oraz historia i społeczeństwo; p. Lidia Górska na geografii i p. Barbara Zaborowska na edukacji dla bezpieczeństwa. Oprócz przeprowadzonych lekcji uczniowie i pracownicy szkoły przyszli ubrani na niebiesko w dniu 21 listopada solidaryzując się z barwami organizacji UNICEF. Została również przeprowadzona anonimowa ankieta wśród uczniów i pracowników szkoły dotycząca praw dziecka i ucznia. Tradycyjnie młodzież z poszczególnych klas przygotowała prace plastyczne propagujące prawa dziecka. Zapraszamy do galerii zdjęć: Szkolny koordynator Akcji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF: p. Barbara Zaborowska

Zmieniony: Środa, 30 Listopad 2022 12:56
 
Nasi uczniowie w Mistrzostwach Mazowsza w Biegach Przełajowych 2022
Środa, 23 Listopad 2022 08:02

Resized_21_7_Copy.jpgW sobotę 19 listopada 20222 w lasku bielańskim przy Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w Biegach Przełajowych. Zawody zorganizowane przez Warszawsko- Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki zgromadziły bardzo licznie zawodników głównie z Mazowsza. Uczestniczyło około 350 osób. W Mistrzostwach tych uczestniczyli uczniowie naszej szkoły Szymon Sadłowski z klasy 2a i Przemysław Kwiatkowski z klasy 1h. W licznie obsadzonych biegach Szymon zajął 19 miejsce na 2000 m M (czas 11.01) w kategorii U18, Przemek uplasował się na 30 miejscu na 2000 m M (czas 12.58) w kategorii U16.

Szczegółowe wyniki z zawodów na stronie klubu: http://uks-clan.cba.pl/
Gratulujemy!

Zmieniony: Środa, 23 Listopad 2022 08:11
 
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
Wtorek, 22 Listopad 2022 12:49

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, przypada zawsze w trzeci czwartek listopada.
W Polsce obchodzony jest od 1991 roku. Pomysł akcji powstał jednak w Stanach Zjednoczonych, z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów.
Idea obchodzonego w Polsce i na świecie „Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu” ma na celu zwrócenie uwagi całego społeczeństwa globalnie i lokalnie na skutki palenia tytoniu: społeczne, ekonomiczne, a przede wszystkim na skutki zdrowotne, które spowodowane są paleniem papierosów, a w ostatnich latach również e-papierosów. Zachęcanie osób palących do zaprzestania palenia oraz zwrócenie uwagi na fakt, że osoby niepalące mają prawo do przebywania w przestrzeni publicznej wolnej od dymu tytoniowego, bez narażania na tzw. „bierne” palenie. Palenie papierosów/e-papierosów to również zagrożenia dla środowiska!
Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. Uczniowie klasy 2c przygotowali materiały propagujące zdrowy styl życia bez papierosów i pokazali, jakie straszne konsekwencje spotykają osoby, które palą papierosy.
Akcja mogła być zrealizowana dzięki przychylności i pomocy, koordynatora Szkoły Promocji Zdrowia, p. Beaty Samorajskiej.
Nad przebiegiem akcji czuwała p. wicedyrektor Mariola Rachubaka i Agnieszka Pragacz.

 
Nagroda główna dla naszych uczniów na OFFM 2022
Wtorek, 22 Listopad 2022 08:27

14 listopada 2022 roku odbyła się 1. edycja Ostrołęckiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych. Młodzi artyści przygotowali i zaprezentowali krótkometrażowe filmy poświęcone aktualnym problemom, rozterkom oraz zainteresowaniom i pasjom wieku nastoletniego. Następnie komisja jurorska wyłoniła zwycięzców.
Niezwykle miło jest nam poinformować, że Nagrodę Główną (Grand Prix) otrzymał film pt. „Jeśli nie mogę sobie zrobić przerwy na kawę, część mojej osobowości umiera" w reżyserii Piotra Duszaka, ucznia klasy 4f, za profesjonalną realizację filmu dokumentalnego o historii Kafeterii w Ostrołęce. Autorką zdjęć i osobą odpowiedzialną za montaż była Magdalena Jaksina (kl. 4a).
Serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych filmowych przygód i wyzwań!

Zapraszamy do obejrzenia filmu - LINK.

Zmieniony: Wtorek, 22 Listopad 2022 08:33
 
#KOMÓRKOMANIA
Poniedziałek, 21 Listopad 2022 08:12

W październiku po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja w ramach projektu #KOMÓRKOMANIA pod patronatem Fundacji DKMS, której celem jest edukacja społeczności szkolnej w zakresie dawstwa szpiku oraz rejestracja w bazie potencjalnych Dawców szpiku.

Uczniowie z klasy 3c: Amelia Gudelska, Amelia Godlewska, Hubert Gut oraz Maria Budniak przeprowadzili akcję informacyjno-edukacyjną w klasach czwartych w zakresie idei dawstwa oraz chorób nowotworowych krwi. Działania promocyjne zakończyły się rejestracją osób pełnoletnich w bazie potencjalnych Dawców szpiku. Dziękujemy z całego serca społeczności II LO za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu #KOMÓRKOMANII, a w szczególności tym uczniom i nauczycielom, którzy zdecydowali się dołączyć do międzynarodowej bazy Dawców szpiku.

Rodziców zachęcamy do zapoznania się z broszurą informacyjną zamieszczoną poniżej.

Broszura

 

Zmieniony: Wtorek, 22 Listopad 2022 08:23
 
Mistrzostwa szkoły w Piłkę Nożną o Przechodni Puchar Dyrektora
Czwartek, 17 Listopad 2022 09:57

 
Podziękowanie Marszałka Woj. Mazowieckiego - Adama Struzika dla Chóru CANTILENA
Czwartek, 17 Listopad 2022 09:53

1.__IMG_1473_Copy.jpg10 listopada b.r w Urzędzie Gminy Lelis odbyło się uroczyste w spotkanie organizatorów Dożynek Województwa Mazowieckiego; - przedstawicieli władz Urzędu Marszałkowskiego wraz z Marszałkiem Adamem Struzikiem, Starostwa Powiatowego w Ostrołęce wraz ze Starostą Ostrołęckim Stanisławem Kubłem, Urzędu Gminy Lelis, Proboszcza Parafii Lelis, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce wraz z Dyrektorem Muzeum Panią Marią Samsel, przedstawicieli policji i straży pożarnej a także kierownicy zespołów artystycznych.( Pamiętne Dożynki z udziałem CANTILENY odbyły się 4 września b.r._)
Brałem udział w tym spotkaniu i z satysfakcją przyjąłem gratulacje i podziękowanie Marszałka Adama Struzika dla Chóru CANTILENA za pięknie wykonaną oprawę Liturgii Mszy Św. Dziękczynnej, koncelebrowanej pod przewodnictwem J.E Biskupa ks. Tadeusza Bronakowskiego. Obecny na tym spotkaniu ksiądz Proboszcz Parafii Lelis ponowił zaproszenie Chóru CANTILENA do Lelisa z koncertem Kolęd i Pastorałek w okresie Bożonarodzeniowym.
Z prawdziwą satysfakcją przekazuję Wam, Dziewczęta CANTILENY, gratulacje i podziękowania Organizatorów Dożynek Województwa Mazowieckiego.
Henryk Gadomski

Zmieniony: Czwartek, 17 Listopad 2022 09:56
 
Mikołajki na sportowo 2022
Środa, 16 Listopad 2022 14:45

zdj-Mikolajki-1-768x512.jpgTrwa akcja Mikołajki na sportowo 2022, która odbywa się podobnie jak w ubiegłym roku na zajęciach pozalekcyjnych i klubowych UKS Clan Ostrołęka finansowanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki na Program Klub 2022 i Sport Klub WFzAWF oraz z miasta Ostrołęki – na szkolenie sportowe. W załączeniu zaproszenie, regulamin i deklaracja uczestnika. Szczegóły informacji na stronie klubu UKS Clan http://uks-clan.cba.pl/.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów, współorganizatorów i partnerów naszej imprezy.

UKS Clan i II LO Ostrołęka.

Regulamin Mikołajki 2022
Oświadczenie rodzica
Oświadczenie zawodnika
Zaproszenie 2
Zaproszenie 1

Zmieniony: Piątek, 18 Listopad 2022 10:07
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 98