• Mamy ponad 30 lat doświadczenia. Jesteśmy dumni, że przez ten stosunkowo krótki czas nasze liceum, dzięki wytężonej pracy obu stron: nauczycieli i młodzieży, zyskało uznanie, a także zdobyło zaufanie tysięcy uczniów oraz rodziców!
  • Nasza szkoła słynie z życzliwej i twórczej atmosfery. Jesteśmy szkołą zorientowaną na rozwijanie pasji i wspieranie osobistego rozwoju każdego ucznia.
  • W ogólnopolskim rankingu liceów zajmujemy wysokie lokaty. W roku 2019 zdobyliśmy tarczę SREBRNEJ SZKOŁY.
  • Gwarantujemy wysoki poziom nauczania dzięki wykwalifikowanej i ambitnej kadrze nauczycielskiej. Ma to odzwierciedlenie w wysokim wskaźniku Edukacyjnej Wartości Dodanej.
  • Uzyskujemy wysokie wyniki kształcenia – od lat odnotowujemy blisko 100% zdawalność na maturze.
  • Wielu nauczycieli posiada licencję egzaminatorów, co w dużym stopniu ubogaca merytorycznie i metodycznie ich pracę z młodzieżą.
  • Nasi uczniowie z powodzeniem startują w olimpiadach i konkursach międzynarodowych oraz krajowych, nierzadko wracając z medalami, tytułem finalisty bądź laureata.
  • Nasi absolwenci studiują na prestiżowych uczelniach.
  • Warunki lokalowe sprzyjają nauce i poprawiają komfort pracy. Wpływa to również na poprawę planu zajęć lekcyjnych, który dostosowaliśmy do potrzeb i oczekiwań młodzieży, szczególnie osób dojeżdżających z mniej lub bardziej odległych gmin. Zajęcia kończymy przed 15.00, co umożliwia uczniom z zajęciach dodatkowych oraz rozwijanie swoich pasji.
  • Posiadamy nowoczesną bazę dydaktyczną. Klasopracownie wyposażone w pomoce dydaktyczne, w tym sprzęt multimedialny. Dysponujemy pracowniami informatycznymi, szkolnym centrum multimedialnym, specjalna multimedialna pracownia języka angielskiego, biblioteką szkolną z bogatym księgozbiorem a także własną salą gimnastyczną i siłownią.
  • Zapewniamy wsparcie pedagoga szkolnego oraz opiekę medyczną pielęgniarki.
  • Dbamy o komfort i bezpieczeństwo naszych uczniów – jesteśmy uczestnikami programu „Bezpieczna szkoła z kartą”, posiadamy monitoring.
  • Prowadzimy ożywioną działalność charytatywną (wspieramy Kresowiaków w ramach akcji „PACZKA”, ostrołęckie Hospicjum Domowe „Caritas”, schronisko dla zwierząt „Canis” w Kruszewie, WOŚP i in.).
  • Wychodząc naprzeciw potrzebom oraz zainteresowaniom młodzieży, organizujemy koła przedmiotowe, zajęcia wyrównawcze, warsztaty, spotkania z „ciekawymi ludźmi”. Wybrane klasy są objęte programem Szkoły Promocji Zdrowia. Bierzemy udział w międzynarodowym projekcie eTwinning. Przy szkole działa chór Cantilena, zdobywca imponującej liczby nagród, a także Uczniowski Klub Sportowy „Clan”.
  • Dotychczasowy repertuar interesujących wydarzeń w naszej szkole został poszerzony o Debaty Oxfordzkie, które angażują wiele klas i dotykają ciekawych i współczesnych tematów.
  • Nasza szkoła realizuje projekt Akademii Rozwoju Kompetencji Kluczowych dzięki czemu nasi uczniowie mają dostęp do dodatkowych i interesujących zajęć z matematyki, języka angielskiego, programowania, robotyki oraz umiejętności personalnych.
  • Realizacja projektu Erasmus+ Europe's Eyes - Inspiration - Innovation – Integration znacznie poszerza perspektywę nauki języka angielskiego poprzez międzynarodową wymianę uczniowską i daje możliwości zapoznania się z rówieśnikami z innych krajów europejskich.
  • Projekt Razem dla edukacji otworzył naszą szkołę na inne placówki zagraniczne, gdzie nauczany jest język polski. Dzięki nawiązanej współpracy ze szkołą z Usola Syberyjskiego uczniowie mogą poznać inną kulturę a także nawiązać więzi z uczniami z bardzo odległych terenów Azji.
  • W trosce o rozwój emocjonalny i intelektualny naszych uczniów co roku organizujemy wycieczki integracyjno-edukacyjne, szereg różnorodnych tematycznie konkursów, uroczystości, wśród których szczególne miejsce zajmują wydarzenia kulturalne związane z patronem szkoły – Cyprianem Kamilem Norwidem.
  • Za popularyzowanie idei niepodległości na terenie Ostrołęki nasze liceum, jako pierwsza placówka na Mazowszu, otrzymało certyfikat „Szkoły Promującej Niepodległą”.
  • Organizujemy imprezy, których głównymi bohaterami są nasi uczniowie dzielący się z rówieśnikami swoimi pasjami oraz umiejętnościami w dziedzinie nauki, sztuki i sportu (Festiwal Nauki, Festiwal Talentów, konkurs piosenki anglojęzycznej, konkursy recytatorskie, turnieje siatkarskie, w piłce nożnej i in.).
  • Prężnie działający Samorząd Uczniowski nie pozwala się nudzić i uatrakcyjnia rówieśnikom życie szkolne, organizując akcje typu: Dzień Chłopaka, Dzień Dresa, walentynki, mikołajki itp.
  • Współpracujemy z uczelniami wyższymi (Uniwersytetem Warszawskim, Politechniką Warszawską, , Politechniką Białostocką, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim). Owocami tej współpracy są m.in. wyjazdy młodzieży na wykłady i warsztaty na ww. uczelnie oraz objęcie patronatem Wydziału Prawa i Administracji UW jednej z klas humanistycznych.
  • Cenimy sobie również współpracę ze środowiskiem lokalnym: instytucjami i ośrodkami kultury, takimi jak Ostrołęckie Centrum Kultury, Muzeum Kultury Kurpiowskiej, Muzeum Żołnierzy Wyklętych, Biblioteka Pedagogiczna, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny, Hospicjum Domowe Caritas.
  • Patronujemy rozpoznawalnym w Ostrołęce wydarzeniom sportowym (Bieg Papieski, Test Coopera, Mikołajki na sportowo.) organizowanych przez członków uczniowskiego Klubu „Clan” oraz przy aktywnym zaangażowaniu nauczycieli naszej szkoły.