DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
Mistrzostwa szkoły w Piłkę Nożną o Przechodni Puchar Dyrektora
Sport
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 17 Listopad 2022 09:57

 
Podziękowanie Marszałka Woj. Mazowieckiego - Adama Struzika dla Chóru CANTILENA
Cantilena
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Czwartek, 17 Listopad 2022 09:53

1.__IMG_1473_Copy.jpg10 listopada b.r w Urzędzie Gminy Lelis odbyło się uroczyste w spotkanie organizatorów Dożynek Województwa Mazowieckiego; - przedstawicieli władz Urzędu Marszałkowskiego wraz z Marszałkiem Adamem Struzikiem, Starostwa Powiatowego w Ostrołęce wraz ze Starostą Ostrołęckim Stanisławem Kubłem, Urzędu Gminy Lelis, Proboszcza Parafii Lelis, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce wraz z Dyrektorem Muzeum Panią Marią Samsel, przedstawicieli policji i straży pożarnej a także kierownicy zespołów artystycznych.( Pamiętne Dożynki z udziałem CANTILENY odbyły się 4 września b.r._)
Brałem udział w tym spotkaniu i z satysfakcją przyjąłem gratulacje i podziękowanie Marszałka Adama Struzika dla Chóru CANTILENA za pięknie wykonaną oprawę Liturgii Mszy Św. Dziękczynnej, koncelebrowanej pod przewodnictwem J.E Biskupa ks. Tadeusza Bronakowskiego. Obecny na tym spotkaniu ksiądz Proboszcz Parafii Lelis ponowił zaproszenie Chóru CANTILENA do Lelisa z koncertem Kolęd i Pastorałek w okresie Bożonarodzeniowym.
Z prawdziwą satysfakcją przekazuję Wam, Dziewczęta CANTILENY, gratulacje i podziękowania Organizatorów Dożynek Województwa Mazowieckiego.
Henryk Gadomski

Zmieniony: Czwartek, 17 Listopad 2022 09:56
 
14 listopada – Dzień Czystego Powietrza
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Wtorek, 15 Listopad 2022 14:45

„Zadbaj o swój kawałek nieba” – to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministerstwa Środowiska na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce. Ma ona nie tylko wyjaśniać przyczyny powstawania zjawiska smogu, ale przede wszystkim zachęcać Polaków do podejmowania działań, które służą zmniejszeniu emisji szkodliwych zanieczyszczeń do powietrza. Powietrza, od którego zależą nasze zdrowie i stan środowiska. W myśl tego hasła w naszej szkole przystąpiliśmy do świętowania dzisiejszego dnia i przeprowadziliśmy lekcje ekologiczne w ramach realizacji GOZ. Na przedmiocie Edukacja Dla Bezpieczeństwa pod opieką p. Barbary Zaborowskiej oraz Geografii pod opieką p. Lidii Górskiej uczniowie przygotowywali plakaty propagujące czyste powietrze, a także rozwiązywali karty pracy, w których odpowiadali na następujące pytania:

1.Wymieć źródła zanieczyszczeń atmosfery i podaj do każdego przykłady.
2.Jakie są skutki zanieczyszczenia powietrza dla człowieka, zwierząt i roślin.
3.Wymienić sposoby ochrony atmosfery przed emisją zanieczyszczeń wprowadzane przez: własne gospodarstwo domowe, władze gminy/ miasta oraz państwo
4.Wyjaśnić hasło: „Nie pal śmieci dbaj o dzieci”
5.Ułożyć inne hasła propagujące czyste powietrze.

Przykładowe hasła ułożone przez uczniów:

„Nie pal w piecu byle czego, zrób dla świata coś dobrego”
„Świat zadymiony ma same złe strony”
„Paląc śmieci trujesz dzieci- Okaż kulturę i chroń naturę”
„Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko”
„O powietrze dbasz – zdrowie masz”

Zapraszamy do galerii zdjęć

Zmieniony: Wtorek, 15 Listopad 2022 15:15
 
Narodowe Święto Niepodległości 2022
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Poniedziałek, 14 Listopad 2022 15:01

„Spośród słów używanych nieczęsto,
tłumnie dzisiaj na place wyległo
słowo piękne jak honor i męstwo
słowo, które brzmi - NIEPODLEGŁOŚĆ”.
(Marcin Wolski - „ Niepodległość”)

 

10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, społeczność szkolna II Liceum złożyła hołd naszym Rodakom, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli.
W odświętnie udekorowanej szkolnej sali gimnastycznej Chór Szkolny CANTILENA i uczniowie klasy II B zaprezentowali piękny program słowno muzyczny złożony z pieśni i wierszy o treści patriotyczno – żołnierskiej.
O godz. 11.11 młodzież szkolna i nauczyciele włączyli się do ogólnopolskiej akcji „ Szkoła do Hymnu” wykonując Polski Hymn Narodowy.
Zgodnie z tradycją Szkoły, podczas szkolnej uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, dokonano zmiany Honorowego Pocztu Sztandaru Szkoły.

Zmieniony: Wtorek, 15 Listopad 2022 16:29
 
IV edycja konkursu fotograficznego "Jesienny portret z książką"- rozstrzygnięta.
Biblioteka
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 10 Listopad 2022 12:57

Z radością informujemy, iż IV edycja konkursu fotograficznego "Jesienny portret z książką", której celem była m.in.: promocja książek wraz ze sztuką fotografii, jako kreatywnego sposobu spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowań, uzdolnień i wrażliwości artystycznej, została rozstrzygnięta.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Aleksandra Walc z klasy IV (I miejsce)
Alicja Milewska z klasy III „C” (II miejsce)
Maria Grzegorczyk z klasy II „A” (III miejsce)
Wiktoria Drężewska z klasy II „E” (wyróżnienie)

Triumfatorom GRATULUJEMY

Zmieniony: Wtorek, 15 Listopad 2022 15:17
 
Uczniowie naszej szkoły pobiegli dla Niepodległej na PGE Narodowym w Warszawie
Sport
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 10 Listopad 2022 11:47

6 listopada 2022 na PGE Narodowym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Polski na 5 km oraz w biegach młodzieżowych dla Niepodległej. Zawody były wyrazem wdzięczności kolejnych pokoleń za wolność naszego kraju. Wzięło udział około 1200 osób. Trasa Biegu przebiegała wokół Stadionu PGE Narodowego.
Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie:
Przemysław Kwiatkowski z klasy 1h zajął piąte miejsce w biegu na 1000 m 0:03:47 w kategorii M13-15 lat i Szymon Sadłowski z klasy 2a w Drużynowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych na dystansie 5 km wywalczył siódme miejsce, indywidualnie w swojej serii uplasował się na 21 miejscu uzyskując czas 0:21:59.
Otrzymali piękne pamiątkowe medale i koszulkę z Niepodległa Piątka. Zawody uświetnił koncert pieśni patriotycznych zespołu Ferajna
Organizatorem Niepodległej Piątki była Fundacja Action Life.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom Biegu, również naszym wspaniałym kibicom, którzy
przybyli, aby wspierać naszych biegaczy i wspólnie świętować 104. rocznicę odzyskania przez Polskę
niepodległości.

 
Dzień Patrona
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Poniedziałek, 07 Listopad 2022 14:49

W dniach 27-28 października 2022 roku odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji Dnia Patrona. Klasy 3b i 3a przygotowały uroczysty apel, podczas którego mogliśmy wsłuchać się w poezję Cypriana Kamila Norwida, recytowaną przez uczennice naszej szkoły, poznać fakty z jego życia oraz wartości wypływające z jego twórczości.
Dyrektor II LO -pan Krzysztof Jankowski przypomniał, że 28 czerwca 2002 roku podjęto decyzję o nadaniu imienia II LO, od tej pory nosi ona imię Cypriana Kamila Norwida. 17 października tego samego roku podpisano akt erekcyjny.
- Gdy patrzymy na naszego patrona, Norwida, możemy podkreślić, że jest jedną z tych postaci, która nie przemija wraz ze swoją śmiercią. Jego wyrazistość i jasne widzenie rzeczywistości sprawiają, że powracał i powraca w kolejnych dekadach. Była i jest przywoływana jego osoba przez ludzi nietuzinkowych, wielkich, przez pokolenia - powiedział Krzysztof Jankowski.
Pan Dyrektor dodał, że "była w Norwidzie płodność, kreatywność, chęć tworzenia i wyrażenia siebie". Zwrócił się też do uczniów:
Jesteście na etapie odkrywania własnej drogi w życiu, co nie należy do decyzji łatwych, bo wymaga podjęcia pewnego ryzyka i kroku, który nie zawsze jest bezbolesny, podlega ocenie, a nawet krytyce. Ale nie można stać całe swoje życie za kurtyną, oglądać widowni przez małą, odsłoniętą szparę. Tą widownią dziś jest świat i lokalne społeczności, w których żyjecie. Scena waszego życia jest zarezerwowana tylko dla was, nie ma możliwości, by ktoś inny odegrał waszą rolę. Nasz patron odegrał ważną rolę budzenia u innych świadomości. Wziął na siebie zadanie uwrażliwiania sumień Polaków.
Części artystycznej towarzyszyła również oprawa muzyczna. Mogliśmy wysłuchać występu chóru szkolnego 'Cantilena'- pod kierunkiem Pana Henryka Gadomskiego oraz występów młodych muzyków z naszej szkoły. Dodatkowym punktem programu był film przygotowany przez samorząd uczniowski, w którym uczniowie oraz pracownicy szkoły, wypowiadali się na temat twórczości naszego Patrona.
Za przygotowanie uroczystości odpowiadały klasy 3a i 3b pod kierownictwem nauczycieli - Justyny Mościckiej, Joanny Kukuć i Pawła Czartoryskiego.

Zmieniony: Środa, 09 Listopad 2022 10:09
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 177