Projekty
Film podsumowujący projekt "Razem dla edukacji"
Czwartek, 08 Lipiec 2021 08:59

usole podsumowanie

Zmieniony: Czwartek, 08 Lipiec 2021 09:07
 
Mobilność wirtualna w Polsce
Środa, 23 Czerwiec 2021 11:23

inernationalGroup.jpgPomimo pandemii, uczestnicy projektu Erasmus+ nie stracili kontaktu z rówieśnikami ze szkół partnerskich w Niemczech, Francji i Hiszpanii. W miejsce niemożliwej do zrealizowania w tym roku szkolnym tradycyjnej wymiany młodzieży, odbyła się ona w formie wirtualnej.
Uczniowie pracowali nad zagadnieniem bezpieczeństwa w internecie.Tworzyli krzyżówki z hasłami związanymi z różnymi niebezpieczeństwami w sieci, a sami rozwiązywali krzyżówki stworzone przez rówieśników ze szkół partnerskich. Następnie przygotowali prezentacje ilustrujące wybrane zagrożenia.
Bez wątpienia media społecznościowe odgrywają bardzo ważną rolę w życiu nastolatków. Dlatego też kolejne zadanie dotyczyło właśnie tego problemu. Uczniowie w grupach międzynarodowych uczestniczyli w wideokonferencjach, podczas których pod okiem nauczyciela - koordynatora rozmawiali na temat korzyści i ryzyka związanych z portalami społecznościowymi.Efektem tej współpracy były prezentacje multimedialne przedstawiające zagadnienie z perspektywy młodzieży z różnych krajów.
Kolejny dzień mobilności poświęcony był tworzeniu filmików wideo zawierających wskazówki, jak mądrze korzystać z mediów społecznościowych.Każda grupa nagrała własny filmik, w trakcie którego udzielali rówieśnikom porad, na co zwrócić szczególną uwagę, aby być świadomym użytkownikiem portali internetowych. Jeden z nich można obejrzeć tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=FpRnqTn_Kaw
Ostatniego dnia mobilności odbyło się międzynarodowe webinarium, podczas którego rolę ekspertów pełnili uczniowie. Podzielili się z rówieśnikami swoją wiedzą, prezentując i objaśniając obsługę różnych przydatnych aplikacji (m.in.dotyczących edycji zdjęć i filmów).
Z pewnością wydarzenie to stanowiło wspaniałą okazję nie tylko do pogłębienia wiedzy i refleksji nad bezpiecznym podejściem do korzystania z dobrodziejstw internetu, ale też szlifowania języka angielskiego i pogłębienia znajomości z kolegami i koleżankami ze szkół partnerskich.

 

 

 

Więcej…
 
Nagrodzeni w konkursie „Polscy badacze Syberii”
Piątek, 05 Luty 2021 09:08

W związku z realizacją projektu „Rodzina Polonijna” w naszej szkole odbył się konkurs „Polscy badacze Syberii”. Do konkursu przystąpili  uczniowie klasy 2bp, bezpośrednio zaangażowani w realizację projektu.  Zadaniem uczestników było dotarcie do źródeł i wyszukanie wiadomości na temat dokonań polskich naukowców na obszarze Syberii.  Zebrany materiał, uczestnicy konkursu zawarli w samodzielnie opracowanych prezentacjach. Te podlegały ocenie merytorycznej. Po rozstrzygnięciu konkursu zostały wręczone nagrody i wyróżnienia ufundowane przez MEN ze środków przeznaczonych na realizację powyższego zadania. Wyróżnieni uczniowie otrzymali Trylogię Syberyjską, a także tablety graficzne, kamery internetowe i powerbanki. Prace uczniów zostały nagrane na specjalnie przygotowaną płytę CD-ROM. Nad przygotowaniem i realizacją konkursu czuwali nauczyciel historii p. Elżbieta Mironczuk i wicedyrektor szkoły p. Krzysztof Jankowski.

 
Jak uczniowie naszej Szkoły obcowali z kulturą kurpiowską, poznając tradycję i obyczaje własnego regionu.
Piątek, 15 Styczeń 2021 17:20

20201208_111855.jpgW dniach 4 - 8 grudnia 2020 r. odbyły się regionalne warsztaty on-line "Zajęcia w gwarze kurpiowskiej i elementy folkloru kurpiowskiego", które realizowane były w ramach projektu "Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce".
Liczba uczestników warsztatów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Uczniowie z dużym zainteresowaniem poznawali i rozwijali wiedzę o kulturze własnego regionu, w powiązaniu z tradycjami własnej rodziny. Twórczyni ludowa - Marianna Pokora nie tylko z ogromnym zaangażowaniem wykonywała ozdoby kurpiowskie, ale mówiąc gwarą prezentowała własny regionalny strój oraz opowiadała o tradycji i obyczajach panujących na Kurpiach.

 

Zmieniony: Wtorek, 19 Styczeń 2021 08:04
Więcej…
 
Wirtualna wizyta w Muzeum Narodowym w Warszawie
Czwartek, 14 Styczeń 2021 09:22

thumbnail2.jpgW czasie Pandemii działalność Muzeum Narodowego w Warszawie została ograniczona a planowane wizyty zawieszone. Zaistniała natomiast okazja, by zobaczyć i zapoznać się z wieloma eksponatami czy wystawami on-line. Korzystając z tej szansy  nawiązaliśmy bezpośredni kontakt z działem edukacji, by zaproponować naszym uczniom wirtualne zwiedzanie. 18 grudnia 2020 r. uczniowie klasy 1b wzięli udział w dwóch ciekawych lekcjach przeprowadzonych on-line przez pracowników Muzeum Narodowego w Warszawie. W ramach projektu „Rodzina polonijna” odbyły się dwa wykłady i  warsztaty pt. „Sztuka Średniowiecza”( Pani Monika Jabłońska ) i „Plakat jako tekst kultury. Kanon lektur szkolnych”(Pani Maja Piotrowska-Krawczyk). Zajęcia dostarczyły młodzieży cennej wiedzy i sprawiły ogromną radość. Lekcje zostały sfinansowane z środków otrzymanych od MEN na realizacje zadania: „Rodzina polonijna” i wpisują się w realizację programu współpracy szkół o różnych systemach edukacyjnych.

 Zdjęcie autorstwa Adama Grycaka.

Poniżej fotografia większego rozmiaru.

Zmieniony: Piątek, 29 Styczeń 2021 09:51
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 2