Historia szkoły
Rok szkolny 2022/2023
Wtorek, 17 Styczeń 2023 08:29
 • 1 września 2022 r zainaugurowano nowy rok szkolny dla II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. W części oficjalnej uroczystości Pan Dyrektor Krzysztof Jankowski gorąco powitał gości, wszystkich uczniów, grono pedagogiczne oraz rodziców życząc wszystkim dobrego roku.

  Foto:

 • Dnia 2 września nasze liceum, kolejny raz, dołączyło do akcji Narodowego Czytania. O godz. 11.00 rozpoczęło się czytanie "Ballad i romansów" na placu przed Szkołą Podstawową nr 5 w Ostrołęce. Nauczyciele, młodzież oraz zaproszeni goście przenieśli słuchaczy w świat Adama Mickiewicza.

Foto:

 • W niedzielę 4 września w Lelisie CANTILENA stanowiła oprawę muzyczną uroczystej Mszy św. Dziękczynnej rolników województwa mazowieckiego za tegoroczne zbiory zbóż, zwane tradycyjnie "dożynkami". Podziękowanie Marszałka Woj. Mazowieckiego Pana Adama Struzika a także Biskupa Łomżyńskiego J. E . Tadeusza Bronakowskiego, za pięknie wykonany program sprawiły Chórzystkom i dyrygentowi dużą satysfakcję.

Foto:

Foto Podziękowania Marszałka:

 • Dnia 19.09.2022 r. w naszej szkole w ramach realizacji nowej podstawy programowej z przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, a także strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej panem Bartoszem Domianem. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie klasy I. Pan Bartosz przeprowadził lekcję dzięki realizacji projektu organizowanego przez PZU AKCJA: „ Pomoc To Moc”.

Foto:

 • 24 września 2022 roku podczas Europejskiego Tygodnia Sportu na stadionie miejskim w Ostrołęce zorganizowaliśmy we współpracy z działającym przy naszej szkole UKS Clan, Test Coopera dla Wszystkich. W teście uczestniczyło ponad 100 osób. Pan Damian Świerdzewski pobił własny rekord aż o 115 m, ustanawiając nowy rekord stadionu ostrołęckiego wynikiem 4050 m.

 • W dniach 28-29 września uczniowie klas pierwszych II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym w Pięknej Górze koło Giżycka. Podczas wyjazdu uczniowie mogli lepiej się poznać, wzmocnić istniejące już więzi, wspólnie spędzić czas na łonie natury podczas różnych gier i zabaw zespołowych.

Foto:

 • 5 października 2022 roku w II LO odbyła się debata kandydatek na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Do walki o to stanowisko stanęły: Roksana Chmielewska z klasy 3g i Patrycja Tyszka z klasy 3e.

 • Mistrzostwa Szkoły w Piłkę Nożną o Przechodni Puchar Dyrektora

Foto:

 • 7 października 2022 roku w naszej szkole odbyło się głosowanie na kandydatów ubiegających się o stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Na to zaszczytne stanowisko kandydowały Roksana Chmielewska kl. 3g oraz Patrycja Tyszka kl. 3e. W wyniku głosowania, Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Roksana Chmielewska kl. 3g, natomiast Patrycja Tyszka kl. 3e będzie pełniła funkcję zastępcy przewodniczącej.

 • 13 października 2022 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia spotkała się cała społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce, by świętować Dzień Edukacji Narodowej. Zwieńczeniem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów, która była poprzedzona rozstrzygnięciem konkursów : Chłopak Roku 2022 oraz na najlepszą kreację z okazji Dnia Postaci Filmowej.

Foto:

Foto – Dzień Postaci Filmowych:

 • Podczas Uroczystej Gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowanej przez organ prowadzący szkołę – Urząd Miasta Ostrołęki, rozstrzygnięto III edycję konkursu "Kreatywne lekcje. Nie tylko na odległość". Dwie nauczycielki języka angielskiego z naszej szkoły-pani Ilona Kulas i pani Agnieszka Młynarczyk, zdobyły drużynowo I miejsce.

 • Dnia 20 października uczniowie klasy 3c wraz z p. Anną Sobiech i p. Karoliną Borkowską uczestniczyli w wykładzie dra hab. Karola Samsela. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego poruszył temat literatury czasów wojny i okupacji .

 • W październiku 2022 Marta Dobkowska - uczennica klasy IV b zakwalifikowała się do 25 osobowej grupy młodzieży z całej Polski, która ma możliwość realizować program edukacyjny Pracownia Liderów Prawa Junior. Program obejmuje cztery zjazdy szkoleniowe w Warszawie oraz udział w Szkole Zimowej.

 • W dniach 27-28 października 2022 roku odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji Dnia Patrona. Klasy 3b i 3a przygotowały uroczysty apel, podczas którego mogliśmy wsłuchać się w poezję Cypriana Kamila Norwida, recytowaną przez uczennice naszej szkoły, poznać fakty z jego życia oraz wartości wypływające z jego twórczości.

Foto:

 • Dnia 29 października 2022 miał miejsce finał turnieju MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE - w tym roku zajęliśmy V miejsce :). Pełnoletni uczniowie mogli oddać krew w Centrum Krwiodawstwa i wspomóc banki krwi, w których często jej brakuje.

 • 6 listopada 2022 na PGE Narodowym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Polski na 5 km oraz w biegach młodzieżowych dla Niepodległej. Zawody były wyrazem wdzięczności kolejnych pokoleń za wolność naszego kraju. Wzięło udział około 1200 osób. Trasa Biegu przebiegała wokół Stadionu PGE Narodowego.
  Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie: Przemysław Kwiatkowski z klasy 1h i Szymon Sadłowski z klasy 2a.

Foto:

 • Późną jesienią została rozstrzygnięta IV edycja konkursu fotograficznego "Jesienny portret z książką" Zwycięzcami konkursu zostali:

Aleksandra Walc z klasy IV (I miejsce)

Alicja Milewska z klasy III „C” (II miejsce)

Maria Grzegorczyk z klasy II „A” (III miejsce)

Wiktoria Drężewska z klasy II „E” (wyróżnienie)

Foto:

 • 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, społeczność szkolna II Liceum oddała hołd naszym Rodakom, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli.

Uczniowie zaprezentowali program słowno muzyczny złożony z pieśni i wierszy o treści patriotyczno – żołnierskiej, a o godz. 11.11 młodzież szkolna i nauczyciele włączyli się do ogólnopolskiej akcji „ Szkoła do Hymnu” wykonując Polski Hymn Narodowy.
Zgodnie z tradycją Szkoły, podczas szkolnej uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, dokonano zmiany Honorowego Pocztu Sztandaru Szkoły.

Foto:

 • W październiku po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja w ramach projektu #KOMÓRKOMANIA pod patronatem Fundacji DKMS, której celem jest edukacja społeczności szkolnej w zakresie dawstwa szpiku oraz rejestracja w bazie potencjalnych Dawców szpiku.

Foto:

 • W dniach 5 i 6 listopada w bułgarskiej Sofii odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushinkai Europejskiej Organizacji Karate EKO, którzy toczyli zmagania w konkurencji kata i kumite.
  W składzie reprezentacji Polski była czwórka zawodników ostrołęckiego MKKK- w tym Iza Piskorek, która zdobyła brązowy medal.

 • 14 listopada 2022 roku odbyła się 1. edycja Ostrołęckiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych. Młodzi artyści przygotowali i zaprezentowali krótkometrażowe filmy poświęcone aktualnym problemom, rozterkom oraz zainteresowaniom i pasjom wieku nastoletniego. Nagrodę Główną (Grand Prix) otrzymał film pt. „Jeśli nie mogę sobie zrobić przerwy na kawę, część mojej osobowości umiera" w reżyserii Piotra Duszaka, ucznia klasy 4f.

 • Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. Uczniowie klasy 2c przygotowali materiały propagujące zdrowy styl życia bez papierosów i pokazali, jakie straszne konsekwencje spotykają osoby, które palą papierosy.

Foto Dzień Czystego Powietrza:

Foto Dzień Rzucania Palenia:

 • 20 listopada 2022 uczniowie i pracownicy z II LO brakli udział w Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka organizowanym w Polsce przez UNICEF. Zostały przeprowadzone lekcje z wykorzystaniem przygotowanych przykładowych scenariuszy przez organizację UNICEF.

Foto:

 • W dniu 25 listopada 2022r. w naszej szkole odbył się turniej FIFA 22, w którym zawodnicy rywalizowali w formule jeden na jeden. Zawody rozegrano na konsoli Xbox Series S. Z grona 78 e-sportowców najlepszym „piłkarzem” okazał się Wiktor Krawczyk kl. 1h

Foto:

 • Dnia 2 grudnia 2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbył się finał konkursu wiedzy oraz konkursu na scenariusz spotu w ramach Olimpiady Szkół Promocji Zdrowia. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „PODARUJ ŻYCIE – ZOSTAŃ DAWCĄ”. Uczennica naszej szkoły Maria Budniak z klasy 3c uzyskała najwyższy wynik w konkursie wiedzy i zdobyła I miejsce.

 • Dnia 06 grudnia 2022 odbył się Charytatywny koncert Mikołajkowy. Zebrane pieniądze zostały przekazane dzieciom z ostrołęckiego Domu Dziecka.

Foto:

 • 6 grudnia 2022 roku na sali gimnastycznej II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce odbył się finał imprezy sportowej pod nazwą: „Mikołajki na sportowo”, której organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „CLAN” i II LO w Ostrołęce.

 • W dniu 8 grudnia 2022r odbyła się Olimpiada Wiedzy o Kurpiach. Jej głównym organizatorem był Związek Kurpiów, a uczestnikami uczniowie szkół średnich z powiatu ostrołęckiego, przasnyskiego i łomżyńskiego. uczeń naszej szkoły, Stanisław Kubeł – uczeń klasy IV „B” został zwycięzcą IV edycji Olimpiady Wiedzy o Kurpiach, a Kinga Malon – uczennica tej samej klasy zajęła III miejsce.

 • Dnia 9 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu, miała miejsce uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Na te wydarzenie zostali zaproszeni najzdolniejsi uczniowie ze szkół ponadpodstawowych, należących do Miasta Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego oraz powiatów sąsiednich. Naszą szkołę reprezentował Jakub Romanowski - uczeń klasy 3a, który stanął w gronie 69 uczniów uhonorowanych za wybitne osiągnięcia edukacyjne.

Foto:

 • 10 grudnia 2022 r. w łódzkiej kręgielni „Król Kul” odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Bowlingu. W zawadach uczeń klasy IV, Filip Terlik - BP uzyskał tytuł Wicemistrza Polski.

 • 22 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek przygotowany przez  Chór "Cantilena", w którym wyjątkowo wystąpili trzej Panowie z ostrołęckiego Chóru Nauczycielskiego, a także uczniowie - mężczyźni z naszej szkoły.

Foto:

 • 21 stycznia 2023r w sali bankietowej Olimpia odbył się bal studniówkowy 2023 II LO. Po wystąpieniu dyrektora szkoły Krzysztofa Jankowskiego głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców Pani Anna Lenkiewicz, a następnie Roksana Chmielewska, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Magdalena Opęchowska i Łucja Łyszkowska uświetniły sobotnią uroczystość pięknym występem artystycznym.  Najważniejszym punktem części oficjalnej balu był polonez w wykonaniu reprezentantów klas czwartych, przygotowany przez panią Katarzynę Orlicką. Następnie nadeszła pora na wyśmienitą zabawę do białego rana.

Foto:

 • 25 stycznia 2023 roku na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych z żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. Spotkanie poprowadził Dominik Puchalski absolwent Naszej szkoły, który zapoznał młodszych kolegów i koleżanki z wymaganiami jakie należy spełnić, aby zostać żołnierzem WOT.

Foto:

 • 9 lutego 2023 w bibliotece odbyło się spotkanie ze Stanisławem Kałuckim – lokalnym poetą i pisarzem. Celem rozmowy było wgłębienie się w zagadnienia związane z astronomią. Pan Stanisław zaprezentował także swoją powieść w nurcie science-fiction „Druga ziemia”.

 • 3 lutego 2023 roku w Naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych z funkcjonariuszami Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Przytułach Starych. Spotkanie poprowadzili, mjr Mariusz Dąbrowski, plut. Daniel Dąbrowski, którzy zapoznali uczniów z wymaganiami jakie należy spełnić, aby wstąpić do służby. 

Foto:

 • 6 lutego 2023 dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego rozpoczęto cykl imprez walentynkowych. W tym dniu ruszyła akcja zbierania „poczty walentynkowej”. Szkolny listonosz postarał się o to, aby wszystkie listy trafiły do adresatów jeszcze przed rozpoczęciem ferii zimowych. W dniach 8 - 10 lutego na górnym holu przygotowana była „ścianka walentynkowa”, przygotowana do zdjęć z przyjaciółmi, czy sympatiami. Odbył się również konkurs na najsympatyczniejszą parę w naszej szkole. Zwycięzcami okazali się: Julia Puścian z kl. 4cp i Aleksander Próchnicki z kl. 4dp . Nagrodą był karnet na seans filmowy.

 • 9 lutego 2023 w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle Chór CANTILENA zapewnił oprawę muzyczną uroczystego otwarcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na program złożyły się utwory wybrane z repertuaru opracowanego w bieżącym roku szkolnym z udziałem także Chórzystek klas pierwszych i grupy męskiej uczniów II LO. 

Foto:

 • W drugiej połowie lutego 2023, podczas ferii zimowych UKS CLAN prowadził bezpłatne treningi lekkoatletyczne w szkole, na stadionie i SP Antonie – czyli FERIE NA SPORTOWO.

 • 17-20 lutego 2023 r. miał miejsce w Zakopanem obóz zimowy o tematyce prawnej pt. "Kierunek & Prawo" zorganizowany przez Młodzieżową Radę Sprawiedliwości (działającą przy Ministrze Sprawiedliwości) we współpracy ze Szkołą Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości i Instytutem Wymiaru Sprawiedliwości. Wśród 27 maturzystów z całej Polski było dwoje uczniów naszej szkoły – Magdalena Opęchowska i Stanisław Kubeł z kl. IV Bp. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty oraz możliwość odbycia stażu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

 • 14 – 17 lutego 2023 Marta Dobkowska, uczennica klasy IVbp wzięła udział w Szkole Zimowej wieńczącej zimową edycję Pracowni Liderów Prawa Junior – programu edukacyjnego Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości.

Foto:

 • 9 lutego 2023 roku w Naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych z przedstawicielem Wojskowego Centrum rekrutacji w Ostrołęce. Spotkanie poprowadził por. Grzegorz Sul, który przybliżył i zapoznał uczniów z wymaganiami jakie należy spełnić, aby wstąpić do służby wojskowej.

 • Na początku marca 2023 uczennica klasy 1b, Aleksandra Golan pod opieką Pani Beaty Grzywacz zdobyła wyróżnienie w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Plastycznej Wiersza Cypriana Norwida, organizowanym przez XXIV LO im. C. K. Norwida w Warszawie. Aleksandra wykonała pracę do wiersza C. K. Norwida „Daj mi wstążkę błękitną…”.

Foto:

 • 10 marca 2023 uczennica klasy 3a Emilia Masiak zdobyła tytuł brązowej medalistki w ogólnopolskim konkursie "Mistrz programowania 2023"

 • 2 marca 2023 przedstawiciele naszej szkoły: harcerki ZHR Dominika Sokołowska kl 1a i Kornelia Stolarczyk kl 1e oraz nauczyciel Krystyna Kowalska uczestniczyli w Warszawie w konferencji zorganizowanej przez Fundację „Kresy w potrzebie” i Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Celem spotkania przy udziale m.in. Tomasza Łysiaka było podsumowanie grudniowej akcji Paczka na Kresy i rozpoczęcie Paczki – Wielkanoc 2023 – omówione zostały szczegóły organizacyjne tj. terminy i miejsca zbiórek produktów oraz wyjazdów wolontariuszy. Efektem wyjazdu było przystąpienie naszej społeczności szkolnej, po raz kolejny, do tej akcji.

Foto:

 • 14 marca 2023 w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce odbyły się XLV powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” oraz podsumowanie eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Uczennica II LO, Julia Szymczyk z kl. IIf zajęła pierwsze miejsce i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Kalina Bereszczyńska z kl. Ic została zaś zwycięzcą konkursu plastycznego

Foto:

 • 8 marca 2023 w naszym liceum odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zakres materiału obejmował Księgę Powtórzonego Prawa oraz List do Hebrajczyków. Do rozwiązania testu przystąpiło 29 uczniów. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowali się Daria Parzychowska, Adrian Szostak, Lidia Dawid

 • 22 marca 2023 na Hali Widowiskowo-Sportowej im. A.Gołasia odbyły się Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców o Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce. Udział w mistrzostwach wzięło 17 drużyn żeńskich oraz 19 drużyn męskich, mecze rozgrywane były systemem pucharowym. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła klasa IVE, a wśród chłopców I miejsce zajęła klasa IIID.

Foto:

 • 22 marca 2023 nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do udziału w akcji Światowy Dzień Wody z PAH. W ramach realizacji tej akcji przez miesiąc marzec i kwiecień na lekcjach Geografii i EDB były przeprowadzone lekcje ekologiczne poświęcone tematom o wodzie. Nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w webinariach np.: Jak moje decyzje wpływają na dostęp do wody na świecie organizowanych przez PAH.

Foto:

 • 23 marca 2023 o godz. 11.30 w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje szkolne konkursu wiedzy o Ostrołęce „Czy znasz swoje miasto?”, organizowanego przez Prezydenta Miasta Ostrołęki. Zwycięzcami zostali: Miłosz Piersa, Marta Mosakowska, Nadia Sieruta.

 • 23 marca 2023 odbyła się V edycja Turnieju Matematycznego POCISK, organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Ostrołęce dla uczniów szkół podstawowych. Gościliśmy dwadzieścia drużyn czteroosobowych z dwudziestu szkół Ostrołęki i powiatu. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrołęce W organizacji zawodów brali udział uczniowie klas: 4dp, 3d, 3f, 2d. O naszej szkole opowiadała Marta Dobkowska z klasy 4bp. Dekoracje przygotowała pani Wioletta Przychodzeń. Nad całością czuwały panie Beata Kotowska, Anna Małkowska i Mariola Biedrzycka.

Foto:

 • 24 marca 2023 r. w Hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyło się "Forum Edukacyjne 2023", którego celem było przedstawienie oferty szkół ponadpodstawowych uczniom klas ósmych z terenu miasta Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego. Prezentację naszej szkoły wzbogaciły również występy wokalne naszych uczniów.

Foto:

 • 29 marca 2023 w naszej szkole odbył się finał Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH CHALLENGE dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Była to pierwsza edycja tego konkursu zorganizowana z inicjatywy nauczycielek języka angielskiego: p. I. Kulas, p. S. Rochaczewskiej, p. A. Zając i p. K. Żerańskiej. Do konkursu przystąpiło ponad 180 uczniów z 19 szkół, do finału przeszła grupa 29 najlepszych reprezentantów 12 szkół.

Foto:

 • 31 marca 2023 w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie odbył się  Etap centralny III Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości. Uczennica klasy IV Bp Martyna Hagiemajer znalazła się w gronie 36 finalistów z Polski. Opiekunem finalistki jest pani Elżbieta Mironczuk.

Foto:

 • 3 kwietnia 2023 obchodzony był w naszej szkole „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat spektrum autyzmu, udzielenie wsparcia, akceptacji i zrozumienia. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, ponieważ to kolor solidarności z autyzmem. W wybranych klasach zorganizowano zajęcia poświęcone tematyce autyzmu. Organizatorami wydarzenia były p. Izabela Geżyńska, p. Marzena Kurpiewska, p. Marzena Szymańska, p. Sylwia Zdunek.

 • 14 kwietnia 2023 został rozstrzygnięty XI Ogólnopolski Konkurs „Normalizacja i ja” organizowany przez Polski Komitet Normalizacyjny. Tematem tegorocznego konkursu była: „Betonoza czy zieleń? Zrównoważona urbanistyka z Polskimi normami”. Celem konkursu było upowszechnianie wśród młodego pokolenia przekonania o roli i normalizacji w życiu codziennym, a także podniesienie umiejętności wśród młodych ludzi kształtowania przestrzeni do życia. Nasi uczniowie: A. Golan 1B, A. Romanowska 1D, E. Napiórkowska 1H, J. Chrzanowska 1E, J. Matuszewska 1E, J. Pietrzak 1A, K. Rydel 1D, M. Lubiak 1D, J. Mażewski 1D, K. Kaczyński 1E, M. Mosakowska 1E, N. Ciepierska 1C, O. Chajęcka 1E, P. Laskowska 1A, W. Borkowska 1E, Z. Jastrzębska 1F, Z. Wojdyna A, Z. Bałdyga 1E wzięli udział w tym konkursie w kategoriach grafika, plakat, film i esej, za które otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Foto:

 • 19 i 20 kwietnia 2023 odbył się konkurs „Matematyka stosowana” organizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej. Główną nagrodą jest w nim indeks na dowolny, wybrany przez laureata kierunek studiów na tej podlaskiej uczelni technicznej. Do finału zakwalifikowały się dwie dwuosobowe drużyny naszego liceum: Natalia Ekstrerowicz z klasy 4d i Marta Kołodziejska z klasy 3d oraz Aleksander Paliwoda i Michał Bloch - obaj z klasy 4d. Aleksander Paliwoda i Michał Bloch wywalczyli indeksy na białostocką uczelnię. Opiekunem uczniów jest Pani Beata Kotowska.

 • 20 kwietnia 2023 odbył się w Łomży etap diecezjalny 27. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W zmaganiach brało udział ponad 30 uczniów z diecezji łomżyńskiej. Po części pisemnej do ścisłego finału zakwalifikowało się 7 uczestników. Trzy osoby, pośród których znalazło się dwoje naszych uczniów: Adrian Szostak i Lidia Dawid, zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego konkursu.

Foto:

 • 20 kwietnia 2023 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce odbyła się 5. edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Humanistycznej || KULTURALNY PRZEKŁADANIEC ||.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Przystąpiło do niego 16 szkół podstawowych z Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego. 67 uczestników zmierzyło się z testem sprawdzającym wiedzę na temat literatury, nauki o języku, sztuki czy ogólnej wiedzy o kulturze.

Wydarzenie przygotowały polonistki z II LO w Ostrołęce - pani Agnieszka Wołosz i pani Joanna Banaszek.

Foto:

 • 22 kwietnia 2023 odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Tędy na Prawo”, w którym uczniowie naszej szkoły odnieśli duży sukces. I miejsce wywalczyła Magdalena Opęchowska z kl. IV BP, II miejsce – Martyna Hagiemajer z kl. IV BP, III m. - Amelia Dawid z kl. III B, natomiast wyróżnienia uzyskali – Michalina Stachacz z kl. II G i Adrian Rybaczyk z kl. III B. Organizatorem konkursu jest Fundacja Togatus Pro Bono. Opiekunem uczniów była p. Elżbieta Mironczuk.

 • 25 kwietnia 2023 r. odbył się w naszej szkole konkurs dotyczący życia i twórczości wielkiego poety romantycznego, a naszego patrona – Cypriana Kamila Norwida. W zmaganiach wzięli udział przedstawiciele klas drugich. Wyniki tegorocznego Konkursu:

I miejsce Matylda Górska, Zuzanna Borawska z klasy II E

II miejsce Maria Grzegorczyk, Tomasz Dawid z klasy IIA

III miejsce Igor Dzikowski, Mateusz Gawek z klasy II D 

Przewodniczącą jury była pani Justyna Mościcka, a członkami uczniowie klasy IIE: Karolina Grzyb, Patrycja Żebrowska, Błażej Bastek. Imprezę prowadziła
Martyna Zyśk z klasy II A.

Foto:

 • 28 kwietnia 2023 odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursów poetyckiego i plastycznego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Pierwsze miejsce w konkursie poetyckim zajęły ex aequo: Gabriela Załęska i Julia Śledziewska. Pierwsze miejsce w konkursie plastycznym zajęła Aleksandra Golan.

Organizatorkami konkursów były panie Aneta Mroczkowska, Karolina Borkowska i Beata Grzywacz.

Foto:

 • 11 maja 2023 odbyło się ogłoszenie wyników XXXII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Najlepszy wynik wśród naszych uczniów uzyskał Damian Biernat. Koordynatorem konkursu była Anna Chojnowska.

 • 12 maja 2023 w Ostrołęce odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy zorganizowane przez oddział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Zespół medyczno – sanitarny z II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce zajął pierwsze miejsce kwalifikując się do etapu okręgowego. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Karol Kośnik z kl. IIc, Filip Grzejka z kl. IIc, Jakub Bramowicz z kl. IIIc, Krzysztof Godlewski z kl. IIIc oraz Kamil Niedźwiedzki z kl. IIIc.

 • 12 maja 2023 odbyła się uroczystość 650-lacia nadania praw miejskich Miastu Ostrołęka. W tym doniosłym wydarzeniu społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce była odpowiedzialna za oprawę muzyczną i liturgiczną uroczystej Mszy św. Chór Cantilena, pod kierownictwem pana Henryka Gadomskiego, zaprezentował wyjątkowy repertuar, co ubogaciło liturgię i nadało całości właściwej rangi. Po Mszy Św. jej uczestnicy udali się na Plac Gen. J. Bema, by przejść w Historycznym Orszaku Księcia Siemowita III z pozostałymi uczniami i nauczycielami z ostrołęckich szkół i przedszkoli.

Video:

 • 26 maja 2023 na Fortach Bema w Ostrołęce, w roku Jubileuszowym 650 lecia Miasta Ostrołęki i 192 rocznicę historycznej bitwy pod Ostrołęką z okresu Powstania Listopadowego, odbył koncert 500 osobowego Chóru złożonego z 15 grup wokalnych funkcjonujących w dziewięciu szkołach ostrołęckich i sześciu placówkach z powiatu. Zaprezentowano 12 utworów chóralnych, partie solowe, duet, recytacje, przy akompaniamencie Zespołu Instrumentalnego Państwowej Szkoły Muzycznej. Chór CANTILENA był pomysłodawcą, gospodarzem i współwykonawcą całego Projektu.

Foto:

 • 1 czerwca 2023 r. w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie- odbyła się II edycja przeglądu talentów pod nazwą II LO MA TALENT! Kilkunastu uczestników zaprezentowało swoje niezwykłe umiejętności plastyczne, muzyczne oraz tanecze. W konkursie zwyciężyła Maria Kaczorek, której gra na skrzypcach zachwyciła wszystkich jurorów. Drugie miejsce zajęła Kalina Bereszczyńska, a trzecie – Wiktoria Drężewska.

 • 2 czerwca 2023 w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyła się druga edycja Olimpiady Szkół Promocji Zdrowia pod hasłem "Czas na mózg".

W Finale Olimpiady Wiedzy udział wzięło 30 uczniów wybranych w dniu 23 maja 2023r. podczas eliminacji klasowych przeprowadzonych w szkołach macierzystych, w których realizowany jest program „Szkoła Promocji Zdrowia – II edycja”.

Komisja wyłoniła finalistów wśród których:

I miejsce – Kamil Niedźwiedzki – Ostrołęka

II miejsce – Julia Morawska – Ostrołęka

III miejsce – Krzysztof Godlewski – Ostrołęka

W ogólnej klasyfikacji Olimpiady Szkół Promocji Zdrowia – II edycja (z wyłączeniem konkursu wiedzy) Ostrołęka zajęła I miejsce wyprzedzając Siedlce i Warszawę.

Za organizację tego wydarzenia odpowiadała Pani Beata Samorajska - koordynator ostrołęckiej Szkoły Promocji Zdrowia, przy współpracy z opiekunem medycznym Panią Jolantą Ziębą oraz wychowawcami klas: 2c Panią Agnieszką Pragacz, 3c Panią Karoliną Borkowską, Panią Anetą Mizerek – Ochenkowską.

Foto:

 • 29 maja - 09 czerwca 2023 grupa 20 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami przebywała w Grecji realizując projekt: PO WER- 'Ponadnarodowa mobilność uczniów', finansowany z Funduszy Europejskich. Celem projektu pod tytułem: ‘Kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez edukację ekologiczną’ było rozwijanie świadomości międzykulturowej, kształtowanie postaw pro- ekologicznych, doskonalenie kompetencji cyfrowych, kompetencji z zakresu przedsiębiorczości oraz komunikacyjnych w posługiwaniu się językiem angielskim. Instytucją partnerską w projekcie było 4th General Lyceum of Katerini. Wyjazd poprzedzony został procesem rekrutacji uczniów i cyklem zajęć przygotowawczych, podczas których uczniowie poznawali m.in. historię, kulturę i geografię Grecji oraz odbyli kurs udzielania pierwszej pomocy.

13 czerwca uczestnicy projektu zorganizowali dla uczniów naszej szkoły, na sali gimnastycznej, spotkanie, na którym podsumowali przebieg mobilności, omówili jej założenia i cele oraz podzielili się zdobytą wiedzą i doświadczeniami.

Foto:

Zmieniony: Poniedziałek, 19 Czerwiec 2023 07:27
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 21