DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

 Erasmus

PO WER

POWER

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Historia szkoły
Rok szkolny 2022/2023
Wtorek, 17 Styczeń 2023 08:29
 • 1 września 2022 r zainaugurowano nowy rok szkolny dla II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. W części oficjalnej uroczystości Pan Dyrektor Krzysztof Jankowski gorąco powitał gości, wszystkich uczniów, grono pedagogiczne oraz rodziców życząc wszystkim dobrego roku.

Foto:

 • Dnia 2 września nasze liceum, kolejny raz, dołączyło do akcji Narodowego Czytania. O godz. 11.00 rozpoczęło się czytanie "Ballad i romansów" na placu przed Szkołą Podstawową nr 5 w Ostrołęce. Nauczyciele, młodzież oraz zaproszeni goście przenieśli słuchaczy w świat Adama Mickiewicza.

Foto:

 • W niedzielę 4 września w Lelisie CANTILENA stanowiła oprawę muzyczną uroczystej Mszy św. Dziękczynnej rolników województwa mazowieckiego za tegoroczne zbiory zbóż, zwane tradycyjnie "dożynkami". Podziękowanie Marszałka Woj. Mazowieckiego Pana Adama Struzika a także Biskupa Łomżyńskiego J. E . Tadeusza Bronakowskiego, za pięknie wykonany program sprawiły Chórzystkom i dyrygentowi dużą satysfakcję.

Foto:

Foto Podziękowania Marszałka:

 • Dnia 19.09.2022 r. w naszej szkole w ramach realizacji nowej podstawy programowej z przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, a także strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej panem Bartoszem Domianem. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie klasy I. Pan Bartosz przeprowadził lekcję dzięki realizacji projektu organizowanego przez PZU AKCJA: „ Pomoc To Moc”.

Foto:

 • 24 września 2022 roku podczas Europejskiego Tygodnia Sportu na stadionie miejskim w Ostrołęce zorganizowaliśmy we współpracy z działającym przy naszej szkole UKS Clan, Test Coopera dla Wszystkich. W teście uczestniczyło ponad 100 osób. Pan Damian Świerdzewski pobił własny rekord aż o 115 m, ustanawiając nowy rekord stadionu ostrołęckiego wynikiem 4050 m.
 • W dniach 28-29 września uczniowie klas pierwszych II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym w Pięknej Górze koło Giżycka. Podczas wyjazdu uczniowie mogli lepiej się poznać, wzmocnić istniejące już więzi, wspólnie spędzić czas na łonie natury podczas różnych gier i zabaw zespołowych.

Foto:

 • 5 października 2022 roku w II LO odbyła się debata kandydatek na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Do walki o to stanowisko stanęły: Roksana Chmielewska z klasy 3g i Patrycja Tyszka z klasy 3e.
 • Mistrzostwa Szkoły w Piłkę Nożną o Przechodni Puchar Dyrektora

Foto:

 • 7 października 2022 roku w naszej szkole odbyło się głosowanie na kandydatów ubiegających się o stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Na to zaszczytne stanowisko kandydowały Roksana Chmielewska kl. 3g oraz Patrycja Tyszka kl. 3e. W wyniku głosowania, Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Roksana Chmielewska kl. 3g, natomiast Patrycja Tyszka kl. 3e będzie pełniła funkcję zastępcy przewodniczącej.
 • 13 października 2022 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia spotkała się cała społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce, by świętować Dzień Edukacji Narodowej. Zwieńczeniem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów, która była poprzedzona rozstrzygnięciem konkursów : Chłopak Roku 2022 oraz na najlepszą kreację z okazji Dnia Postaci Filmowej.

Foto:

Foto – Dzień Postaci Filmowych:

 • Podczas Uroczystej Gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowanej przez organ prowadzący szkołę – Urząd Miasta Ostrołęki, rozstrzygnięto III edycję konkursu "Kreatywne lekcje. Nie tylko na odległość". Dwie nauczycielki języka angielskiego z naszej szkoły-pani Ilona Kulas i pani Agnieszka Młynarczyk, zdobyły drużynowo I miejsce.
 • Dnia 20 października uczniowie klasy 3c wraz z p. Anną Sobiech i p. Karoliną Borkowską uczestniczyli w wykładzie dra hab. Karola Samsela. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego poruszył temat literatury czasów wojny i okupacji .
 • W październiku 2022 Marta Dobkowska - uczennica klasy IV b zakwalifikowała się do 25 osobowej grupy młodzieży z całej Polski, która ma możliwość realizować program edukacyjny Pracownia Liderów Prawa Junior. Program obejmuje cztery zjazdy szkoleniowe w Warszawie oraz udział w Szkole Zimowej.
 • W dniach 27-28 października 2022 roku odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji Dnia Patrona. Klasy 3b i 3a przygotowały uroczysty apel, podczas którego mogliśmy wsłuchać się w poezję Cypriana Kamila Norwida, recytowaną przez uczennice naszej szkoły, poznać fakty z jego życia oraz wartości wypływające z jego twórczości.

Foto:

 • Dnia 29 października 2022 miał miejsce finał turnieju MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE - w tym roku zajęliśmy V miejsce :). Pełnoletni uczniowie mogli oddać krew w Centrum Krwiodawstwa i wspomóc banki krwi, w których często jej brakuje.
 • 6 listopada 2022 na PGE Narodowym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Polski na 5 km oraz w biegach młodzieżowych dla Niepodległej. Zawody były wyrazem wdzięczności kolejnych pokoleń za wolność naszego kraju. Wzięło udział około 1200 osób. Trasa Biegu przebiegała wokół Stadionu PGE Narodowego.
  Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie: Przemysław Kwiatkowski z klasy 1h i Szymon Sadłowski z klasy 2a.

Foto:

 • Późną jesienią została rozstrzygnięta IV edycja konkursu fotograficznego "Jesienny portret z książką" Zwycięzcami konkursu zostali:

Aleksandra Walc z klasy IV (I miejsce)

Alicja Milewska z klasy III „C” (II miejsce)

Maria Grzegorczyk z klasy II „A” (III miejsce)

Wiktoria Drężewska z klasy II „E” (wyróżnienie)

Foto:

 • 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, społeczność szkolna II Liceum oddała hołd naszym Rodakom, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli.

Uczniowie zaprezentowali program słowno muzyczny złożony z pieśni i wierszy o treści patriotyczno – żołnierskiej, a o godz. 11.11 młodzież szkolna i nauczyciele włączyli się do ogólnopolskiej akcji „ Szkoła do Hymnu” wykonując Polski Hymn Narodowy.
Zgodnie z tradycją Szkoły, podczas szkolnej uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, dokonano zmiany Honorowego Pocztu Sztandaru Szkoły.

Foto:

 • W październiku po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja w ramach projektu #KOMÓRKOMANIA pod patronatem Fundacji DKMS, której celem jest edukacja społeczności szkolnej w zakresie dawstwa szpiku oraz rejestracja w bazie potencjalnych Dawców szpiku.

Foto:

 • W dniach 5 i 6 listopada w bułgarskiej Sofii odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushinkai Europejskiej Organizacji Karate EKO, którzy toczyli zmagania w konkurencji kata i kumite.
  W składzie reprezentacji Polski była czwórka zawodników ostrołęckiego MKKK- w tym Iza Piskorek, która zdobyła brązowy medal.
 • 14 listopada 2022 roku odbyła się 1. edycja Ostrołęckiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych. Młodzi artyści przygotowali i zaprezentowali krótkometrażowe filmy poświęcone aktualnym problemom, rozterkom oraz zainteresowaniom i pasjom wieku nastoletniego. Nagrodę Główną (Grand Prix) otrzymał film pt. „Jeśli nie mogę sobie zrobić przerwy na kawę, część mojej osobowości umiera" w reżyserii Piotra Duszaka, ucznia klasy 4f.
 • Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. Uczniowie klasy 2c przygotowali materiały propagujące zdrowy styl życia bez papierosów i pokazali, jakie straszne konsekwencje spotykają osoby, które palą papierosy.

Foto Dzień Czystego Powietrza:

Foto Dzień Rzucania Palenia:

 • 20 listopada 2022 uczniowie i pracownicy z II LO brakli udział w Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka organizowanym w Polsce przez UNICEF. Zostały przeprowadzone lekcje z wykorzystaniem przygotowanych przykładowych scenariuszy przez organizację UNICEF.

Foto:

 • W dniu 25 listopada 2022r. w naszej szkole odbył się turniej FIFA 22, w którym zawodnicy rywalizowali w formule jeden na jeden. Zawody rozegrano na konsoli Xbox Series S. Z grona 78 e-sportowców najlepszym „piłkarzem” okazał się Wiktor Krawczyk kl. 1h

Foto:

 • Dnia 2 grudnia 2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbył się finał konkursu wiedzy oraz konkursu na scenariusz spotu w ramach Olimpiady Szkół Promocji Zdrowia. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „PODARUJ ŻYCIE – ZOSTAŃ DAWCĄ”. Uczennica naszej szkoły Maria Budniak z klasy 3c uzyskała najwyższy wynik w konkursie wiedzy i zdobyła I miejsce.
 • Dnia 06 grudnia 2022 odbył się Charytatywny koncert Mikołajkowy. Zebrane pieniądze zostały przekazane dzieciom z ostrołęckiego Domu Dziecka.

Foto:

 • 6 grudnia 2022 roku na sali gimnastycznej II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce odbył się finał imprezy sportowej pod nazwą: „Mikołajki na sportowo”, której organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „CLAN” i II LO w Ostrołęce.
 • W dniu 8 grudnia 2022r odbyła się Olimpiada Wiedzy o Kurpiach. Jej głównym organizatorem był Związek Kurpiów, a uczestnikami uczniowie szkół średnich z powiatu ostrołęckiego, przasnyskiego i łomżyńskiego. uczeń naszej szkoły, Stanisław Kubeł – uczeń klasy IV „B” został zwycięzcą IV edycji Olimpiady Wiedzy o Kurpiach, a Kinga Malon – uczennica tej samej klasy zajęła III miejsce.
 • Dnia 9 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu, miała miejsce uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Na te wydarzenie zostali zaproszeni najzdolniejsi uczniowie ze szkół ponadpodstawowych, należących do Miasta Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego oraz powiatów sąsiednich. Naszą szkołę reprezentował Jakub Romanowski - uczeń klasy 3a, który stanął w gronie 69 uczniów uhonorowanych za wybitne osiągnięcia edukacyjne.

Foto:

 • 10 grudnia 2022 r. w łódzkiej kręgielni „Król Kul” odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Bowlingu. W zawadach uczeń klasy IV, Filip Terlik - BP uzyskał tytuł Wicemistrza Polski.
 • 22 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek przygotowany przez  Chór "Cantilena", w którym wyjątkowo wystąpili trzej Panowie z ostrołęckiego Chóru Nauczycielskiego, a także uczniowie - mężczyźni z naszej szkoły.
Zmieniony: Środa, 18 Styczeń 2023 08:29
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 21