DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
18 października 2022 r. bijemy rekord w czytaniu na przerwie.
Biblioteka
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Czwartek, 29 Wrzesień 2022 13:58

Plakat_Przerwa_na_czytanie_2022.png
"Kto czyta książki, żyje podwójnie" Umberto Eco
Zapraszamy wszystkich uczniów i pracowników II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce do uczestnictwa w biciu rekordu w czytaniu na przerwie w dniu 18 października 2022 r., w ramach III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie, której głównym celem jest promocja czytelnictwa.
W razie pytań zapraszamy do biblioteki szkolnej

 
Jesienny portret z książką
Biblioteka
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Czwartek, 29 Wrzesień 2022 13:52

Jesienny_Portret_z_ksiażką_IV_edycja.png

Konkurs fotograficzny "Jesienny portret z książką"
Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza do udziału w IV edycji konkursu fotograficznego "Jesienny portret z książką". Zdjęcia konkursowe powinny przedstawiać twarz lub całą postać osoby lub grupy osób z książką w jesiennej scenerii, np. w lesie, w parku, w drodze
do domu, lub w pomieszczeniu.
Zasady konkursu:
• Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie 3 fotografie.
• Fotografie należy dostarczyć do biblioteki szkolnej (w formie elektronicznej lub papierowej)
do 31 października 2022 r.
• Do zdjęcia należy dołączyć informację zawierającą: tytuł zdjęcia, imię i nazwisko autora, klasę.
• Przystępując do konkursu uczestnik zapewnia, że:
– jest autorem zgłoszonej pracy i nie kopiuje fotografii innych autorów,
– posiada zgodę osoby (osób), której wizerunek zamieszczono na zdjęciu, na upublicznienie
dla celów promocyjnych i marketingowych szkoły oraz przyjmuje na siebie wszelkie roszczenia jakiejkolwiek natury, które osoby trzecie mogłyby kierować przeciwko szkole.
Jeśli uczestnik konkursu nie ukończył 18 lat, takiej zgody udziela opiekun prawny.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 8.11.2022 r.

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Zmieniony: Czwartek, 29 Wrzesień 2022 14:00
 
Spotkania w ramach EDB
Aktualności
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Wtorek, 27 Wrzesień 2022 07:06

Dnia 19.09.2022 r. w naszej szkole w ramach realizacji nowej podstawy programowej z przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, a także strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej panem Bartoszem Domianem. W spotkaniu miały przyjemność uczestniczyć wszystkie klasy I, które oprócz wykładu teoretycznego z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej mogły wykorzystać swoją wiedzę w sposób praktyczny podczas ćwiczeń na fantomie. Uczniowie wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową z wykorzystaniem defibrylatora zewnętrznego. Pan Bartosz przeprowadził lekcję dzięki realizacji projektu organizowanego przez PZU AKCJA: „ Pomoc To Moc”.
Akcja prewencyjna "Pomoc To Moc" ma służyć ochronie zdrowia i poprawie bezpieczeństwa. Idea, która przyświeca akcji to „zdrowie i bezpieczna rodzina".

Zmieniony: Czwartek, 29 Wrzesień 2022 12:56
 
Akcja "Długa przerwa"
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Wtorek, 06 Wrzesień 2022 14:25

Zmieniony: Czwartek, 08 Wrzesień 2022 13:44
 
Narodowe czytanie Norwida
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Wtorek, 06 Wrzesień 2022 07:28

Nasze liceum kolejny raz dołączyło do akcji Narodowego Czytania.2 września o godz. 11.00 rozpoczęło się czytanie "Ballad i romansów" na placu przed Szkoła Podstawową nr 5 w Ostrołęce. Nauczyciele, młodzież oraz zaproszeni goście przenieśli słuchaczy w świat Adama Mickiewicza.

Uczennice klasy 3b- Dominika Korczakowska i Weronika Wronowska-podczas tego  spotkania przeczytały balladę "Do Przyjaciół". Z okazji narodowego czytania Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce wydała broszurę z wyborem utworów Mickiewicza. Okładka i strona tytułowa publikacji są reprintem pierwszego wydania tomu w Wilnie w 1822 roku, na podstawie egzemplarza ze zbiorów Biblioteki Narodowej.
 
Zmieniony: Czwartek, 08 Wrzesień 2022 13:43
 
Dożynki Wojewódzkie z udziałem CANTILENY
Cantilena
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Wtorek, 06 Wrzesień 2022 07:29

W niedzielę 4 września w Lelisie CANTILENA stanowiła oprawę muzyczną uroczystej Mszy św. Dziękczynnej rolników województwa mazowieckiego za tegoroczne zbiory zbóż, zwane tradycyjnie "dożynkami". W drugiej części uroczystości "Dzielenie chlebem" Chór wykonał program złożony z 5 utworów na Chór z towarzyszeniem skrzypiec do tekstów kurpiowskiej poetki Marianny Staśkiewicz z muzyką dyrygenta Chóru. Partię skrzypiec wykonała znakomita młoda skrzypaczka z Kadzidła Magdalena Konieczek. Przygotowanie obszernego programu w okresie wakacji wymagało dużego wysiłku Chóru. Ze względów obiektywnych ( wakacje) nie wszystkie Chórzystki mogły wziąć udział w przygotowaniu i wykonaniu tego szczególnego programu. Znakomite warunki, które Chórowi zapewnili organizatorzy tej wielkiej imprezy ( m.in. bardzo dobre, profesjonalne nagłośnienie) sprzyjały bardzo dobremu zaprezentowaniu Chóru zarówno w repertuarze religijnym jak i świeckim. Podziękowanie Marszałka Woj. Mazowieckiego Pana Adama Struzika a także Biskupa Łomżyńskiego J. E . Tadeusza Bronakowskiego, za pięknie wykonany program sprawiły Chórzystkom i dyrygentowi dużą satysfakcję artystyczną. Z przyjemnością przekazuję Wam Dziewczęta CANTILENY gratulację od wielu osób, z różnych powiatów woj. mazowieckiego uczestniczących w tej uroczystości dożynkowej.

Zmieniony: Czwartek, 08 Wrzesień 2022 13:44
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 01 Wrzesień 2022 11:25

1 września 2022 r zainaugurowano nowy rok szkolny dla II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. W części oficjalnej uroczystości Pan Dyrektor Krzysztof Jankowski gorąco powitał gości, wszystkich uczniów, grono pedagogiczne oraz rodziców życząc wszystkim dobrego roku. Zaproszeni goście skierowali serdeczne słowa powitania do uczniów i nauczycieli. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, przyrzekając rzetelnie wypełniać swoje szkolne obowiązki. Po ślubowaniu oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Najmłodszym Norwidowcom życzymy wielu sukcesów! W przemówieniu Pan Dyrektor nawiązał również do misji naszej szkoły i tragicznych wydarzeń z roku 1939. Podczas uroczystości wręczono nauczycielom nagrody jubileuszowe. Nie zabrakło także części artystycznej, którą przygotowali uczniowie z klas 3g, 3c, 4f i 4b.

Zmieniony: Czwartek, 08 Wrzesień 2022 13:44
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 5 z 177