DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Aktualności
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Czwartek, 13 Październik 2022 12:39

zyczenia2.png

Zmieniony: Czwartek, 13 Październik 2022 13:38
 
Dzień Edukacji Narodowej
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 13 Październik 2022 12:29

13 października 2022 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia spotkała się cała społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce, by świętować Dzień Edukacji Narodowej. Piękne życzenia nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom złożyli pan dyrektor Krzysztof Jankowski oraz przybyli goście - pani Joanna Kubeł (z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. Dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce), pan Marcin Grabowski (kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce) oraz pani Anna Lenkiewicz (skarbnik Rady Rodziców II LO). Ten szczególny dzień był też okazją do wyróżnienia zasłużonych nauczycieli oraz pracowników obsługi, którzy otrzymali nagrody z rąk dyrektora szkoły.

Podczas uroczystości pożegnaliśmy dotychczasowego Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego - Stanisława Kubła i poznaliśmy jego następczynię - Roksanę Chmielewską. Ponadto rozstrzygnięte zostały dwa konkursy zorganizowane z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Chłopakiem Roku 2022 został Ziemowit Krzyżewski z klasy Ia, a zwycięzcami w konkursie na najlepszą kreację z okazji Dnia Postaci Filmowej zostali Oliwia Gosiewska i Jakub Śledziewski z klasy IVgp.

Zwieńczeniem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów. Swoje muzyczne umiejętności na scenie zaprezentowali: Julia Łyszkowska i Magdalena Opęchowska z klasy IVbp oraz zespół w składzie - Karol Drężewski (IVdp), Szymon Tański (IIIf), Karol Maciejewski (IIIa), Adam Moszczyński (IVdp).

Uroczystość przygotowały klasy IIIe i IIIg pod kierunkiem wychowawców - pani Joanny Banaszek i pani Agnieszki Nicewicz.

Zmieniony: Środa, 19 Październik 2022 06:19
 
Nowa Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wybrana!
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 13 Październik 2022 10:19

7 października 2022 roku w naszej szkole odbyło się głosowanie na kandydatów ubiegających się o stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Na to zaszczytne stanowisko kandydowały Roksana Chmielewska kl. 3g oraz Patrycja Tyszka kl. 3e.

Wybory poprzedzone były kampanią, podczas której kandydatki zaprezentowały uczniom swoje programy wyborcza oraz przedstawiły pomysły na dalszą działalność Samorządu Uczniowskiego.

Szkolna Komisja Wyborcza wydała 641 kart do głosowania. Oddano 625 głosów ważnych i 16 głosów nieważnych.

W wyniku głosowania, Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Roksana Chmielewska kl. 3g, natomiast Patrycja Tyszka kl. 3e będzie pełniła funkcję zastępcy przewodniczącej.

Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy powodzenia w realizacji założonych celów!

 
Debata kandydatek na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego II LO
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Środa, 12 Październik 2022 07:54

5 października 2022 roku w II LO odbyła się debata kandydatek na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Do walki o to stanowisko stanęły: Roksana Chmielewska z klasy 3g i Patrycja Tyszka z klasy 3e. Prowadzącymi byli uczniowie: Magdalena Opęchowska kl. 4b oraz Piotr Duszak kl. 4f.

Każda z uczestniczek miała okazję krótko się zaprezentować, odnieść do punktów własnego programu, ale także zadać pytania kontrkandydatce. Kolejna część debaty należała do publiczności, która zasypała kandydatki pytaniami.

Która z uczennic przez najbliższy rok szkolny pokieruje naszym samorządem? Dowiemy się już w piątek 7 października.

 

Samorząd Uczniowski

 
Nasi uczniowie na Targach Książki Regionalnej w Ostrołęce.
Biblioteka
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Poniedziałek, 10 Październik 2022 08:06

uczniowie_przed_stoiskami_z_książkami_6_Copy.jpg6 października klasa II g odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Ostrołęce. Młodzież miała okazję poznać lokalnych wydawców, którzy zaprezentowali najnowsze publikacje dotyczące Ostrołęki i regionu. Uczniowie skorzystali także z możliwości zakupu po okazyjnej cenie części zbiorów bibliotecznych.

 
Integracja 2022
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Poniedziałek, 10 Październik 2022 07:01

W dniach 28-29 września uczniowie klas pierwszych II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym w Pięknej Górze koło Giżycka. Podczas wyjazdu uczniowie mogli lepiej się poznać, wzmocnić istniejące już więzi, wspólnie spędzić czas na łonie natury podczas różnych gier i zabaw zespołowych. Warsztaty dla młodzieży prowadzili instruktorzy Mówiącego Kija. Pierwszoklasiści uczestniczyli m.in. w zajęciach integracyjnych: „Ekstraklasa. Skuteczne sposoby rozwiązywania problemów – droga do budowania zgranej klasy”; „Cyberprzestrzeń bez ryzyka. Jak korzystać z technologii i social mediów i przeżyć.” Brali też udział w grach zespołowych, tj.: Achery tag, GeoRun, jednak największą popularnością cieszyła się zabawa Bubble Soccer, czyli walka w ogromnych piłkach.

 
Obchody w Wyszkowie
Szkoła
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Wtorek, 04 Październik 2022 07:03

20220923_105312_Copy.jpgDnia 23 września 2022 roku delegacja naszej szkoły (pan dyrektor Krzysztof Jankowski oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Stanisław Kubeł, Marta Dobkowska i Katarzyna  Lenkiewicz pod opieką p. Anastazji Dzwonnik-Załęskiej) miała okazję uczestniczyć w obchodach 40. rocznicy nadania imienia Cypriana Kamila Norwida I Liceum Ogólnokształcącemu w Wyszkowie. Program uroczystości obejmował m.in. plenerową inscenizację „Bema pamięci żałobnego rapsodu” Norwida – to już 25-letnia tradycja liceum wyszkowskiego, a także dwa panele dyskusyjne prowadzone przez znamienitych norwidologów. Podczas pierwszego specjaliści podjęli próbę rozwiania wątpliwości na temat: Czy Norwid był romantykiem, parnasistą? A może nie daje się „zaszufladkować”?, natomiast podczas drugiego spotkania odpowiadano na pytanie Czy Norwid miał autorytety?”. Do Ostrołęki wróciliśmy z pogłębioną wiedzą na temat naszego patrona, a także z odnowioną relacją z I Liceum Ogólnokształcącym w Wyszkowie z nadzieją na dalszą współpracę.

Zmieniony: Wtorek, 04 Październik 2022 07:17
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 177