II LO w Ostrołęce
#KOMÓRKOMANIA
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Piątek, 27 Październik 2023 09:08

dkmsW październiku po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja w ramach projektu #KOMÓRKOMANIA pod patronatem Fundacji DKMS, której celem jest edukacja społeczności szkolnej w zakresie dawstwa szpiku oraz rejestracja w bazie potencjalnych Dawców szpiku.

Wolontariuszami akcji byli uczniowie klasy 4c: Maria Budniak, Hubert Gut, Jakub Bramowicz oraz Kamil Niedźwiedzki, którzy przeprowadzili akcję informacyjno-edukacyjną w klasach czwartych w zakresie idei dawstwa szpiku oraz chorób nowotworowych krwi. więcej ...

Zmieniony: Piątek, 03 Listopad 2023 09:15
Więcej…
 
Jesienny portret z książką
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Czwartek, 26 Październik 2023 09:05

Jesienny Portret z ksiażką plakat

Zmieniony: Piątek, 03 Listopad 2023 09:07
 
OBCHODY JUBILEUSZOWE 35-LECIA ISTNIENIA SZKOŁY
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Środa, 25 Październik 2023 08:35

1Dzień 13 października 2023 r. był dniem świątecznym i uroczystym dla naszej społeczności. Po radosnej i ekspresyjnej środzie (11.10), kiedy to całą szkołą obchodziliśmy 35 urodziny liceum, przyszedł czas na podjęcie gości i dopełnienie naszego świętowania w podniosłej atmosferze i w gronie przedstawicieli ostrołęckich urzędów, instytucji i placówek oświatowych oraz wielu innych podmiotów, z którymi współpracujemy. Obchody Jubileuszu 35–lecia istnienia szkoły zostały zainaugurowane uroczystą mszą św., którą sprawował ks. Biskup Janusz Stepnowski w ostrołęckiej farze (patrz artykuł). Po Eucharystii udaliśmy się do Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Obecnych na Sali powitała Oliwia Piórecka z kl. 4c utworem Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Następnie został wprowadzony sztandar szkoły i uroczyście odśpiewany hymn państwowy.       więcej ...

Zmieniony: Poniedziałek, 06 Listopad 2023 12:24
Więcej…
 
Msza inauguracyjna. Obchody 35-lecia szkoły.
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Wtorek, 24 Październik 2023 08:00

9W dniu 13 października 2023 roku obchodziliśmy jubileusz 35-lecia naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną przez J.E. ks. biskupa Janusza Stepnowskiego oraz koncelebransów ks. Krzysztofa Łapińskiego, ks. Jacka Kotowskiego a także ks. Szymona Kurpiewskiego oraz ks. Sebastiana Urbańskiego – absolwentów naszej Alma mater.
Ksiądz biskup zwrócił uwagę naszej młodzieży na konieczność dokonywania słusznych wyborów, podkreślił, że życie to sztuka dokonywania wyborów, a niejednokrotnie trzeba zrezygnować z czegoś w imię wyższych wartości.
Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, byli czynnie zaangażowani w oprawę liturgiczną poprzez czytania, komentarze, przygotowanie procesji z darami, w której złożone zostały: świeca – niesiona przez przedstawicieli harcerzy z naszej szkoły – Antoninę Łaszkiewicz i Jakuba Dobrzyńskiego, monografia wraz z kwiatami – złożona przez przedstawicieli Rady Pedagogicznej – p. Mariolę Rachubkę i p. Joannę Kukuć, a także chleb, wino i woda – niesione przez uczniów – Zofię Kośnik i Igora Ludwiniaka.
W oprawę liturgiczną czynnie zaangażowani byli: p. Sławomir Kęsicki – czytający komentarze, p. Beata Kotowska – lektura czytania, p. Grzegorz Zawrotny – modlitwa wiernych. Liczna była także służba liturgiczna ołtarza tworzona przez uczniów II LO.
Doniosłość wydarzenia podkreślił występ chóru CANTILENA pod dyrekcją p. Henryka Gadomskiego.
ZDJĘCIA

Zmieniony: Piątek, 03 Listopad 2023 09:28
 
Urodziny szkoły 11 października 2023 r.
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Poniedziałek, 23 Październik 2023 07:55

W połowie października tego roku zbiegły się aż trzy okazje do świętowania: jubileusz 35-lecia istnienia i działania naszego liceum, Święto Patrona i Dzień Edukacji Narodowej. Oficjalne uroczystości zostały zaplanowane na 13 października w Ostrołęckim Centrum Kultury, ale ponieważ nie mogła wziąć w nich udziału cała szkolna społeczność uczniowska, postanowiliśmy wcześniej – 11 października – zorganizować radosne święto szkoły dla wszystkich. Wyjątkowość tego dnia uczniowie podkreślili strojami: były naklejki z podobizną Patrona, korony z cytatami z poezji Norwida, jednolita kolorystyka koszulek czy strój galowy. Około godz. 10.45 udaliśmy się na halę im. A. Gołasia. Całą imprezę prowadził Bartosz Sznyter, absolwent naszej szkoły i były przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Oczywiście nie zabrakło kolejnych akcentów związanych z naszym Patronem: był quiz wiedzy o Norwidzie, ścianka do robienia zdjęć i cytaty, którymi udekorowane zostały stoły z poczęstunkiem (każda klasa przygotowała coś smacznego).
W czasie świętowania urodzin szkoły nie mogło zabraknąć muzyki, śpiewu i tańca. W czasie karaoke (każda klasa losowała dla siebie utwór) śpiewali nie tylko reprezentanci poszczególnych klas, ale z wielkim zaangażowaniem włączali się do zabawy wszyscy! Szkolny zespół muzyczny House of estate zagrał świetny koncert, a uczniowie często wtórowali wokaliście Stasiowi Makowskiemu z klasy 2f. Gościnnie wystąpił też zespół gitarowy z Zuzią Dębowską z 2f w kilku znakomitych kawałkach. Na zakończenie młodzież niesamowicie zatańczyła „belgijkę”– kilkaset osób na parkiecie prezentowało się niesamowicie.
W szkole – jak w życiu – jest czas na pracę i zabawę. Wierzymy, że takie wspólne świętowanie integruje naszą społeczność i daje energię do naukowego wysiłku :)
ZDJĘCIA  FILM

 
Ostrołęcki Dzień Młodzieży
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Wtorek, 17 Październik 2023 07:45

W dniu 28 września 2023 r. Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki z Karolem Maciejewskim na czele zorganizowała „Ostrołęcki Dzień Młodzieży” na hali widowiskowo – sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. W imprezie udział wzięli Przemysław Świercz, Kacper Zembrzucki, Prawo Marcina, a także ostrołęccy wykonawcy z różnych szkół naszego miasta, prezentujący swoje wokalne talenty. Naszą szkołę reprezentowały Alicja Kiernozek z klasy 2f oraz Alicja Ostrowska z klasy 2g. Bardzo pięknie zaprezentowały się na scenie. Koncert prowadził Jakub Rutka. Około godz. 15.30 na Placu Wolności przy Kupcu zakopany został „Wehikuł Czasu”.  więcej ...

Zmieniony: Poniedziałek, 30 Październik 2023 12:41
Więcej…
 
Innowacyjna Historia
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Poniedziałek, 23 Październik 2023 07:14

Ostroleka 2 700x525W dniach 2-4 października 2023 r. uczniowie i nauczyciele naszego liceum wyruszyli w wyjątkową podróż przez czas i przestrzeń dzięki projektowi „Innowacyjna Historia: nowe technologie w służbie edukacji”. Projekt ten wprowadził uczniów w świat historycznych wydarzeń dzięki wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości. Uczestniczy obejrzeli dwa filmy: „Kartka z powstania” i „Wiktoria 1920”. To był niezwykły seans filmowy – widzowie mogli poczuć się jak aktywni uczestnicy wydarzeń historycznych.
„Kartka z powstania” to opowieść o kpt. Władysławie Sieroszewskim, który przed wyruszeniem do walki otrzymał od córki kartkę z modlitwą. Ta kartka uratowała mu życie i stała się symbolem nadziei na przyszłość.  więcej ...

Zmieniony: Poniedziałek, 23 Październik 2023 08:31
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 194