DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 02 Czerwiec 2022 10:23

puchar pckpck2Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK kwalifikując się do etapu okręgowego. Etap okręgowy XXVIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża odbył się 28 maja 2022 r. w Grodzisku Mazowieckim. Wzięła w nim udział drużyna składająca się z następujących uczniów: Maria Budniak kl. IIc, Jakub Bramowicz kl. IIc, Amelia Godlewska kl. IIc, Julia Załuska kl. Ic oraz Wiktoria Prusińska kl. Ic - opiekun merytoryczny Mariola Rachubka.
Co roku, w trakcie konkursu rywalizują ze sobą zespoły ze szkół średnich. Uczniowie muszą udzielić pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby Mistrzostw stacjach. Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków oraz rekwizytów, dzięki czemu wszystko wygląd bardzo realistycznie.
Konkurs organizowany jest w przestrzeni miejskiej, po to, aby jak najwięcej osób mogło być świadkami rywalizacji Mistrzów Pierwszej Pomocy. Dzięki temu, osoby które widzą, jak należy udzielić pierwszej pomocy, oswajają się z tą trudną i stresującą sytuacją.
Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.
Drużyna II LO ostatecznie zajęła IV miejsce. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami podczas Mistrzostw sprawowała pani Anna Cholewińska.

Zmieniony: Piątek, 03 Czerwiec 2022 09:46
 
Odznaka Jakości eTwinning
Erasmus+
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Wtorek, 31 Maj 2022 06:40

eTwinning 2022 midiZ radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała Krajową Odznakę Jakości eTwinning za projekt "Europe's Eyes - Inspiration Innovation Integration". Odznaka ta jest przyznawana przez Krajowe Biuro eTwinning tym nauczycielom, których praca w ramach partnerstwa uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju. Stanowi uznania dla nauczycieli i uczniów za zaangażowanie w działania poświęcone eTwinningowi. Dla uczniów jest wspaniałą motywacją do dalszej pracy, a dla szkoły prestiżem i wyrazem otwarcia się na współpracę europejską.

Projekt został oceniony pod kątem następujących kryteriów: innowacyjność pedagogiczna i kreatywność, integracja z programem nauczania, komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi, współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi, wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, trwałość i możliwość ponownego wykorzystania.

Zmieniony: Wtorek, 31 Maj 2022 06:48
 
Przemysław Świercz otrzymał odznakę "Za zasługi dla Miasta Ostrołęki"
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Piątek, 27 Maj 2022 08:59

IMG 0915Z ogromną radością informujemy, że absolwent naszej szkoły- Przemysław Świercz –otrzymał dnia 12 maja 2022 r. odznakę "Za zasługi dla Miasta Ostrołęki". To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane jest przez Radę Miasta dla wyjątkowych ludzi - a bez wątpienia pochodzący z Ostrołęki Amp-futbolista taką osobą jest!
Przemysław to zawodnik Amp Futbolu, kapitan i środkowy obrońca reprezentacji Polski. W polskim AMP Futbolu prawie od samego początku. Trzykrotny uczestnik mistrzostw świata i medalista mistrzostw Europy. Trener w programie Junior AMP Futbol, mówca motywacyjny i trener mentalny, który prowadzi spotkania w szkołach, a także pracuje z ludźmi biznesu.

Urodzony w 1980 roku w Ostrołęce zawodnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Narwi, trenowany przez Cezarego Kotowskiego. Później zajmował się w Warszawie żeglarstwem, narciarstwem, koszykówką i pływaniem, których był instruktorem. Nogę stracił w wypadku motocyklowym w Norwegii. Wypadek ten oznaczał duże zmiany w życiu, ale Świercz nie porzucił sportu, wrócił do piłki nożnej, tylko tej przystosowanej dla ludzi po podobnych przejściach.

Od grudnia 2011 roku jest kapitanem kadry Polski, z którą w 2014 roku zdobył czwarte miejsce na mistrzostwach świata w Amp futbolu, a w 2017 roku brąz mistrzostw Europy. W związku z rozwojem dyscypliny w 2015 roku powołano do życia Amp Futbol Ekstraklasę. Pierwszym mistrzem Polski została Husaria Kraków, w której… oczywiście grał Przemysław Świercz. Kolejne złote medale mistrzostw Polski przypadły mu w udziale w 2016 i 2017 roku, w 2018 roku zdobył brąz.

Władze rodzinnego miasta doceniły reprezentanta Polski. Podczas czwartkowej sesji rady miasta Ostrołęki podjęto decyzję o nadaniu mu odznaki "za zasługi dla Miasta Ostrołęki". Zagłosowało 18 radnych, wszyscy byli za!

- To osoba, która mimo trudnego doświadczenia życiowego nie poddała się - mówiła podczas sesji rady miasta radna Ewa Szatanek. - Jest to osoba, która godna jest posiadania takiej odznaki.

Przemku-
Składamy Ci ogromne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym!

Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce

Zmieniony: Wtorek, 31 Maj 2022 06:49
 
Kwiecień Miesiącem Kultury Zdrowotnej
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 26 Maj 2022 13:12

Kwiecień Miesiącem Kultury Zdrowotnej - to przedsięwzięcie w naszej szkole realizowane już od wielu lat, które w bieżącym roku szkolnym objął patronatem Prezydent Ostrołęki - Pan Łukasz Kulik. Był to czas poświęcony zdrowemu stylowi życia, propagowany przez młodzież naszego liceum poprzez zmagania sportowe i kulinarne oraz poszerzanie wiedzy na ten temat. Przez cały miesiąc ocenialiśmy zaangażowanie, zgranie klasowe oraz kreatywność podczas wykonywania poszczególnych zadań. Przypomnijmy w skrócie, co działo się w ciągu tego miesiąca.
1 kwietnia cała szkoła została wypełniona plakatami z informacjami o warzywach i owocach, które zostały przygotowane przez klasę 1c pod czujnym okiem p. Beaty Grzywacz. Odbyło się również losowanie kolorów, w jakich miały zaprezentować się w dniu 7 kwietnia poszczególne klasy. Wylosowano również dzień, na który trzeba było przygotować zdrową potrawę lub przekąskę.
Bazując na plakatach ,,warzywno - owocowych” oraz prezentacji o zdrowym stylu życia, która została opracowana i przedstawiona przez uczennice klasy 1c w ramach zajęć z wychowawcą, dokonano oceny spostrzegawczości oraz pamięci w wyżej wymienionym zakresie.
W dniu 7 kwietnia, w którym przypada Światowy Dzień Zdrowia, dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów oraz zintegrowaniu wszystkich klas szkoła mieniła się wszystkimi kolorami owoców i warzyw.
Przez cały miesiąc z wielkim uznaniem i podziwem obserwowano umiejętności kulinarne i reklamowe, które prezentowali przedstawiciele poszczególnych klas podczas zachęcania do konsumpcji zdrowych potraw.
Punktem kulminacyjnym akcji było nagranie filmiku z aktywnością sportową poszczególnych klas. Inspiracją do wykonania tego zadania był pokaz mażoretkowy naszej uczennicy Julii Morawskiej - cheerleaderki - podwójnej Mistrzyni Polski oraz Europy.
Przy tak wielu zadaniach miesiąc kwiecień minął bardzo szybko. Zmagania nie były łatwe i wymagały współpracy całych zespołów klasowych, ich pomysłowości i zaangażowania.
Gratulujemy Wszystkim osiągniętych wyników, a w szczególności klasie 3cp i p. Anecie Mizerek-Ochenkowskiej, klasie 1e i p. Monice Kaliszewskiej oraz klasie 3ep i p. Emilii Lewandowskiej, które wykazały się najlepszą współpracą, wiedzą, umiejętnościami kulinarnymi i aktywnością fizyczną.
Wszystkim klasom oraz wychowawcom dziękujemy za udział i zaangażowanie w przeprowadzeniu akcji promującej zdrowy styl życia.
Nagrody ufundował Prezydent Ostrołęki oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy.
Koordynatorzy: klasa 1c z wychowawcą Agnieszką Pragacz i Anną Mynyk przy współpracy z Beatą Grzywacz.

 
Dzień Kultury Kurpiowskiej w II LO
Cantilena
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Środa, 25 Maj 2022 12:30

24 maja b.r.  w naszej Szkole po raz kolejny zorganizowano spotkanie ze sztuką kurpiowską.
Było to swoistego rodzaju podsumowanie realizacji zagadnień edukacji regionalnej występujących  w programach niektórych przedmiotów szkolnych a także Biblioteki Szkolnej, zajęć pozalekcyjnych. Punktem kulminacyjnym było spotkanie społeczności szkolnej (uczniowie, nauczyciele) z wybitnymi twórcami i artystami kurpiowskimi. Otwierając szkolną uroczystość w sali gimnastycznej, udekorowanej po kurpiowsku, Dyrektor Szkoły Krzysztof Jankowski podkreślił znaczącą rolę edukacji regionalnej w wychowaniu młodzieży.
    Program uroczystości obejmował różne formy aktywności artystycznej młodzieży naszej Szkoły, nasycone treścią ludowej sztuki kurpiowskiej, a mianowicie:
- chóralne i solowe wykonania pieśni kurpiowskich – Chór CANTILENA i soliści: Wiktoria Drężewska i Stanisław Kubeł;
- gadki kurpiowskie – Karolina Suchecka i Maria Budniak;
- tańce kurpiowskie – Maria Gawrych i Paweł Kamiński, Wiktoria Giers i Wiktor Pabich, Maria Budniak i Jakub Jeleniewski.
    Tancerzom przygrywała jedna z najlepszych aktualnie kapel kurpiowskich w składzie: Ryszard Maniurski – harmonia pedałowa, Henryk Ćwintal – skrzypce, Barbara Nakielska – bębenek obręczowy.     
    Wybitni twórcy kurpiowscy prezentowali swoje wyroby sztuki użytkowej i udzielali odpowiedzi na pytania związane z procesem twórczym swoich wyrobów, a mianowicie:
- Czesława Lewandowska i Zuzanna Suchcicka- haft, koronka;
- Wiesław Kuskowski – wyroby plecionkarskie z wikliny i korzenia.
    Prowadzący program, Henryk Gadomski przedstawiając historię i teraźniejszość Kurpiowszczyzny, zwrócił uwagę na rolę kurpiowskich towarzystw społeczno kulturalnych i artystycznych zespołów folklorystycznych w kultywowaniu tradycyjnych obrzędów a także w promocji sztuki kurpiowskiej.
    Organizatorami świątecznego spotkania ze sztuką kurpiowską byli nauczyciele: Anna Sobiech, Krystyna Kowalska wraz z uczniami kl I b  i Henryk Gadomski z Chórem CANTILENA

 
Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa
Aktualności
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Wtorek, 24 Maj 2022 07:44

W dniach 13-20.05.2022r. II Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida w Ostrołęce włączyło się w akcję pn. „Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa”. Uczniowie wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielem Policji st. asp. Krzysztofem Kolatorem, na których poruszana była tematyka związana z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz sposobami unikania zagrożeń w codziennych sytuacjach. Ponadto uczennice klasy II C Weronika Dawid i Katarzyna Cybulska przygotowały prezentację nt. „Bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Polsce”. Wychowawcy w ramach godzin wychowawczych przeprowadzili prelekcje, korzystając z przygotowanej prezentacji. Koordynatorkami akcji były p. Mariola Rachubka i Marzena Szymańska.

Zmieniony: Piątek, 27 Maj 2022 08:26
 
Inauguracja DNI OSTROŁĘKI z udziałem CANTILENY
Cantilena
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Poniedziałek, 16 Maj 2022 11:49

12 maja (czwartek) CANTILENA uczestniczyła w uroczystej inauguracji DNI OSTROŁĘKI. O godz. 10.00 w najstarszym kościele ostrołęckim (Fara) odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji mieszkańców Miasta Ostrołęki, z udziałem władz Miasta, instytucji, szkół, której oprawę muzyczną stanowił Chór II Liceum. Zarówno Proboszcz Parafii Ks. dr Wiesław Białczak jak i Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki - Wojciech Zarzycki w swoich wystąpieniach okolicznościowych, dziękując Chórowi CANTILENA za piękną oprawę uroczystości, nawiązali do 40 lecia Chóru CANTILENA obchodzonego w bieżącym roku. Po uroczystej Mszy Św. nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem Patrona Miasta – Św. Jana Pawła II Papieża. Składaniu kwiatów przez przedstawicieli Samorządu Miasta, ostrołęckich, szkół, instytucji, stowarzyszeń kulturalnych, towarzyszyły okolicznościowe pieśni w wykonaniu Chóru, a mianowicie: JANIE PAWLE, TERAZ PRZYJDŹ, BARKA, ROTA.
Dyrygent Chóru – Henryk Gadomski

Zmieniony: Poniedziałek, 16 Maj 2022 12:19
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 8 z 177