II LO w Ostrołęce
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Eko-Planeta"
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Czwartek, 22 Czerwiec 2023 09:15

eko

Uczennica Emilia Gaj z klasy 3e uzyskała w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego Eko-Planeta tytuł laureata III stopnia w kraju.
Wyróżnienie uzyskali: 
- Milena Śledziewska-3e
- Julia Ostrowska - 3e
- Jakub Romanowski - 3a
- Jakub Puławski - 1e
Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Opiekun merytoryczny Dorota Glabas -Ciak     więcej ...

Zmieniony: Czwartek, 22 Czerwiec 2023 10:48
Więcej…
 
FINAŁ IV SZKOLNEGO TURNIEJU DEBAT OKSFORDZKICH
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Poniedziałek, 19 Czerwiec 2023 11:29

debata wwwUczniowie naszej szkoły już po raz czwarty uczestniczyli w Szkolnym Turnieju Debat Oksfordzkich. Po wielotygodniowych eliminacjach, w których rywalizowało ze sobą 10 drużyn, w dniu 16 czerwca odbył się uroczysty finał, w którym zmierzyły się następujące drużyny:
- po stronie propozycji reprezentacja kl. 2d w składzie: Aleksandra Nicewicz, Konrad Prusaczyk, Mateusz Gawek, Julian Rogalski;
- po stronie opozycji reprezentacja kl. 2b w składzie: Julia Ciuchta, Amelia Sierak, Adrian Szostak, Hubert Miłek.

Finaliści, rywalizując o puchar Dyrektora Szkoły, debatowali nad tezą: ‘Sztuczna inteligencja- szansa czy zagrożenie?
Debatę oceniała Komisja Sędziowska w 5-osobowym składzie: pani Beata Kotowska, pani Agnieszka Wołosz, pani Anna Chojnowska, pani Emilia Lewandowska i pan Arkadiusz Szyszka.
Funkcję Marszałka finałowej debaty pełniła Przewodnicząca Samorządu Szkolnego- Roksana Chmielewska z klasy 3g.

Jurorzy zgodnie podkreślali wyrównany, wysoki poziom merytoryczny debaty oraz gruntowne przygotowanie uczestników. Wszyscy oni wykazali się erudycją, wysoką kulturą słowa, opanowaniem i refleksem, przekonująco prezentując swoje tezy i kontrargumentując stwierdzenia strony przeciwnej.
Decyzją komisji zwyciężyła drużyna klasy 2b. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Jednocześnie zapraszamy wszystkie klasy do udziału w przyszłorocznej edycji Turnieju.
ZDJĘCIA

Zmieniony: Czwartek, 22 Czerwiec 2023 10:42
 
Praktyczna lekcja Edukacji dla bezpieczeństwa w zakresie obronności
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Poniedziałek, 19 Czerwiec 2023 09:52

20230614 102749Dnia 14.06.2023 roku uczniowie z klas: 1B, 1E, 1G, 1D wzięli udział w wycieczce do Piątnicy w ramach realizacji podstawy programowej przedmiotu EDB. Celem tej wycieczki było między innymi: lekcja terenowa, która polegała na zwiedzaniu schronów i Muzeum FORT, które znajduje się w jednym ze schronów pogotowia bojowego przy Forcie III. Forty Piątnica wchodziły w skład rosyjskiej linii obronnej ciągnącej się od Grodna poprzez Osowiec, Wiznę, Łomżę, Różan, Zegrze do Twierdzy Modlin. W wyremontowanym i zaadoptowanym na ten cel schronie zgromadzono eksponaty związane z historią militarną tego regionu. Po intensywnym zwiedzaniu i wysłuchaniu historii opowiedzianej przez podpułkownika Pana Ludwika Zalewskiego udaliśmy się na strzelnicę. Na strzelnicy najpierw zostało przeprowadzone szkolenie z zakresu zasad bezpiecznego posługiwania się bronią palną, a następnie przeszliśmy do części praktycznej strzelania z broni długiej do tarcz pod nadzorem instruktorów strzelectwa. Nie zabrakło również części integracyjnej przy wspólnym ognisku.

ZDJĘCIA

Opiekunowie wycieczki:
Pani Aneta Mroczkowska, Pani Ewa Dylewska, Pani Barbara Zaborowska

 

 

Zmieniony: Poniedziałek, 19 Czerwiec 2023 10:15
 
PODSUMOWANIE PROJEKTU 'PO WER'
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Środa, 14 Czerwiec 2023 08:03

8W dniu 13 czerwca 2023 uczestnicy projektu 'PO WER - Ponadnarodowa Mobilność Uczniów' zorganizowali spotkanie dla społeczności szkolnej, podczas którego podsumowali przebieg mobilności, omówili jego założenia i cele oraz podzielili się zdobytą wiedzą i osobistymi spostrzeżeniami na temat różnych aspektów życia w Grecji, takich jak funkcjonowanie greckiej szkoły, historia i kultura Grecji, miejscowe tradycje i obyczaje, ciekawostki związane z życiem codziennym, interesujące miejsca odwiedzane podczas mobilności. Nie zabrakło też refleksji na temat greckiej 'kultury stołu', połączonej z degustacją typowych greckich przekąsek- publiczność miała okazję skosztować greckiej fety, oliwek i słodkości. Był też krótki pokaz tradycyjnego tańca greckiego do rytmu Greka Zorby'.  więcej ...

Zmieniony: Środa, 14 Czerwiec 2023 09:27
Więcej…
 
"Klimat dla Młodych"
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Wtorek, 13 Czerwiec 2023 12:13

W ramach realizacji przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa i Geografia nauczyciele przystąpili do realizacji Projektu: „Klimat dla Młodych” organizowanego przez Stowarzyszenie Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF. Projekt miał na celu:
1. Kształtowanie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie znaczenia ekologicznego stylu życia.
2. Inspirowanie dzieci, młodzieży, a także nauczycieli, pedagogów i rodziców do podejmowania aktywności w obszarze ochrony środowiska i ekologii.
3. Uświadomienie młodym ludziom, że mogą aktywnie włączyć się w działania dotyczące klimatu w swoich społecznościach lokalnych.   więcej ...

Zmieniony: Wtorek, 13 Czerwiec 2023 12:25
Więcej…
 
Projekt: PO WER- 'Ponadnarodowa mobilność uczniów'
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Wtorek, 13 Czerwiec 2023 08:50

23W dniach 29 maja - 09 czerwca 2023 grupa 20 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami przebywała w Grecji realizując projekt: PO WER- 'Ponadnarodowa mobilność uczniów', finansowany z Funduszy Europejskich. Celem projektu pod tytułem: ‘Kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez edukację ekologiczną’ było rozwijanie świadomości międzykulturowej, kształtowanie postaw pro- ekologicznych, doskonalenie kompetencji cyfrowych, kompetencji z zakresu przedsiębiorczości oraz komunikacyjnych w posługiwaniu się językiem angielskim. Instytucją partnerską w projekcie było 4th General Lyceum of Katerini.  więcej ...

Zmieniony: Wtorek, 13 Czerwiec 2023 10:48
Więcej…
 
Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Piątek, 09 Czerwiec 2023 07:37
IMG 2279 "Czas na mózg" - to hasło przewodnie drugiej edycji Olimpiady Szkół Promocji Zdrowia, która odbyła się w piątek 2 czerwca 2023r. w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce.
W chwili obecnej na terenie Mazowsza istnieje sześć Szkół Promocji Zdrowia, funkcjonujących przy zakładach opieki zdrowotnej, dla których organem założycielskim jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Realizatorami działań dotyczących edukacji zdrowotnej młodzieży na Mazowszu są:  więcej ...
Zmieniony: Wtorek, 13 Czerwiec 2023 13:18
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 8 z 194