Aktualności
Spotkanie z twórczynią ludową
Czwartek, 16 Czerwiec 2011 12:05

Dnia 14 czerwca 2011 roku uczniowie klasy II f wzięli udział w spotkaniu z twórczynią ludową Panią Czesławą Lewandowską. Organizatorem spotkania była Boblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce. Spotkanie miało na celu popularyzację kurpiowskiej twórczości ludowej. 

Zmieniony: Czwartek, 16 Czerwiec 2011 12:09
 
Wycieczka na Litwę
Poniedziałek, 13 Czerwiec 2011 09:10

W dniach 30-31 maja 2011 r. uczniowie klas promocji zdrowia przebywali w Druskiennikach.  Korzystali z atrakcji w Aquaparku oraz Parku Linowego nad Niemnem.  Niezapomniane wrażenia oraz chwile spędzone na wspólnej zabawie i rozmowach przy ognisku na długo pozostaną w ich pamięci. 

Zmieniony: Wtorek, 14 Czerwiec 2011 08:29
 
Dzień Dziecka w szpitalu
Poniedziałek, 13 Czerwiec 2011 08:56

Z okazji dnia dziecka klasa Ic uczestniczyła w obchodach, które zostały zorganizowane na terenie ostrołęckiego szpitala. W tym samym dniu oddział dziecięcy odebrał pierwszą nagrodę w konkursie fundacji Magellana „Bajkowe Opowieści”.
Oddział dziecięcy został  pięknie udekorowany kolorowymi balonami, chore dzieci znajdujący się na oddziale oraz uczniowie klasy IIa ze Szkoły Podstawowej nr 6 bardzo chętnie zebrali się w holu oddziału dziecięcego, by dowiedzieć się jakie niespodzianki zostały dla nich przygotowane.
Całą imprezę prowadziła Marlena Orzołek z Ic. Po oficjalnym rozpoczęciu pojawili się klauni z Fundacji Doktora Clowna, obdarzając wszystkich czerwonymi nosami i  pluszakami. Następnie uczniowie z klasy IIa  przedstawili swój występ, który został nagrodzony gromkimi brawami. Dzieci  mogły nauczyć się śpiewać wesołych piosenek, grały w kalambury, gdzie nagrodą były obrazki z postaciami z bajek, malowały swoje twarze w kolorowe wzory, mogły odcisnąć kolorową dłoń oraz spróbować produktów mleczarni  Piątnica.
Prawdziwą furorę zrobiła wielka krowa, którą pokochały wszystkie dzieciaki. Nikt nie wrócił do domu z pustymi rękami, a uśmiechy dzieci były bezcenne Smile 

Koordynator programu Szkoła Promocji Zdrowia
Beata Samorajska

Zmieniony: Wtorek, 14 Czerwiec 2011 08:25
 
XI Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia w Siedlcach
Poniedziałek, 13 Czerwiec 2011 08:50

Tradycją szkół promocji zdrowia są coroczne zmagania zarówno sportowe jak i intelektualne, które nazwane zostały „Olimpiadą Szkół Promocji Zdrowia”. Przygotowanie młodzieży trwało kilka miesięcy i wymagało zaangażowania dużej grupy ludzi.
Do konkurencji pierwszej pomocy przygotowały się cztery uczennice z klasy II c pod czujnym okiem pana Tomasza Dmochowskiego z Meditransu i pani Beaty Żebrowskiej - opiekuna medycznego programu. W konkurencji tej  wystąpiły Natalia Wasilewska i Milena Młynarska, które  zdobyły  I miejsce na Mazowszu.
Uczennica naszej szkoły Karolina Brodzik z klasy II c przygotowała najlepszą prezentację multimedialną i  zdobyła dzięki temu I miejsce.  
Oprócz tego rywalizacja przebiegała w pięciu konkurencjach sportowych, w których poradziliśmy sobie znakomicie. Młodzież przygotowywała do zawodów grupa nauczycieli wychowania fizycznego. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta z układem tanecznym, przygotowane przez panią Katarzynę Orlicką.
W ogólnej klasyfikacji pokonaliśmy pięć szkół, zajmując II miejsce.
Wszystkim, którzy przygotowali młodzież do olimpiady bardzo dziękuję i gratuluję.  

Koordynator  programu Szkoły Promocji Zdrowia

Beata Samorajska

Zmieniony: Wtorek, 14 Czerwiec 2011 08:30
 
Wycieczka do Paryża
Piątek, 10 Czerwiec 2011 13:10

  „ W dniach 25.05 – 31.05.2011 roku młodzież naszej szkoły z klas francuskojęzycznych uczestniczyła w wycieczce Paryż – Bruksela.
  Pierwszym etapem tej podróży był park rozrywki Disneyland. Spędziliśmy tam cały dzień na szalonych zabawach, pełnych humoru i adrenaliny.
  Przez trzy kolejne dni zwiedzaliśmy Paryż. Podziwialiśmy m.in. Wieżę Eiffel’a, Łuk Triumfalny, Wersal, Louvre, Montmartre, nowoczesną dzielnicę La Defense i wiele innych wspaniałych miejsc. Byliśmy również w Muzeum Perfum, gdzie zrobiliśmy „pachnące” zakupy. Rejs po Sekwanie okazał się wspaniałym wypoczynkiem i relaksem po aktywnym zwiedzaniu miasta. Widoki były oszałamiające! Będąc we Francji nie sposób było nie skosztować tradycyjnych ślimaków oraz słynnych francuskich naleśników pod Wieżą Eiffel’a.
  W drodze powrotnej odwiedziliśmy Brukselę. Szczególnym miejscem okazał się Parlament Europejski, który zwiedzaliśmy z ogromnym zainteresowaniem. Następnie podziwialiśmy Rynek Starego Miasta, który urzekł nas pięknem zabytkowych kamieniczek, a także stare samochody w Muzeum Motoryzacji (nawet dziewczyny były zachwycone). Mieliśmy również okazję degustacji wybornych czekoladek, z których dumni są tamtejsi cukiernicy.
  Polecamy!”

Ola

 

   

Więcej…
 
Kolejny sukces CANTILENY
Poniedziałek, 06 Czerwiec 2011 11:19

"Nagroda Specjalna Wojewody Warmińsko - Mazurskiego Pana Mariana Podziewskiego dla Laureata VII Festiwalu Chórów i Orkiestr Dętych O WARMIO MOJA MIŁA Feliksa Nowowiejskiego" - to cenne trofeum, które zdobyły nasze Chórzystki CANTILENY na Konkursie Festiwalowym w Olsztynie w dniu 4 czerwca b.r.  W otwartym Konkursie Chórów, w którym  udział brało 7 chórów, nasze dziewczęta wykonały program złożony z 6 utworów, między innymi 2 utwory Patrona Festiwalu - Feliksa Nowowiejskiego. Olsztyński Festiwal dostarczył społeczności naszej Szkoły także drugi powód do satysakcji; - na uroczystym koncercie w Zamku Olsztyńskim w dniu 4 czerwca nasz nauczyciel  i  dyrygent CANTILENY - Pan Henryk Gadomski - Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego im. F. Nowowiejskiego, odebrał nagrodę osobistą za utwór CHWILA MYŚLI do słów Patrona naszej Szkoły - C.K. Norwida. Serdecznie gratuluję CANTILENIE i Panu Henrykowi Gadomskiemu.

Dyrektor Szkoły -  mgr Ryszard Kaliszewski

  

 

 

Zmieniony: Środa, 08 Czerwiec 2011 09:32
 
Orły Ostrołęki 2011
Czwartek, 02 Czerwiec 2011 19:26

Dnia 2.06.2011r. w OCK odbyła się uroczysta gala IX edycji konkursu "Orły Ostrołęki". Założeniem konkursu jest wyróżnianie uzdolnionej i ambitnej młodzieży kończącej szkołę średnią w Ostrołęce. Organizatorem i fundatorem nagród jest Stora Enso Poland.

 W tym roku z naszej szkoły zgłoszonych było 10 uczniów:

 1. Arkadiusz Plona
 2. Franciszek Maria Kalinowski
 3. Ilona Jaworska
 4. Anna Weronika Zdrojewska
 5. Aleksandra Hanna Kolbus
 6. Martyna Szczubełek
 7. Joanna Nasiadka
 8. Małgorzata Persa
 9. Michał Łoniewski
 10. Ewelina Lipka

 Spośród naszych kandydatów tytuły Orłów Ostrołęki otrzymali:

 1. Arkadiusz Plona
 2. Franciszek Maria Kalinowski
 3. Ilona Jaworska

Wyróżnienie zdobył Michał Łoniewski. Ponadto Michał otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez prezesa Radia Oko.

Wszystkim laureatom, ich rodzicom, wychowawcom i nauczycielom  serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Dyrektor R.Kaliszewski

 

   

Zmieniony: Piątek, 03 Czerwiec 2011 11:50
 
Wycieczka klasy 2d
Wtorek, 31 Maj 2011 13:06

W dniu 19 maja 2011 klasa II d uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Przed zajęciami na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej uczestnicy wycieczki zwiedzali Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy Al. Szucha. Warsztaty z elektryczności trwały ok.3 godzin. Uczniowie doświadczalnie sprawdzali Prawo Ohma i Prawo Kirchhoffa. Po tych zajęciach udali się do Centrum Nauki Kopernik.

   

 

Zmieniony: Wtorek, 31 Maj 2011 13:27
 
Konkurs „Eko-Planeta” 2011
Czwartek, 26 Maj 2011 09:34

Uczennica Justyna Łada z kl. II c uzyskała 2 miejsce w województwie mazowieckim  w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko-Planeta” zorganizowanego przez SGGW  w Warszawie w kategorii test.

Opiekun:   Dorota Glabas-Ciak

 
Udzial CANTILENY w Ostrołęckiech Spotkaniach Chóralnych
Niedziela, 22 Maj 2011 18:26

W niedziele 22 maja 2011r CANTILENA uczestniczyła w koncercie XIV Ostrołęckie Spotkania Chóralne w Kościele p.w. Zbawiciela Świata. Nasz Chór wykonał: A GDZEŻ TA DROGA  Włodzimierza Rajewicza do słów Michała Kajki i SUITĘ POLSKĄ Feliksa Nowowiejskiego. Był to udany występ mimo niepełnego składu Chóru. Po koncercie wiele osób gratulowało nam pięknego brzmienia Chóru. Gościnnie z CANTILENĄ wystąpiły: Marlena Kowalczyk i Wioleta Banach / absolwentki z lat ubiegłych /

 

  

Zmieniony: Poniedziałek, 23 Maj 2011 06:51
 
« PoczątekPoprzednia81828384858687888990NastępnaOstatnie »

Strona 82 z 91