eDziennik

platforma matematyczna

Platforma
matematyczna

eTwinning

etwinning.jpg

ARKK

g3811.jpg

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Historia szkoły
Rok szkolny 2012/2013
Wtorek, 29 Październik 2013 14:00
  • Od 1 września 2012 r. pracujemy tylko na dzienniku elektronicznym, w związku z tym wprowadzono zmiany w Statucie Szkoły i WZO.
  • Nasza szkoła otrzymuje tytuł „Srebrnej Szkoły 2013”  za zajęcie 208 miejsca w kraju i 49 w województwie mazowieckim, w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2013 – opublikowanym przez miesięcznik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”.
  • Utworzono 7 oddziałów klas pierwszych: 1A (matematyka, fizyka, informatyka) – wychowawca  B. Kotowska, 1B(j. polski, historia, WOS)
    – A. Wołosz, 1C(biologia, chemia, fizyka z autorskim programem Sz. P. Z) – A. Pragacz, 1D(matematyka, fizyka, informatyka) – A. Łomacz, 1E(biologia, chemia, matematyka) – A. Łomacz, 1F(j. angielski, matematyka, fizyka) – A. Chojnowska, 1G(matematyka, geografia, informatyka) – M. Markowski.
  • Nowi nauczyciele: A. Cholewińska – przedsiębiorczość, M. Prusinowska – język angielski, A. Pierzchała – język angielski, A. Dziełak,
    J. Ścibek – zastępstwo język polski, M. Niedziółka – zastępstwo wychowanie fizyczne.
  • Stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego uzyskała K. Kowalska.
  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała Kamila Milewska kl. 2d.
  • VI Samorządowa Gala Uczniowska : Bartosz Wielochowski  kl.2b – nagroda specjalna za uzyskanie tytułu laureata XXV Olimpiady Filozoficznej, Magdalena Żebrowska kl. 1c – wybitny sportowiec, Wiktor Wilga kl. 1d – wybitny talent, Cezary Kardaś kl. 2d – najwyższa średnia.
  • Chór CANTILENA został zakwalifikowany przez Centralną Komisję Artystyczną do Finału Centralnego XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów, który odbędzie się w październiku 2013 r. w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.
  • W tym roku szkolnym chór CANTILENA obchodził swoje XXX-lecie;  uroczysty koncert i spotkanie z zaproszonymi gośćmi odbyło się w Muzeum Kultury Kurpiowskiej.
  •  W czerwcu w naszej szkole odbyła się III edycja akcji „Czytanie Norwida”, którego mottem był cytat z epilogu poematu Cypriana Kamila Norwida „Promethidion”- „Słowo - jest czynu testamentem”.
  • Zorganizowano dwa  międzyszkolne konkursy poświęcone Patronowi naszej szkoły – plastyczny i fotograficzny.
  • V Festiwal Nauki był wyjątkowy, ponieważ gościliśmy przedstawicieli Politechniki Warszawskiej: profesora dr. hab. inż. Macieja Sypka
    i dr. inż. Jarosława  Suszka  z Zakładu Optyki i Fotoniki (pracownia Optycznego Przetwarzania Informacji) oraz studentów Koła Naukowego MOBILNE SYSTEMY INTELIGENTNE z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej.
  • Michalina Leszczyńska kl. 3e  - pod opieką pani Anny Mynyk - reprezentowała naszą szkołę na Festiwalu E(x)plory w Gdyni, prezentując swój projekt badawczy p.t. "Analiza filogenetyczna rodzaju plasmodium na podstawie wybranych genów".
  • Uczniowie klasy 2d uczestniczyli  w warsztatach holograficznych na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, gdzie samodzielnie wykonali hologramy.
  • Osiągnięcia:

- XLIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – finaliści Marta Kowalczyk kl. 3b, Mateusz Szczubełek kl. 3b (op. A. Dzwonnik-Załęska),

- Olimpiada Historyczna – finalistka Marta Kowalczyk kl. 3b (op. J. Mironczuk),

- XXV Olimpiada Filozoficzna – laureat Bartosz Wielochowski kl.2b (op. J. Mironczuk),

- Chór CANTILENA  zdobył "Złoty Kamerton" - złoty medal w Finale Centralnym XXXII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a'Capella w kategorii chórów do lat 21,

- XIII Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia w Radomiu  – I miejsce w ogólnej klasyfikacji,

- XIX edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Cypriana Kamila Norwida, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" – I miejsce Marta Denkiewicz kl. 2g i Sara Głosek kl. 1f, III miejsce Klaudia Jędrzejczyk kl. 2b,

- Tomasz Linowski kl.2d wyróżniony w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego za projekt "Chaos i porządek - teoria fraktali  z perspektywy nauki i sztuki" (op. T. Gierwicz),

- Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Piórko" -  III miejsce w rozgrywkach zespołowych: Przemysław Grabowski kl. 1d, Piotr Tyc kl. 1d, Hubert Perczyński kl. 1d, Daniel Gutowski kl. 1d (op. A.Łomacz),

- Mistrzostwa Miasta Ostrołęki w piłce siatkowej dziewcząt – I miejsce,

- XXXVII  Olimpiada Języka Angielskiego: Katarzyna Wójcik kl.3f i Zuzanna Siedlecka kl.2d  -  zakwalifikowały się do etapu okręgowego (op. B. Markowska, S. Markowski),

-  VIII Konkurs Języka Angielskiego-etap okręgowy: Zuzanna Siedlecka - I miejsce dla szkół ponadgimnazjalnych, Katarzyna Wójcik - II miejsce (op.B.Markowska,S.Markowski),

- Olimpiada Przedsiębiorczości: Artur Kielak kl. 3g, Cezary Kardaś kl. 2d, Sebastian Kuczyński kl. 3f - udział w etapie okręgowym   (op. M. Rachubka, S. Prusaczyk),

- Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce Spała 2013 – Magdalena Żebrowska kl. 1c wywalczyła srebrny medal w skoku w dal  wynikiem 5,84 m, otrzymując tytuł wicemistrzyni kraju osiągnęła jednocześnie pierwszą klasę sportową, Katarzyna Gwiazda z kl. 2g zdobyła brązowy medal  w trójskoku wynikiem 12,21 m.

Zmieniony: Wtorek, 26 Listopad 2013 21:35
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 9 z 19