eDziennik

platforma matematyczna

Platforma
matematyczna

eTwinning

etwinning.jpg

ARKK

g3811.jpg

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Historia szkoły
Rok szkolny 2014/2015
Piątek, 12 Wrzesień 2014 13:32
  • Nowi nauczyciele: Renata Sawicka - prawo-ekonomia, ks. Tomasz Dobkowski - religia.
  • Utworzono 8 oddziałów klas pierwszych:  1A (matematyka, fizyka, informatyka) – wychowawca M. Rachubka, 1B (j. polski, historia, WOS) – J. Trzeciak-Samluk, 1C (biologia, chemia, fizyka lub j. angielski z autorskim programem Sz.P.Z) – E. Lewandowska, 1D (matematyka, fizyka, informatyka) – T. Gierwicz, 1E (biologia, chemia, matematyka) – M. Kaliszewska, 1F (matematyka, j. angielski, , fizyka lub wos) – J. Banaszek, 1G (matematyka, geografia, informatyka) – A. Dzwonnik-Załęska, 1H (matematyka, chemia, fizyka lub informatyka) – K. Żerańska.
  • Uczniowie klasy 1B i 2H aktywnie uczestniczą w V Festiwalu Literackim im. Edwarda Kupiszewskiego KUPISZEWIADY.
  • Dnia 16 października 2014 roku uczennice naszej szkoły - Sara Głosek z kl.3f, Natalia Podbielska z kl. 3e, Wiktoria Bolc z kl. 2e -wzięły udział w XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji C.K. Norwida w Wyszkowie. Sara Głosek zdobyła wyróżnienie.
  • 23 października 2014 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Patrona-święto to obchodzimy już od ponad 20 lat.
  • 20 listopada 2014 r. na Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyła się akcja promująca zdrowy styl życia pod hasłem "Wolność bez nałogów, kocham i rozumiem ...", przeprowadzona w związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu
  • Uczniowie należący do Koła Amerykanistycznego biorą udział w projekcie e-twinning "A journey to the USA". Wraz ze szkołą partnerską z Włoch odbywają wirtualną podróż po Stanach Zjednoczonych, w atrakcyjny sposób poszerzając wiedzę o kulturze, historii i geografii tego kraju oraz nawiązując przyjaźnie z rówieśnikami z kraju partnerskiego.
  • Nasze szkolne  WALENTYNKI  odbyły się w tym roku  12 lutego 2015 r.  w oprawie francuskiej. Zaproszeni zostaliśmy do kawiarni na  Polach Elizejskich w Paryżu, gdzie uraczono nas piękną francuską piosenką.
  • W ramach otrzymanego grantu z programu Bank Ambitnej Młodzieży wspieranego przez Fundację Banku Zachodniego WBK funkcjonuje w naszej szkole Punkt Informacji i Planowania Kariery.
  • 12 marca 2015 r. odbyły się XIII Prezentacje Edukacyjne.
  • 14 kwietnia 2015 r, już po raz siódmy, odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki.
  • 29 maja 2015 r. odbyła się XV jubileuszowa Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia, której byliśmy organizatorami.
  • Nasza szkoła otrzymała Krajową Odznakę Jakości eTwinning za projekt "A journey to the USA", zrealizowany w roku szkolnym 2014/15 przez członków Koła Amerykanistycznego we współpracy ze szkołą z Włoch. Odznaki Jakości przyznawane są wybitnym projektom eTwinning i są świadectwem wysokiego standardu działań. Stanowią wyraz uznania dla koordynatorów projektu, zaangażowanych uczniów oraz szkoły.
  • "Brązowa Szkoła 2015" tytuł ten otrzymaliśmy za znalezienie się wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015. Nasze liceum zajęło 322 miejsce w kraju  i 69 w województwie mazowieckim.
  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała Karolina Pędzich z klasy 2c.
  • VIII Samorządowa Gala Uczniowska  2014/2015:
    Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Ostrołęki otrzymali:
    - Daniel Gutowski z kl. 3d
    - Szymon Stolarczyk z kl.1d
    Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się:
    - w kategorii najwyższa średnia ocen:  Karolina Pędzich z kl. 2c (śr. ocen: 5,60),
    - w kategorii Wybitny talent:  Arkadiusz Chojnowski z kl. 2h,
    - w kategorii Wybitne osiągnięcia sportowe: - Łukasz Demby z kl. 2d.
  • Osiągnięcia:
    - ZŁOTY KAMERTON i NAGRODA SPECJALNA w postaci czeku na 2000 zł dla Chóru CANTILENA w XXXIV Ogólnopolskim Konkursie Chórów a' Cappella Dzieci i Młodzieży - Bydgoszcz 2014.
    - Ogólnopolski Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej - Klaudia Krupka oraz Aleksandra Bloch z kl. IIIe zakwalifikowały się do etapu okręgowego (op. A. Mynyk)
    - LXVI Olimpiada Matematyczna - Szymon Stolarczyk z kl. Id oraz Przemysław Grabowski z kl. IIId zakwalifikowali się do II etapu(op. T. Gierwicz, A. Łomacz).
    - XLV Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - Wiktoria Weronika Juchniewicz z kl. IIIb zakwalifikowała się do etapu okręgowego.(op. A. Wołosz).
    - XXVII Olimpiada Filozoficzna - Ewa Ziemak z kl. IIb zakwalifikowała się do II etapu (op. A. Wołosz).
    - Olimpiada Historyczna - Paulina Prusaczyk z kl. Ie, Aneta Rydel z kl.IIh, Maciej Wiśniewski z kl.Ib zakwalifikowali się do etapu okręgowego(op. S. Markowski i J. Mironczuk)
    - Olimpiada Lingwistyczna z matematyki - Szymon Stolarczyk z kl. Id, Karol Waszczak z kl. IIId przeszli II etap w Bydgoszczy(op. T. Gierwicz, A. Łomacz)
    - LXVI Olimpiada Matematyczna - Przemysław Grabowski z kl. IIId i Szymon Stolarczyk z kl. Id przeszli do II etapu(op. T. Gierwicz, A. Łomacz)
    - Konkurs Matematyczny "Alfik" - Szymon Stolarczyk z kl. Id - 1 miejsce w woj. 3 miejsce w kraju i nagroda pieniężna, Przemysław Grabowski z kl. IIId - 6 miejsce w woj. 58 miejsce w kraju
    - XLI Olimpiada Wiedzy Technicznej - Daniel Gutowski, Marceli Baczewski, Marcel Jezierski z kl. 3d zakwalifikowali się do etapu okręgowego (op. R. Chodkowska).
    - XLI Olimpiada Wiedzy Technicznej  - Daniel Gutowski uczeń klasy IIId został laureatem, zajmując 8 miejsce w grupie mechaniczno-budowlanej. Uzyskał dzięki temu możliwość studiowania na każdej uczelni technicznej w Polsce(op. R. Chodkowska).
    - LXVI Olimpiada Matematyczna - Szymon Stolarczyk z klasy Id, uzyskał tytuł laureata, zajmując 14. miejsce wśród 42 laureatów. Sukces ten zwalnia ucznia z egzaminu maturalnego z matematyki, uprawnia do uzyskania wyniku 100% na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz daje wolny wstęp na wiele wyższych uczelni (op. T. Gierwicz).
    - Konkurs Matematyczny PANGEA: I m. w kategorii LICEUM-1 Szymon Stolarczyk - opiekun merytoryczny Pani Teresa Gierwicz, I m. w kategorii LICEUM-3 Przemysław Grabowski - opiekun merytoryczny Pani Anna Łomacz.
    - LXIV Olimpiada Fizyczna - Daniel Gutowski z kl. IIId zakwalifikował się do zawodów II stopnia (op. R. Chodkowska).
    - XXXIX Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego - Marceli Baczewski z kl. IIId został zakwalifikowany do udziału w etapie okręgowym (op. B. Markowska).
    - Olimpiada Wiedzy o Solidarności - Magdalena Lenkiewicz i Magdalena Żebrowska z kl. IIh zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego(op. J. Mironczuk)
    - Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym - Hanna Kotowska z kl. IIId udział w etapie okręgowym (op. E. Lewandowska)
    - Licealiada o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta w piłce nożnej dziewcząt - nasza drużyna po raz trzeci z rzędu zdobyła główne trofeum, tym samym puchar zostaje na stałe w szkole.
    - XXVII finał Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej - III miejsce, za  pracę badawczą ,,Badanie postrzegania przestrzeni  w aspekcie klaustrofobii" , przyznano dla Klaudii Krupki i Aleksandry Bloch z kl. IIIe (op. A. Mynyk).
    - Drużyna chłopców naszej szkoły wywalczyła pierwsze miejsce i zdobyła Puchar przechodni Prezydenta Miasta w XIII mistrzostwach miasta Ostrołęki w piłce ręcznej mężczyzn. (op. J. Trzeciak-Samluk).
    - XV Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia - w ogólnej klasyfikacji nasza szkoła zdobyła I miejsce.

 

Zmieniony: Wtorek, 31 Styczeń 2017 14:26
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 7 z 19