Szkoła
Nabój On-line 2022
Poniedziałek, 21 Marzec 2022 14:16

18 marca 2022 roku odbył się Náboj On-line - międzynarodowe zawody matematyczne dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Z naszego Liceum do rywalizacji stanęło sześć zespołów.

W kategorii SENIOR:

Drużyna A - Aleksander Paliwoda 3dp, Michał Bloch 3dp, Natalia Eksterowicz 3dp, Błażej Lewandowski 3ap, Jakub Kowalczyk 3ap.
Drużyna B - Wojciech Zieziula 3dg, Mateusz Golan 3dg, Mateusz Kukuć 3dg, Cezary Miłek 3ag, Dominika Grabowska 3ag.
Drużyna C - Zuzanna Kaczyńska 3fp, Laura Jerzyło 3fp, Adam Banul 3fp, Olga Kornacka 3ap, Zuzanna Kowalska 3ap.

W kategorii JUNIOR:

Drużyna A - Szymon Tański 2f, Gabriela Załęska 2f, Bartosz Ścibek - Rejmentowski 2f, Paweł Dziekoński 1a, Maria Grzegorczyk 1a.
Drużyna B - Marta Kołodziejska 2d, Paweł Kozikowski 2d, Jakub Tyszka 2d, Damian Biernat 2a, Gabriel Mynyk 1d.
Drużyna C - Jakub Wołosz 2d, Mateusz Gawek 1d, Igor Dzikowski 1d, Szymon Sadłowski 1a, Adam Kwiatkowski 1a.

Zmagania z wyjątkowo trudnymi zadaniami trwały dwie godziny. Wszystkie nasze zespoły spisały się bardzo dobrze. Najwyższe miejsce zajęła drużyna juniorska B. W klasyfikacji ogólnopolskiej - 33 miejsce, a w międzynarodowej 72 (na 722 zespoły biorące udział w turnieju). Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w innych konkursach.

Zmieniony: Poniedziałek, 21 Marzec 2022 14:38
 
Pomoc dla Ukrainy
Poniedziałek, 28 Luty 2022 17:01

Drodzy nauczyciele, rodzice oraz uczniowie!
Począwszy od dnia dzisiejszego społeczność II LO wraz z Młodzieżową Radą Miasta uruchamia w naszej szkole punk zbiórki rzeczy niezbędnych, by dołączyć się do pomocy humanitarnej skierowanej do osób, które opuściły Ukrainę ze względu na trwającą tam wojnę. Osoby te znalazły się w szczególnie trudnym położeniu.

Zbieramy:
1. Artykuły spożywcze:
- konserwy mięsne, pasztety w puszkach,
- pieczywo krojone,
- makarony, kasze, mąka
- kawy, herbaty, cukier
- musy owocowe,
- mleko UHT, mleko w proszku dla dzieci,
- obiadki w słoiczkach,
- ciastka,
- batony energetyczne,
- sztućce jednorazowe

2. Artykuły higieniczne:
- maseczki jednorazowe,
- nawilżane chusteczki,
- papier toaletowy,
- ręczniki papierowe,
- pampersy w różnych rozmiarach,
- mydło w płynie - uniwersalne,
- żele pod prysznic - uniwersalne, dla kobiet, dla dzieci,
- szampony do włosów - uniwersalne, dla kobiet, dla dzieci,
- pasty do zębów - dla dzieci i dorosłych,
- szczoteczki do zębów - dla dzieci i dorosłych, różne rozmiary,
- artykuły toaletowe dla kobiet

3. Artykuły przemysłowe:
- bielizna (damska, młodzieżowa, dziecięca od 2 lat, różne rozmiary),
- skarpety (damskie, młodzieżowe, dziecięce od 2 lat, różne rozmiary),
- spodnie dresowe (damskie, młodzieżowe, dziecięce od 2 lat, różne rozmiary),
- koszulki i bluzy sportowe (damskie, młodzieżowe, dziecięce od 2 lat, różne
rozmiary),
- piżamy (młodzieżowe i dla dzieci, różne rozmiary),
- ręczniki średnie (max. 50 x 100cm) oraz duże (max. 70x150), nowe lub mało
używane,
- klapki basenowe (różne rozmiary).

Zebrane rzeczy przekażemy do właściwych punktów pomocowych, by dotarły do osób najbardziej potrzebujących w jak najszybszym czasie.
Wszystkie artykuły można od dzisiaj do najbliższej środy przynosić do szkoły. Na dolnym korytarzu przed wejściem do izolatorium na każdej przerwie będą dyżurowały osoby zajmujące się zbiórką, które pomogą i wskażą miejsce przyjmowania przyniesionych artykułów.
Prosimy, aby przynoszone rzeczy były nowe lub w dobrym stanie, posegregowane i podpisane zgodnie z powyżej podanym podziałem (oddzielnie pakujemy artykuły spożywcze, oddzielnie higieniczne i oddzielnie przemysłowe).

 
Bal Studniówkowy 2022
Poniedziałek, 28 Luty 2022 08:32

W sobotę 19 lutego 2022 uczniowie klas maturalnych II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce, w promiennych nastrojach, wzięli udział w długo i niecierpliwie wyczekiwanym balu studniówkowym, który odbył się w sali bankietowej Olimpia w Krukach.

Imprezę tradycyjnie rozpoczęto od poloneza, którego młodzież zatańczyła do muzyki Bartosza Chajdeckiego z serialu "Czas honoru". Choreografią i przygotowaniem poloneza zajęła się uczennica klasy 3eg Natalia Szulc.
Młodzież nie zapomniała także uczcić minutą ciszy swojej przedwcześnie zmarłej koleżanki, uczennicy kl. 3fg Julii Bałon.

Kolejnym punktem programu było przywitanie dyrektora placówki pana Krzysztofa Jankowskiego, wychowawców, nauczycieli, rodziców oraz świętujących tegorocznych maturzystów. Nie zabrakło podziękowań, słów uznania i łez wzruszenia.

Następnie nadeszła pora na zabranie głosu przez pana dyrektora, który podkreślił rangę i wyjątkowość balu studniówkowego, tym samym ogłaszając jego oficjalne rozpoczęcie i życząc młodzieży wspaniałej zabawy.
Jak się później okazało – wszystkie życzenia idealnie się spełniły! Młodzież w wyśmienitych nastrojach bawiła się do białego rana.

Ten wyjątkowy wieczór, pełen beztroski i wspólnej zabawy, z pewnością na długo zapisze się w pamięci wszystkich obecnych na nim osób.

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować rodzicom i przedstawicielom klas maturalnych, bez których wysiłku i zaangażowania impreza nie mogłaby się odbyć.

Dziś nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć naszym wspaniałym maturzystom mnóstwa sił i energii do pokonywania kolejnych szczebli przybliżających ich do wymarzonych celów.

 
XXVIII edycja konkursu ALFIK MATEMATYCZNY
Poniedziałek, 28 Luty 2022 08:10

W czwartek, 24 lutego 2022 roku, w naszej szkole miało miejsce podsumowanie XXVIII edycji konkursu ALFIK MATEMATYCZNY. Zawody odbyły się 24 listopada 2021 roku, wzięło w nich udział ponad 33 tysiące uczestników reprezentujących tysiąc szkół z terenu Polski.
W II LO do konkursu przystąpiło osiemnastu uczniów. Wśród uczniów klas pierwszych najlepsze wyniki uzyskali Maciej Koźliczak (kl. 1f, opiekun p. A. Chojnowska) oraz Mateusz Gawek (kl. 1d, opiekun p. A. Małkowska). Uczniowie klas drugich również uplasowali się na bardzo wysokich miejscach – Damian Biernat (kl. 2a, opiekun p. A. Małkowska) uzyskał 3 miejsce w województwie, a Gabriela Załęska (kl. 2f, opiekun p. M. Biedrzycka) – 22 lokatę w województwie. Uczniowie klas trzecich, zarówno absolwenci gimnazjum, jak i szkoły podstawowej, rozwiązywali taką samą wersję testu. Wśród naszych uczniów Adam Banul (kl. 3fp, opiekun p. A. Chojnowska) uzyskał 14 miejsce w województwie, Cezary Miłek (kl. 3ag, opiekun p. M. Biedrzycka) – 33 miejsce, a Natalia Eksterowicz (kl. 3dp, opiekun p. B. Kotowska) – 58 miejsce.
Laureatom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
A wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach matematycznych.

 
WOŚP w II LO
Środa, 23 Luty 2022 09:47

thumbnail.jpg

Kolejny raz społeczność II LO im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce przyłączyła się i aktywnie uczestniczyła w wielkim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem fundusze ze zbiórki zostały przekazane na dofinansowanie szeroko pojętej okulistyki dziecięcej.
W ramach szkolnego finału nauczyciele, uczniowie oraz rodzice mogli wesprzeć fundację za pomocą wpłat bezpośrednich do e-skarbonki, a także przez udział w licytacjach zorganizowanych na profilu II LO w aplikacji Instagram. Nasi uczniowie, jak co roku, wykazali się niezwykłą kreatywnością – licytacje obejmowały bowiem samodzielnie wykonaną biżuterię, przepiękne fotografie, bony na różnego rodzaju usługi, umożliwiające rozwijanie umiejętności oraz doznania kulinarne.
W sumie udało nam się zebrać 2003,20zł; kwota ta została przekazana ostrołęckiemu sztabowi WOŚP.

Szkolne działania WOŚP stały się także pretekstem dla naszych uczniów do wyrażenia swoich uczuć i pamięci o uczennicy klasy 3FG, Julii Bałon, która odeszła tuż przed szkolnym finałem. Uczniowie wykonali wielkie serce, symbol WOŚP, na którym złożyli swoje podpisy. Serce zostało umieszczone na górnym holu w naszej szkole.

Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie!
Samorząd Uczniowski

Zmieniony: Poniedziałek, 28 Luty 2022 08:09
 
Koncert Bożonarodzeniowy
Czwartek, 23 Grudzień 2021 08:25

17 grudnia w naszym liceum odbył się Koncert Bożonarodzeniowy. Za sprawą Chóru „Cantilena” prowadzonego przez Pana Henryka Gadomskiego, zostaliśmy wprowadzeni w wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Podczas koncertu śpiewane były różnego rodzaju kolędy:

- powszechnie znane i lubiane np. „Przybieżeli do Betlejem”, „Jezus Malusieńki”, czy „Bóg się rodzi”,

- zapomniane np. „Cieszmy się”,

- współczesne np. „Od niebiosów”.

Koncert rozpoczął się od kolęd, które wielbiły Nowonarodzonego Jezusa jako Boga. W śpiewie wybrzmiewało przede wszystkim radosne „Gloria” (chwała Bogu).

Następnie został zaprezentowany wiersz oraz dwie współczesne kołysanki („Kołysanka Marii Panny” oraz „Kołysanka Bożonarodzeniowa”), które wywołały w słuchaczach chwilę zadumy nad ziemskim wymiarem życia Jezusa, związanego z ubóstwem, cierpieniem i trudem.

Kolejną grupą były pastorałki ludowe, a wśród nich pastorałka kurpiowska „Scęśliwe Betlejem”. W tekstach tych kolęd, jak to powiedziała przewodnicząca chóru Martyna Duda, wyczuwa się pewnego rodzaju poufałość w stosunku do świętości Jezusa. Wypływa ona jednak z zatroskania i współczucia sytuacji, w której znalazł się Syn Boży.

Chór zakończył swój występ złożeniem życzeń uczniom i pracownikom szkoły oraz zaśpiewaniem kolędy „Nowy Rok”.

Słuchacze nagrodzili występujących gromkimi brawami, tym bardziej, że chór obchodził swoje 40 – lecie istnienia.

Szczególne podziękowania dla uczennic, które wykonywały partie solowe: Małgorzaty Derkacz, Julii Dolata, Wiktorii Drężewskiej, Magdy Michalak, Aleksandry Sobiech, Izabeli Trzcińskiej, Patrycji Sucheckiej oraz dla uczennic, które recytowały: Martyny Dudy oraz Wiktorii Drężewskiej.

Podczas świątecznego spotkania zostały również rozdane nagrody za najpiękniejsze ustrojenie sal. Pierwsze miejsce otrzymała klasa 3 dp. Wyróżnione zostały także klasy 3 cp oraz 2 f. Nagrodę za najciekawszą prezentację otrzymała klasa 3 fg. Dodatkowo nagrodę Mikołajkową za najliczniejsze ubranie się na świątecznie otrzymała klasa 1 f. Konkursy były prowadzone przez Samorząd Uczniowski, a nagrody wręczali przewodniczący SU Stanisław Kubeł oraz Marta Dobkowska.

Podziękowania i dyplomy rozdawała także przedstawicielka harcerstwa Natalia Wołosz za udział w Akcji Paczka. Pierwsze miejsce w pomaganiu zajęła klasa 3 bg. Wyróżnione zostały klasy: 1 c, 2 d, 2 b. Podziękowanie indywidualne otrzymał natomiast Maksymilian Mróz z klasy 1 d.

Całe spotkanie zakończyło się wystąpieniem Pana Dyrektora Krzysztofa Jankowskiego, który życzył wszystkim wytchnienia i odpoczynku podczas przerwy świątecznej, by święta Bożego Narodzenia były czasem spotkań z rodziną, przepełnionym miłością i pokojem. Pan Dyrektor życzył również domknięcia wszystkich spraw rozpoczętych i doświadczenia rzeczy ważnych i głębokich związanych z naszym życiem duchowym.

Całe spotkanie prowadzone było przez przedstawicieli SU Martę Dobkowską i Stanisława Kubła. Wystrój sali zawdzięczamy Pani Anecie Mizerek – Ochenkowskiej oraz Pani Katarzynie Stolarczyk. Relację fotograficzną możemy podziwiać dzięki uczniowi klasy 3 dg Mateuszowi Golanowi.

Zmieniony: Czwartek, 23 Grudzień 2021 08:31
 
Życzenia świąteczne
Środa, 22 Grudzień 2021 08:27

3_Na_stronę_szkoły.jpg

 
Życzenia świąteczne od Rady Rodziców
Środa, 22 Grudzień 2021 08:18

zyczenia-rada-rodzicow-2021.jpg

Zmieniony: Środa, 22 Grudzień 2021 08:28
 
Wykłady z edukacji prawnej
Wtorek, 21 Grudzień 2021 14:27

 

IMG20211214100712.jpg

W dniach 13-14 grudnia 2021 roku dzięki Fundacji TOGATUS PRO BONO klasa III BP uczestniczyła w spotkaniu z wyjątkowym gościem, którym była pani mecenas Edyta Pryzmont-Puchalska, specjalizująca się w prawie karnym. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość przymierzenia togi adwokackiej, zobaczenia aktu oskarżenia oraz wspólnego rozwiązywania różnych kazusów. W rozmowie z panią adwokat nie zabrakło pytań o doświadczenia związane z drogą prawniczą oraz o rady dla przyszłych studentów tego kierunku. Atmosfera całego spotkania była niezwykle ciepła i swobodna, dzięki czemu czas spotkania upłynął szybko. Było to niezwykle cenne doświadczenie, które wielu uczniom pomoże w wyborze drogi zawodowej.

 
Sukces Marty Dobkowskiej w konkursie „Tędy na prawo”
Wtorek, 21 Grudzień 2021 14:26

4 grudnia 2021 r. odbył się finał konkursu „Tędy na prawo” zorganizowany przez Fundację Togatus Pro Bono. Zmagania uczestników etapu finałowego polegały na udzieleniu odpowiedzi ustnej na zadane pytania przy użyciu narzędzi gwarantujących bezpośrednią łączność audiowizualną.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy III BP Marta Dobkowska zajęła III miejsce w tym konkursie. Oprócz nagrody rzeczowej otrzymała również zaproszenie do odbycia praktyki w kancelarii adwokackiej znajdującej się na terenie Ostrołęki.

Marcie gratulujemy i życzymy jej kolejnych sukcesów w konkursach i olimpiadach.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 6 z 71