DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

35-lecie szkoły

2lo


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Aktualności
Integracja klas pierwszych - 2019
Poniedziałek, 30 Wrzesień 2019 13:22

190919 IntegracjaW tym roku aż dwie grupy uczniów klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyły w wyjeździe integracyjnym zorganizowanym przez instruktorów firmy „Mówiący Kij”. 19 września 2019 r. do ośrodka Gwarek w Pięknej Górze k/Giżycka wyjechały klasy pierwsze po szkole podstawowej, a klasy po gimnazjum udały się 23 września 2019 do Waplewa, do pięknego obiektu Rewita. Mimo zimna instruktorom „Mówiącego Kija” udało się przeprowadzić wszystkie gry terenowe, które integrowały licealistów, budowały zdrową rywalizację i były źródłem dobrej zabawy. Uczniowie wysłuchali bardzo emocjonalnego koncertu profilaktycznego oraz pogadanek tematycznych o spustoszeniach, jakie sieją w organizmie środki psychoaktywne. Mogli również sami pomuzykować na własnych instrumentach razem z gitarzystą Krzysztofem w ramach „Kawiarenki pod gwiazdami”. Instruktorzy „Mówiącego Kija” poprowadzili zajęcia z komunikacji interpersonalnej (zarówno dla uczestników projektu unijnego „Akademia Rozwoju Kompetencji Kluczowych”, jak i innych uczniów), aby nauczyć pracy zespołowej oraz radzenia sobie ze stresem w sposób zdrowy i bezpieczny, a także by pobudzić kreatywność uczniów i zapobiegać odizolowaniu oraz depresjom.
Wszyscy bawili się świetnie. Nasyceni pięknymi widokami, mazurską przyrodą, świeżym powietrzem cali i zdrowi wrócili do domu.
Dziękujemy instruktorom „Mówiącego Kija” za profesjonalne zorganizowanie i poprowadzenie zajęć integracyjnych. Dziękujemy także wychowawcom i nauczycielom, którzy opiekowali się uczniami podczas wyjazdu na Mazury.

Zmieniony: Wtorek, 08 Październik 2019 15:56
 
Inqbator 2019
Piątek, 13 Wrzesień 2019 15:20

190905 InqbatorW dniach 5 - 7 września 2019 odbywał się w Ostrołęce X Festiwal Teatralny INQBATOR. W programie festiwalu były prezentacje teatralno - taneczne, pokazywane w szkołach, pod nazwą "Duża przerwa". Nasze liceum gościło Zespół Tańca Współczesnego De-eM, który 5 września o godzinie 13:05 wystąpił przed uczniami i nauczycielami na boisku szkolnym. Było pięknie. Zapraszamy za rok.

Zmieniony: Poniedziałek, 16 Wrzesień 2019 14:18
 
Terminy rekrutacji
Środa, 19 Czerwiec 2019 07:29

Drodzy kandydaci – uczniowie kończący gimnazjum lub szkołę podstawową!

Kolejny etap rekrutacji to dostarczenie do szkoły pierwszego wyboru niezbędnych dokumentów: kopii świadectwa ukończenia gimnazjum/szkoły podstawowej oraz kopii zaświadczenia o wynikach z egzaminów.

Oto terminy i godziny, w których będziemy Was oczekiwać w naszej szkole:

  • 19 czerwca (środa) - godz. 14:00 - 16:00
  • 21 czerwca (piątek) – godz. 12.00 – 16.00
  • od 24 czerwca do 28 czerwca (od poniedziałku do piątku) - godz. 9.00 - 16.00

Miejsce: I piętro (sala będzie odpowiednio oznaczona)

ZAPRASZAMY!

Zmieniony: Środa, 19 Czerwiec 2019 11:47
 
Spływ kajakowy rzeką Krutynią
Poniedziałek, 17 Czerwiec 2019 11:08

190607 KrutynDnia 7 czerwca 2019 r. uczniowie klas 2a2 i 1f uczestniczyli w spływie kajakowym Krutynią.
Rzeka tego dnia była spokojna, a nurt pomagał dotrzymać tempa także tym, którzy pierwszy raz zasiedli w kajakach.

Uczestnicy spływu nasycili się spokojem, ciszą, śpiewem ptaków czy też szmerem wody na kamieniach..., niejednokrotnie wpadali na łabędzie, które starali się omijać szerokim łukiem :)

Klasy znakomicie się zintegrowały.
Wszyscy zrelaksowani i odprężeni wrócili do Ostrołęki:)

Zmieniony: Poniedziałek, 17 Czerwiec 2019 11:50
 
Ostrołęcki Konkurs Recytatorski MIEJSCE URODZENIA
Wtorek, 26 Marzec 2019 14:14

IMG_20190319_124735.jpg
Miło nam poinformować o sukcesach recytatorskich uczennicy klasy 2f Klaudii Bogdańskiej, która w miejskich eliminacjach XXXVIII Ostrołęckiego Konkursu Recytatorskiego MIEJSCE URODZENIA organizowanego przez Klub OCZKO OCK zajęła I miejsce, natomiast w etapie rejonowym otrzymała wyróżnienie (miejsc 1-3 jury nie przyznało).

Klaudia otrzymała również nagrodę za kultywowanie gwary kurpiowskiej.

Serdecznie gratulujemy!

Opiekunem uczennicy była Pani Aneta Mroczkowska.

Zmieniony: Wtorek, 26 Marzec 2019 14:44
 
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej
Czwartek, 17 Styczeń 2019 10:50

26 listopada 2018r. odbył się I etap Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, do którego w naszej szkole przystąpiło 77 uczniów.
Do okręgowego etapu zakwalifikowali się:
Maciej Białobrzewski kl. 3d
Jakub Kobuszewski kl. 3d
Chłopcy zmierzą się z zadaniami półfinałowymi w Warszawie w dniu 23 lutego 2019r.

Trzymamy za nich kciuki :)

 
Filmowe podsumowanie akcji „II LO DLA NIEPODLEGŁEJ”
Piątek, 14 Grudzień 2018 14:38

Zapraszamy do obejrzenia filmu rejestrującego w skrócie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w II LO, w tym happening, w którym udział wzięli uczniowie klas II i klasa Ie.
Film zrealizował Mateusz Zglejszewski (kl. 2f).

 

Zmieniony: Piątek, 14 Grudzień 2018 15:01
 
Uczniowie II LO z wizytą w „Kolorowej Szkole”
Piątek, 07 Grudzień 2018 13:36

181204 Kolorowa szkola4 grudnia 2018 roku dziesięcioro uczniów naszej szkoły z klas drugich, pod opieką pani Hanny Puch, gościło w „Kolorowej Szkole”, Niepublicznej SP w Ostrołęce. Wspólnie z podopiecznymi tej placówki ubierali choinkę, czego ukoronowaniem było zapalenie kolorowych światełek. Wcześniej czytali dzieciom wiersze, wprowadzając je w świąteczny nastrój. Były też drobne upominki od dzieci. Nasi uczniowie zaś przygotowali dla nich czerwone czapki mikołajowe i słodycze.

Pobyt w „Kolorowej Szkole”, choć krótki, stał się dla naszej młodzieży okazją wejścia do świata dzieci niepełnosprawnych oraz poczucia magii wspólnego świętowania.

Zdjęcia: Adrian Wiski

Zmieniony: Wtorek, 18 Grudzień 2018 15:28
 
Spotkanie z absolwentem
Piątek, 07 Grudzień 2018 13:29

181205 AmpFutbol5 grudnia 2018 roku w naszym liceum gościł pan Przemysław Świercz – absolwent tej szkoły, znany jako kapitan Polskiej Reprezentacji w amp futbolu, m.in. brązowy medalista Mistrzostw Europy w 2017 roku i uczestnik tegorocznych Mistrzostw Świata w Meksyku, w których jego drużyna zajęła 7. miejsce.

Podczas spotkania pod hasłem „Sztuka motywacji” nasz gość opowiedział o tym, jak dramatyczne wydarzenie w jego życiu – wypadek – udało mu się przekuć w sportowy sukces. A wszystko dzięki zaszczepionemu w dzieciństwie zamiłowaniu do sportu, ciężkiej pracy, samodyscyplinie oraz determinacji. I dzięki wierze w Boga, który towarzyszył mu w trudnych chwilach.

Licealiści mieli okazję poznać wyjątkowego, otwartego na świat i ludzi człowieka, któremu amp futbol umożliwił kontynuację kariery sportowca. Na koniec skierował do nich ważne słowa, przy okazji jedno ze swoich mott życiowych: „Miejcie odwagę spełniać swoje marzenia”.

Zdjęcia: Adrian Wiski

Zmieniony: Piątek, 14 Grudzień 2018 14:22
 
II LO SKOŃCZYŁO 30 LAT !!! (pełny tekst)
Czwartek, 15 Listopad 2018 09:56

30lecieW uroczyste obchody 30-lecia szkoły wprowadził nas cykl imprez towarzyszących. Jedną z nich była konferencja „Norwid – poeta europejski w drodze ku nowoczesności”, podczas której wykład wygłosił dr Karol Samsel, a przygotowały ją Panie: Justyna Mościcka i Agnieszka Pragacz. Kolejne akcje to konkurs recytatorski i poezji śpiewanej poświęcony twórczości Cypriana Kamila Norwida, za którego organizację odpowiadały Panie: Aneta Mroczkowska, Milena Nalewajk i Anna Sobiech; konkurs literacki pod hasłem „Moja Szkoła” zainicjowany przez szkolną bibliotekę oraz konkurs filmowy, nad którego przebiegiem czuwała Pani Anna Chojnowska.

Główna uroczystość odbyła się 26 października 2018 roku. Społeczność szkolna II LO wraz z zaproszonymi gośćmi zebrała się w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce, by uczestniczyć we Mszy św. odprawionej w intencji wszystkich pracowników i uczniów Liceum. Mszę celebrował ks. bp Tadeusz Bronakowski. Piękną oprawę muzyczną zapewnił chór Cantilena pod opieką Pana Henryka Gadomskiego, zaś nauczyciele i uczniowie, pod kierunkiem ks. Krzysztofa Łapińskiego, przygotowali wyjątkową oprawę liturgiczną.

Następnie wszyscy udali się do Ostrołęckiego Centrum Kultury, gdzie odbyła się jubileuszowa akademia poświęcona Świętu Szkoły. Rozpoczął ją koncert pt. „Przemijam i …trwam” w wykonaniu naszej młodzieży. W wiązance nastrojowych piosenek i wierszy znalazły się motywy przemijania i życia, akcenty patriotyczne oraz odwołania do twórczości Patrona II LO i osoby Zbigniewa Herberta. Koncert przygotowała Pani Agnieszka Wołosz, a wystąpili w nim: Michał Bloch, Radosław Deptuła, Marta Malon, Marlena Olszewska (recytacja), Karolina Milewska, Diana Oleszczak, Karolina Watrakiewicz (śpiew), Maja Pliszka (śpiew, skrzypce), Barbara Kaczorek (akompaniament), Natalia Krukowska, Weronika Czarnecka (ruch sceniczny), Patrycja Gadomska (recytacja, ruch sceniczny).

W części oficjalnej głos zabrał Pan wicedyrektor Krzysztof Jankowski, który przedstawił rys historyczny Szkoły, a także najważniejsze jej dokonania i sukcesy. Wraz z Prezydentem Miasta Ostrołęki, Panem Januszem Kotowskim, wręczył wybranym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi nagrody dyrektora. Szkolne hostessy, czyli Klaudia Bogdańska, Julia Korytkowska, Kinga Cybulska, podarowały kwiaty obecnym na sali  poprzednim dyrektorom i wicedyrektorom, a także nauczycielom emerytowanym.

Mieliśmy też okazję udać się w niezwykłą podróż sentymentalną dzięki nakręconemu na okoliczność jubileuszu filmowi prezentującemu wspomnienia z Liceum dwóch wcześniejszych dyrektorów: Pana prof. hab. Janusza Gołoty i Pana Ryszarda Kaliszewskiego oraz wrażenia z pracy na stanowisku dyrektora Szkoły Pana Wojciecha Domańskiego, obecnego jej gospodarza. Był to bardzo wzruszający moment… Film został zrealizowany przez Mateusza Zglejszewskiego pod okiem Pani Anety Mroczkowskiej. Kolejną niespodzianką była projekcja nagrodzonego w konkursie filmiku promującego Szkołę.

Przyszedł też czas na wystąpienia gości. Wśród nich znaleźli się m.in.: Pan Janusz Kotowski, który żartobliwie zakomunikował, iż, niestety, nie miał okazji edukować się w naszej szkole, co jest poważną rysą na jego życiorysie smile; Pan Ryszard Kaliszewski, prof. hab. Janusz Gołota, Pani Jadwiga Dudek – kierownik Hospicjum domowego „Caritas” w Ostrołęce, Pan Aleksander Zawalich – przewodniczący NSZZ „Solidarność” oddział: Ostrołęka. Przemówienia gości obfitowały w ciepłe wspomnienia, miłe słowa i życzenia.

Na sali nie zabrakło także przedstawicieli kościoła – ks. infułata Zygmunta Żukowskiego, ks. kan. Wiesława Białczaka, dyrektorów szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych, nauczycieli II LO – obecnych i emerytowanych, rodziców, uczniów, a także absolwentów.

Zwieńczeniem uroczystości był koncert okolicznościowy w wykonaniu szkolnego chóru Cantilena pod batutą Pana Henryka Gadomskiego. W repertuarze znalazły się zróżnicowane tematycznie utwory: żartobliwy „Orzech”, melancholijne „Żurawie” czy podniosła pieśń „Gaude, Mater Polonia”. Z uwagi na to, że w ubiegłym roku chór świętował swoje 35 urodziny, Pan wicedyrektor Krzysztof Jankowski w dowód uznania wręczył dyrygentowi chóru kwiaty.

Uroczystość jubileuszową prowadzili: Julia Sznyter i Michał Bloch. O klimatyczną, jesienną scenografię zadbały Panie: Wioletta Przychodzeń, Hanna Puch i Anastazja Dzwonnik-Załęska wraz z klasą 2d.

Na koniec zaproszeni goście, jak również nauczyciele i występujący uczniowie, przeszli do sali kameralnej, w której czekał na nich poczęstunek. Była też okazja do rozmów, wspomnień, wspólnych pamiątkowych zdjęć.

To był niezapomniany dzień… Dziękujemy wszystkim, także wielu niewymienionym tu nauczycielom, którzy dołożyli swoją „cegiełkę” do przygotowań jubileuszu. Dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas i troskę o to, aby zapewnić obchodzonemu Świętu Szkoły wysoki poziom i właściwą rangę.

Zdjęcia wykonali: Pan Adam Wołosz oraz nasi uczniowie – Julia Jaworowska i Adrian Wiski.

PS. Wkrótce na stronie szkoły ukaże się zakładka jubileuszowa, w której pojawią się  materiały poświęcone naszemu jubileuszowi (m.in. linki do filmu, filmików promocyjnych, wyróżnionych w konkursie i in.).

To na pewno nie koniec akcji związanych z jubileuszem naszej szkoły. Świętujemy do końca roku szkolnego 2018/2019.

Zmieniony: Czwartek, 22 Listopad 2018 14:42
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 7 z 14