III edycja Testu Coopera dla Wszystkich
Środa, 26 Wrzesień 2018 13:11

180916 Test Coopera16 września 2018 roku na stadionie w Ostrołęce odbyła się III edycja Testu Coopera dla Wszystkich badającego poziom wydolności organizmu, którego byliśmy organizatorem. Na podstawie norm dostosowanych do wieku i płci uczniowie Szkoły Promocji Zdrowia pomagali uczestnikom biegu odczytać poziom wydolności, badali ciśnienie i określali wskaźnik BMI, a także zabezpieczali medycznie imprezę. Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomach prezentowała Grupa Ratownicza Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja Oddział w Ostrołęce. Do testu zgłosiło się ponad 100 osób. Po raz kolejny wystartowało nieco więcej Kobiet niż Mężczyzn. Pokonano razem 186 304km. Kobiety pokonały 88058 km, a Mężczyźni 98 246 km. Każda kolejna edycja przyciąga coraz więcej dzieci wraz z rodzicami, młodzież uczącą się i studiującą, dyrektorów szkół i firm, nauczycieli, a także władze miasta Ostrołęki. Najlepsi zawodnicy zdobyli puchary, dyplomy i nagrody.
Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa uczniów wraz z wicedyrektor Panią Beatą Kotowską, która została zwycieżczynią w swojej kategorii wiekowej.
Zwycięzcą w kategorii OPEN Mężczyzn został uczeń naszej szkoły Filip Kiernozek z klasy 1f uzyskując wynik 3200m, na trzecim miejscu uplasował się Norbert Dzięgielewski z klasy IIg z wynikiem 3108m. W kategorii OPEN Kobiet zwyciężczynią została Laura Kur z klasy IIIe uzyskując wynik 2560m, a na drugiej pozycji uplasowała się Anna Tyc uczennica klasy II f z wynikiem 2540m.

Wyniki Testu Coopera w Ostrołęce posłużą Akademickiemu Związkowi Sportowemu w Warszawie do oceny poziomu wydolności społeczeństwa w kraju.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Testu. Dziękujemy współorganizatorom, partnerom i sponsorom, mediom ostrołęckim, wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji III edycji Testu Coopera w Ostrołęce.
Więcej informacji o teście można znaleźć pod adresem: http://uks-clan.cba.pl/?p=10345

Zmieniony: Środa, 03 Październik 2018 07:47