Pielgrzymka maturzystów 2016
Poniedziałek, 24 Październik 2016 13:46

Tradycyjnie w październiku uczniowie II LO w Ostrołęce udali się na Pielgrzymkę do Matki Boskiej Częstochowskiej, aby prosić ją o siły duchowe do podołania egzaminom maturalnym (jednym z najważniejszych egzaminów w życiu człowieka, zarówno na płaszczyźnie intelektualnej, jak i emocjonalnej) oraz o pomoc w odnalezieniu drogi życiowej.

Naszą szkołę uroczyście reprezentował Poczet Sztandarowy, a także schola; stanowiła ona dużą grupę uczniów, którzy zadbali o piękną oprawę muzyczną Drogi Krzyżowej, Nabożeństwa Pojednania i Mszy Świętej pod przewodnictwem bpa Janusza Stepnowskiego, Pasterza naszej Diecezji.
Ostatnim punktem Pielgrzymki był Apel Jasnogórski w Kaplicy Matki Bożej.

Nasi uczniowie wykazali się piękną postawą, byli wzorem zaangażowania dla wszystkich uczestników Pielgrzymki.

Mamy nadzieję, że spotkanie młodzieży z Maryją zaowocuje i przyniesie dużo niezbędnej siły duchowej, aby jak najlepiej przygotować się do matury.

ŻYCZYMY POWODZENIA NASZYM TRZECIOKLASISTOM !!!

Zmieniony: Czwartek, 19 Styczeń 2017 12:58