XV Recytatorski Konkurs Twórczości C. K. Norwida w Wyszkowie
Piątek, 21 Październik 2016 06:18

W dniu 20 października 2016r. w zaprzyjaźnionym I Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie odbył się XV Recytatorski Konkurs Twórczości Norwida. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Dawidowicz (klasa 2c), Oliwia Dzbeńska (klasa 1e) oraz Adrian Kaczyński (klasa 3d).

Komisja powołana przez organizatorów wyłoniła zwycięzców, biorąc pod uwagę interpretację tekstu i jego rozumienie, kulturę słowa, czystość wymowy, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.
   Cieszymy się, że wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszego LO: Adrian Kaczyński zajął I miejsce za recytację wiersza "Fortepian Szopena "(ex aequo z Aleksandrą Góralewską z I LO w Wyszkowie), a Oliwia Dzbeńska za recytację "Dumania" uzyskała miejsce III. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Wszystkie szkoły uczestniczące w konkursie otrzymały od starosty powiatu wyszkowskiego  pamiątkową książkę Mazowieckie tęsknoty Cypriana Kamila Norwida, na którą składają się rysunki Piotra Karszni (rysownika i ilustratora historii Mazowsza) oraz utwory Norwida. Tę ciekawą edytorsko publikację można obejrzeć i przeczytać w szkolnej bibliotece.

Zmieniony: Czwartek, 19 Styczeń 2017 12:58