IX Samorządowa gala uczniowska
Środa, 22 Czerwiec 2016 11:54

22 czerwca 2016 r. w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się IX Samorządowa Gala Uczniowska, podczas której uczniowie ostrołęckich szkół otrzymali nagrody oraz wyróżnienia od prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego.
Jak co roku wyróżniono uczniów w trzech kategoriach: wybitny talent, wybitny sportowiec i najwyższa średnia ocen w szkole. Przyznano również Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Ostrołęki (nagrodę pieniężną) za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszego liceum:
- w kategorii najwyższa średnia ocen: Wiktor Kozon z kl. 2b (średnia ocen: 5,40),
- w kategorii Wybitny talent: Bartłomiej Bemowski z kl. 2d,
- w kategorii Wybitne osiągnięcia sportowe: Natalia Nalewajk z kl. 1c.

Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Ostrołęki otrzymał:
- Szymon Stolarczyk z kl.2d - uzyskał tytuł laureata LXVI i LXVII Olimpiady Matematycznej. W sierpniu jako członek 6-osobowego zespołu laureatów będzie reprezentował Polskę na X Środkowoeuropejskiej Olimpiadzie Matematycznej w Austrii. Został też powołany na obóz w Mszanie Dolnej (w dniach 12-26 czerwca). Uczeń w bieżącym roku szkolnym uzyskał również tytuł laureata konkursów matematycznych "Kangur' i "Alfik", zajmując w obydwu I miejsce. Brał też udział w międzynarodowym konkursie matematycznym "Pangea" zajął II miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Wyróżnionym i nagrodzonym uczniom, ich rodzicom i opiekunom merytorycznym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu naukowym jak i w życiu osobistym.

Dyrekcja i społeczność szkolna II LO

Zmieniony: Poniedziałek, 27 Czerwiec 2016 08:33