Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16
Środa, 22 Czerwiec 2016 11:19

WYJĄTKOWA UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

24 czerwca 2016 roku to dla naszego liceum nie tylko czas zakończenia roku szkolnego. W tym dniu pożegnaliśmy odchodzących na emeryturę: Pana Ryszarda Kaliszewskiego - Dyrektora II LO w latach 1991 - 2016, nauczyciela wychowania fizycznego, oraz Panią Elżbietę Zaborowską - nauczyciela języka polskiego, wiedzy o kulturze oraz wicedyrektora szkoły w latach 2003 - 2011.

Dyrektor Ryszard Kaliszewski dokonał podsumowania pracy dydaktycznej i opiekuńczo – wychowawczej szkoły w bieżącym roku szkolnym, podkreślając ważne osiągnięcia uczniów i nauczycieli. Następnie podziękował Pani Elżbiecie Zaborowskiej za wieloletnią pracę i zaangażowanie w proces edukacji i wychowania młodzieży. Do podziękowań i życzeń dołączyli się przedstawiciele Rady Pedagogicznej, Samorząd Uczniowski oraz członkowie ZNP.

Kolejnym punktem oficjalnej części uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród dla uczniów za szczególne osiągnięcia.

Pan Ryszard Kaliszewski podsumował swoją działalność na stanowisku dyrektora II LO. Podziękował wszystkim za współpracę – nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, uczniom, rodzicom oraz przybyłym gościom (przedstawicielom władz miejskich, kościelnych, zarządzającym instytucjami, które od lat współpracują z naszą szkołą).

Następnie głos zabrał przedstawiciel Rady Pedagogicznej – Pan Jan Mironczuk, który przybliżył bogatą historię kariery zawodowej Pana Ryszarda Kaliszewskiego. W imieniu wszystkich pracowników szkoły podziękował za długoletnie efektywne zarządzanie naszą placówką, ogromny wkład w poprawę jakości kształcenia oraz wychowania uczniów, za ciepłą atmosferę, która przez lata towarzyszyła nam wszystkim, za skromność i dobroć. Pan Jan Mironczuk pokreślił, iż w ogólnopolskim rankingu szkół od kilku lat nasze liceum plasuje się najwyżej spośród innych szkół ponadgimnazjalnych z Ostrołęki i okolic. To w dużym stopniu zasługa Dyrektora – Pana Ryszarda Kaliszewskiego. Podziękowania oraz życzenia złożyli także uczniowie, przedstawiciel Rady Rodziców, Pan Henryk Gadomski – dyrygent chóru Cantilena, członkowie UKS KLAN oraz ZNP.

Przyszedł też czas na podziękowania i życzenia gości, wśród których znaleźli się: Pan Janusz Kotowski – Prezydent Miasta Ostrołęki wraz z pracownikami wydziału Oświaty, Pan Wojciech Jerzy Miazga – Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. Psarskiego w Ostrołęce, Pani Beata Samorajska – koordynator programu Szkoły Promocji Zdrowia, Pani Jadwiga Dudek – Kierownik Hospicjum Domowego CARITAS, Ks. Wiesław Białczak – proboszcz parafii pw. NNMP, Pani Beata Kowalczyk – Dyrektor SP nr 5. Podczas trwania Akademii nie zabrakło chwil pełnych wzruszeń. Szczególnym momentem było ucałowanie Sztandaru II LO – najbardziej symboliczne i wymowne pożegnanie się z pełnioną od 25 lat funkcją Dyrektora szkoły; także odśpiewanie wraz ze szkolnym chórem Cantilena utworów: Gdy nastaje taka chwila i Gaude, Mater Polonia.

Zwieńczeniem uroczystości był koncert dedykowany Panu Ryszardowi Kaliszewskiemu w wykonaniu absolwentek oraz uczniów naszej szkoły. Pojawiła się też muzyczna niespodzianka adresowana do Pani Elżbiety Zaborowskiej. W koncercie udział wzięli: Kinga Małkowska, Klaudia Pianko, Karolina Zaręba; Joanna Baczewska, Barbara Dzierlatka, Angelika Dzięgielewska, Bartosz Sznyter, Bartłomiej Bemowski i Anna Puławska.

Akademię przygotowały klasy: Id, Ie, Ib wraz z opiekunami: Panią Beatą Kotowską, Panią Anną Łomacz, Panią Agnieszką Wołosz. Dużym wsparciem służyli Pani Sylwia Rochaczewska oraz Pan Grzegorz Zawrotny.

PANIE DYREKTORZE,

PRAGNIEMY BARDZO SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ ZA TE WSZYSTKIE LATA SPĘDZONE Z NAMI – PRACOWNIKAMI II LO, UCZNIAMI ORAZ RODZICAMI. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWYM ETAPIE ŻYCIA!!!

Zmieniony: Niedziela, 03 Lipiec 2016 07:54