II LO w rankingu STEM
Poniedziałek, 13 Czerwiec 2016 09:47

Miło nam poinformować, że w kolejnej edycji ogólnopolskiego  Rankingu Liceów STEM 2016 -  organizowanego przez tygodnik „Perspektywy” od 2015 roku -  II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida zajęło 122. miejsce (w roku ubiegłym 160. miejsce).

STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) to obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza droga do kariery w nauce i technice.

Głównymi wskaźnikami rankingowymi są:
wyniki uzyskiwane na obowiązkowym egzaminie maturalnym z matematyki  (25%),
wyniki maturalne z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym (50%), czyli wyniki z matematyki, fizyki, chemii, biologii oraz informatyki,
wyniki z olimpiad (25%).

Cieszymy się, że kolejny raz nasza szkoła znalazła się w gronie liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych!
Naszym absolwentom i uczniom życzymy wielu sukcesów!

Zmieniony: Czwartek, 16 Czerwiec 2016 11:12