akcja "Dzień bez papierosa"
Poniedziałek, 06 Czerwiec 2016 09:30

Po raz kolejny koordynator programu "Szkoła Promocji Zdrowia" zorganizował  dla całej społeczności uczniowskiej akcję profilaktyczną mającą na celu życie bez nałogów. W związku z obchodami  31 maja Światowego Dnia bez Papierosa na terenie szkoły zorganizowano  Heepening społeczny dotyczący e-papierosów. To w tym dniu  zaprosiliśmy  Was do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, którego tematem przewodnim jest życie w świecie wolnym od dymu tytoniowego zarówno z typowych papierosów jak i e-papierosów. Plakaty uczniowie zarówno II LO jak i goście z zewnątrz  przynieśli narysowane w domu w dniu akcji tj. 31 maja między godz. 8.00 a 10.00 na salę gimnastyczną szkoły. W tym dniu odbył się   również quiz antynikotynowy, w którym wzięło udział  14 drużyn zarówno młodzieży II LO jak i z ZSZ nr 3. . Nie zabrakło gier i zabaw tematycznych, demonstracji lalki Su w ciąży jak również pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu.  jak również wykładu naukowego, wygłosi przedstawiciel Komisji Antynikotynowej Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc w Warszawie. Pan Krzysztof Krulikowski. W akcji uczestniczyli uczniowie zaprzyjaźnionej z nami szkoły podstawowej nr 5 z panią wi-ce dyrektor Ewą Welk. Patronat nad akcją objęli  Prezydent Miasta Ostrołęka  pan Janusz Kotowski i Starosta Ostrołęcki pan Stanisław Kubeł, który zaszczycił nas swoją obecnością. Całość poprowadziły: psycholog mgr Agnieszka Kornaga Bałdyga ze szkoły podstawowej nr 5 i mgr Beata Samorajska – koordynator programu SzPZ. Cała akcja odbyła się dzięki zaangażowaniu dyrekcji i nauczycieli Liceum Ogólnokształącego nr II w Ostrołęce..

Uczniowie przystępujący do konkursu przygotowali  plakaty w domu.
Komisja powołana przez prowadzących akcję profilaktyczną  w skład której weszli dr Wojciech Miazga dyrektor szpitala w Ostrołęce, Starosta Ostrołęcki pan Stanisław Kubeł, Dyrektor II LO pan Ryszard Kaliszewski oraz wi-ce dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 pani Ewa Welk wyłania 3 najlepsze tematycznie plakaty ( oceniła temat, technikę wykonania, pomysłowość użytych metod);
1 miejsce – Patrycja Gąska – klasa I c
II miejsce – Anna Szklorz – klasa I c
III miejsce – Rafał Krukowski – ZSZ nr 3
Dodatkowo przyznano nagrodę Dyrektor II LO pana Ryszarda Kaliszewskiego, którą przyznano Annie Mateusiak – klasa II c.
Wszystkim za włożoną pracę w przygotowanie plakatów serdecznie dziękujmy.

Konkurs –  Quiz antynikotynowy

Do udziału w tym konkursie przystąpiło  14 drużyn dwuosobowych.
Po bardzo zawziętej dogrywce wyłoniono zwycięzców;
I miejsce – drużyna klasy 2 a ( Piotr Urban, Bartosz Charyton)
II miejsce – drużyna klasy 2 b ( Olga załęska, Natalia Długołęcka)
III miejsce – drużyna klasy 1 g Filip Deptuła, Daniel Białobrzewski).

Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Urząd Miasta Ostrołęka, Mazowiecki szpital Specjalistyczny. Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy za wzięcie udziału w naszej zabawie profilaktycznej.

Zmieniony: Poniedziałek, 20 Czerwiec 2016 11:16