Delicious Quest – eTwinning
Piątek, 03 Czerwiec 2016 10:39

Projekt Delicious Quest realizowany we współpracy ze szkołą partnerską z Lugo (Włochy) powoli dobiega końca. Tematem przewodnim projektu są nawyki żywieniowe nastolatków,  zdrowa dieta oraz narodowe tradycje kulinarne Polaków, Włochów i Amerykanów.  Uczniowie z klas 1f i 2e, należący do Szkolnego Klubu eTwinning, w ciągu roku szkolnego 2015/16 aktywnie uczestniczyli w działaniach projektowych obejmujących tworzenie filmików, projektowanie logo, wymianę tradycyjnych kartek świątecznych, tworzenie interaktywnych plakatów i quizów, telekonferencję na Skype oraz wiele innych. Obecnie pracujemy nad ostatnim zadaniem projektowym – książeczką elektroniczną zawierającą przepisy kuchni polskiej, włoskiej i amerykańskiej. Dzięki projektowi uczniowie rozwijają kompetencje językowe, doskonalą umiejętności współpracy w grupie, pogłębiają wiedzę z zakresu kultury innych krajów oraz nawiązują nowe znajomości świetnie się przy tym bawią.

Smile
Opiekunowie Koła zapraszają uczniów chętnych do pracy przy projekcie eTwinning w przyszłym roku szkolnym. Można zgłaszać się do p. Agnieszki Młynarczyk, p. Sylwii Rochaczewskiej lub p. Katarzyny Żerańskiej.

Zmieniony: Piątek, 03 Czerwiec 2016 10:48