deklaracja 1584688593

SiteGround web hosting Joomla Templates
"Kupiszewiada"
Piątek, 26 Wrzesień 2014 11:24

W ramach V Festiwalu Literackiego KUPISZEWIADY uczniowie klasy IIh 25 września 2014 r. uczestniczyli w debacie literackiej pt. “Literatura w świecie wolności. O wyzwoleniu przez literaturę” z udziałem pisarzy zaproszonych na Festiwal.  W dyskusji uczestniczyli: Bożena Kaczorowska, Adam Ladziński, Miłosz Kamil Monasterski, Paweł Podlipiak, Alfred Sierzputowski, Jarosław Trześniewski-Kwiecień, Kacper Zyskowski. Moderatorem spotkania był dr Karol Samsel.

29 września 2014r. w czytelni szkolnej biblioteki odbyło się spotkanie uczniów klasy Ib z Panem Jerzym Szukalskim - aktorem, animatorem kultury, wspaniałym interpretatorem poezji i lektorem audiobooków.
   Prowadzący rozpoczął piękną recytacją wiersza Adama Asnyka „Rodzinnemu miastu” oraz wyjaśnił związki Asnyka z Kaliszem. Następnie niezwykle interesująco opowiadał młodzieży o swojej „przygodzie” z poezją, a szczególnie o związkach z literackim i artystycznym środowiskiem rodzinnego miasta Kalisza. Recytował wiersze, mówił o działalności kaliskiego Stowarzyszenia Promocji Sztuki „Łyżka mleka”, o artystach i historii Kalisza.
   Pan Jerzy Szukalski przekazał młodzieży wiele cennych wskazówek; m.in. czym jest poezja, jak należy mówić wiersze i jak mówić, aby inni nas słuchali. Była to  wspaniała lekcja  literatury i historii, a przede wszystkim spotkanie z człowiekiem wrażliwym na piękno słowa.

Zmieniony: Wtorek, 28 Październik 2014 14:26