VII Samorządowa Gala Uczniowska
Czwartek, 26 Czerwiec 2014 08:50
Dnia 25 czerwca 2014 r. w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się VII Samorządowa Gala Uczniowska, podczas której nagrodzono i wyróżniono uczniów ostrołęckich szkół w trzech kategoriach:
- najwyższa średnia,
- wybitny talent,pasje twórcze,
- wybitny sportowiec.
W kategorii najwyższa średnia nagrodzeni zostali uczniowie naszej szkoły:
- Karolina Pędzich, uczennica klasy Ic, średnia ocen: 5,54. Karolina jest bardzo ambitną  i pracowitą uczennicą o wszechstronnych zainteresowaniach. Chętnie bierze udział w akcjach organizowanych przez Szkołę Promocji Zdrowia. Zdobyła wyróżnienie w konkursie recytatorskim poświęconym patronowi Szkoły;
- Kacper Żerański, uczeń klasy Ie,  średnia ocen: 5,54. Interesuje się to sportem, polityką, wiedzą o społeczeństwie. Jego pasją są podróże. Kacper aktywnie działa w harcerstwie i wolontariacie WOŚP, chętnie bierze udział w konkursach matematycznych oraz zawodach sportowych.
W kategorii wybitny sportowiec została wyróżniona:
- Magdalena Żebrowska, uczennica klasy IIc. Od najmłodszych lat interesuje się sportem. Systematycznie rozwija swoją pasję i osiąga wysokie wyniki w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych. W 2013 roku zajęła drugie miejsce w plebiscycie na Sportowca Ostrołęki oraz otrzymała wyróżnienie jako „Sportowe Odkrycie Roku”.  Największe osiągnięcia Magdy - uzyskane w roku szkolnym 2013/2014 - to: srebrny medal w skoku w dal na  Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, trzy złote medale na Mistrzostwach  Mazowsza Juniorów Młodszych,(w skoku w dal, w biegu na dystansie 100 m oraz w sztafecie 4x100 m), IV miejsce w skoku w dal oraz VIII miejsce w biegu na 100 m  na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, VI miejsce w skoku w dal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, złoty medal w biegu na 100 m na  Mistrzostwach Mazowsza.
W kategorii wybitny talent,pasje twórcze wyróżniono:
Aleksandrę Bloch i Klaudię Krupkę, uczennice  klasy IIe. Aleksandra i Klaudia zdobyły III miejsce w Międzynarodowym Konkursie  INESPO (International Environment Sustainability Project Olympiad).  Uczennice pojechały  na konkurs w ramach nagrody za sukces odniesiony podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Naukowego E(x)plory w Gdyni. INESPO to prestiżowy międzynarodowy konkurs projektów naukowych z biologii, fizyki, chemii, w którym w tym roku uczestniczyli reprezentanci ponad 40 krajów.   Aleksandra i Klaudia zaprezentowały  pracę pt. „Research into the perception of personal space in aspect of claustrophobia” (Badanie przestrzeni osobistej w aspekcie klaustrofobii). Projekt dotyczył opracowanej przez nie potencjalnej nowej metody leczenia klaustrofobii. Opiekunem merytorycznym ich pracy była  Pani Anna Mynyk.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom oraz ich rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.
Dyrekcja i społecznośc szkolna II LO

Zmieniony: Piątek, 27 Czerwiec 2014 11:13