DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Rok szkolny 2007/2008
Wtorek, 29 Październik 2013 11:51
 • Zostaje oddana do użytku nowa sala lekcyjna nr 24.
 • Utworzono 7 oddziałów klas pierwszych: 1A – wychowawca A. Tołwińska, 1B – A. Wojdecka, 1C – A. Mynyk, 1D – R. Chodkowska,
  1E – M. Kaliszewska, 1F – K. Kowalska, 1G – B. Milewska.
 • Nowi nauczyciele: D. Czyż –język polski, A. Wojdecka – język polski, E. Lewandowska – historia i WOS, E. Mironczuk – historia,
  A. Szyszka – informatyka.
 • Stopnie awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego uzyskali: M. Kaliszewska, K. Kowalska.
 • W dniu 10 stycznia 2008  r. redakcja" PERSPEKTYW" i "RZECZYPOSPOLITEJ" na uroczystej gali w auli POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ ogłosiły wyniki rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych za rok 2007. Nasze liceum zostało pierwszy raz sklasyfikowane w rankingu najlepszych szkół na 184 miejscu w Polsce i na 23 w woj. mazowieckim.
 • W marcu wspólnie z I LO i ZSZ nr 4, organizujemy Frankofonię - międzyszkolną imprezę kulturalną w OCK oraz rozstrzygnięcie konkursu „ Różne oblicza frankofonii”.
 • VII Olimpiady Szkół Promocji Zdrowia odbyła się na Hali Sportowo-Widowiskowej im. A. Gołasia w Ostrołęce. Nasza szkoła była współorganizatorem tego olbrzymiego wydarzenia. W klasyfikacji ogólnej zdobyliśmy I miejsce.
 • W czerwcu uczniowie naszej szkoły wyjeżdżają na wycieczkę do Paryża.
 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymuje Joanna Barbara Wawryszuk – kl. 2d.
 • CANTILENA nagrała płytę CD  „Kolędy polskie” oraz 16 utworów do tekstów poetów związanych z Ostrołęką i regionem kurpiowskim.
 • VI Edycja Konkursu „Orły Ostrołęki" - tytuł laureata uzyskali:  

- Arkadiusz Bączyk (3f) - grafik komputerowy współpracujący z Microsoftem. Uzyskał jedną z głównych nagród w konkursie filmowym Nokii na scenariusz filmu. Oprócz trofeów w prestiżowych ogólnopolskich konkursach graficznych, zbiera laury w konkursach fotograficznych. Do tego świetny geograf i niezły matematyk. II LO ukończył ze średnią 5,35.

- Martyna Brulińska (3b) - wyróżnia się w takich dziedzinach jak filozofia i historia. Udział w sukcesie filmu „Amatorzy kina”. Wygrała międzynarodowy konkurs dla projektantów. Szkołę ukończyła ze średnią 5,4.

- Karolina Gręda (3d) - finalistka krajowego konkursu fizycznego, uzyskując tytuł „Da Vinci XXI wieku”. Wyróżniona w międzynarodowym konkursie plastycznym, finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego, ukończyła Małopolską Akademię Obywatelską w Krakowie, dwukrotna finalistka Festiwalu Teatrów Amatorskich, laureatka Międzynarodowego konkursu Aliante 2007.

Wyróżnienie:
- Katarzyna Bałdyga (3b) -
razem z chórem Cantilena zdobywa najwyższe trofea. Uczestniczka eliminacji centralnych Olimpiady Filozoficznej i okręgowych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Średnia ocen Katarzyny wyniosła 5,44 i była najwyższą uzyskaną
w ostrołęckich szkołach.

- Katarzyna Drzyzguła (3d) - wolontariuszka w schronisku w Kruszewie, sama przygarnęła kilkanaście kotów i chciałaby mieć własne schronisko. Marzy też o tym, żeby wydać książkę. Wyróżniona w ogólnopolskim konkursie literackim. Przez 12 lat osiągała średnią nie mniejszą niż 5.

- Andrzej Podziewski (3d) - świetnie mówi po angielsku. Napisał 60 stronicowy esej w języku angielskim i został laureatem międzynarodowego konkursu Aliante 2007, który odbył się w Niemczech. Posiada licencje na uprawianie wszystkich odmian strzelectwa sportowego.

- Michał Wilkowski (3b) - film, którego jest współreżyserem i scenarzystą robi międzynarodową karierę. Swoją pasją skutecznie zaraża innych, organizując szereg przedsięwzięć związanych z filmem. Finalista eliminacji okręgowych Olimpiady Filozoficznej i Wiedzy o Polsce
i Świecie Współczesnym
.

 •  I Samorządowa Gala Uczniowska : najwyższa średnia –  Joanna Wawryszuk kl. 2d (średnia ocen 5,81), wybitny talent
  – Michał Bemowski kl.2d, wybitny sportowiec – Łukasz Kowalski kl. 1d.
 • Osiągnięcia:

- Konkurs „Alfik matematyczny” – I miejsce R. Będźkowski kl. 1d, II miejsce H. Górski kl. 1g, III miejsce M. Goliński kl. 3d
(op. B. Milewska),

- Konkurs Matematyczny Kwadratura Koła: Michał Jasiński kl. 3g i Karol Olszewski kl. 3g - 5 miejsce w województwie (op. A. Chojnowska),

- Michał Wasilewski i Andrzej Podziewski z kl. 3d zostali finalistami konkursu „ALIANTIC” organizowanego przez Stowarzyszenie EURO-ATLANTYCKIE i reprezentowali Polskę w Czechach,

- Konkurs Fizyczny organizowany przez Politechnikę Warszawską i Mazowieckie Kuratorium Oświaty: Michał Bemowski  kl. 2d - finalista konkursu,

- II Międzyszkolny Turniej Matematyczny „Piórko" - II miejsce  zespołowo,

- Olimpiada Wiedzy Technicznej – M. Wasilewski, S. Podeszwa, M. Bemowski – etap rejonowy (op. E. Józefczyk) kl. 1d,

- XX Olimpiada Filozoficzna – K. Bałdyga kl. 3b – udział w eliminacjach centralnych, A. Pyskło kl.1a, W. Godzieba kl. 2a,
K. Kraska – udział w eliminacjach okręgowych,

- XXXIV Olimpiada Historyczna – A. Ochenkowska kl. 2a, N. Młynarczyk kl.3b – finaliści eliminacji  okręgowych, M. Laskowska kl. 3b, M. Brulińska kl. 3b – udział w eliminacjach okręgowych (op. J. Mironczuk),

- XLIX Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – finalista eliminacji okręgowych M. Wilkowski kl. 3b, udział w eliminacjach okręgowych M. Wierzba kl. 3b (op. J. Mironczuk),

- Olimpiada wiedzy o UE – udział w eliminacjach okręgowych – M. Wilkowski, M. Wierzba, M. Perzanowska (op. J. Mironczuk),

- Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – finalistka eliminacji okręgowych K. Bałdyga kl. 3b (op. A. Dzwonnik-Załęska),

- XXIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – etap wojewódzki K. Mierzejek kl. 2c (op. D. Glabas-Ciak),

- III Konkurs Języka Angielskiego: Andrzej Podziewski - III miejsce w etapie okręgowym, Paweł Łopusiński - IV miejsce w etapie okręgowym (op.B.Markowska,S.Markowski),

- Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów: Cezary Bagiński kl.3i - IV miejsce w skoku w dal (7,04 m),

- Mistrzostwa Europy w Ju Jitsu w Niemczech: Martyna Gudelska kl. 2f - złoty medal w konkurencji grapplingu seniorek i tytuł Mistrzyni Europy,

- Mistrzostwa Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych: Olga Choroszewska - złoty medal w trójskoku (11,37m), Łukasz Kowalski - złoty medal  w rzucie dyskiem (45,98 m), Cezary Bagiński  - złoty medal w skoku w dal (7,12 m), Cezary Bagiński - brązowy medal w trójskoku (14,52m).

Zmieniony: Wtorek, 12 Listopad 2013 12:38