Konferencja naukowa pt. "C.K.Norwid i jego miejsce we współczesnej edukacji"
Poniedziałek, 26 Wrzesień 2011 08:51

23 września 2011 r. w naszej szkole odbyła się konferencja naukowa pt.  "Cyprian Kamil Norwid i jego miejsce we współczesnej edukacji". Głównym organizatorem konferencji było Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe, osobami prowadzącymi dr Kazimierz Parszewski (wiceprezes OTN i prof. Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Społecznej w Ostrołęce) i dr Jan Mironczuk, nauczyciel II LO i członek Prezydium OTN.
    W czasie konferencji zaprezentowano 6 referatów naukowych, odnoszącymi się do zagadnień historycznych, literackich, artystycznych, językowych oraz miejsca Norwida w dzisiejszym nauczaniu. Prelegentami byli kolejno: dr Jerzy Kijowski (historyk, wiceprezes OTN). prof. dr hab. Wiesław Rzońca (badacz Norwida, wykładowca na UW), dr Agnieszka Zielińska (badaczka towianizmu, pracownik Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli), dr Dorota Czyż (wykładowca ZKN w Ostrołęce), dr Agata Soczyńska (wykładowca ZKN w Ostrołęce), mgr Anastazja Dzwonnik-Załęska (nauczyciel języka polskiego w II LO).
    Konferencja została także wzbogacona występem chóru szkolnego pod kierunkiem mgr Henryka Gadomskiego,  uczniów z I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie oraz poezją śpiewaną, którą wykonali uczniowie II LO pod kierunkiem mgr Agnieszki Wołosz. Całość została podsumowana przez prof. W. Rzońcę, który podziękował wszystkim uczestnikom i organizatorom.

Zmieniony: Środa, 28 Wrzesień 2011 06:51