„Kwiecień miesiącem promocji zdrowia”
Czwartek, 25 Kwiecień 2024 09:42

wwwUczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „Kwiecień miesiącem promocji zdrowia”. Cały ten miesiąc poświęcony był różnorodnym działaniom związanym z promocją zdrowia wśród uczniów. Zaangażowanie było bardzo duże. 15 kwietnia odbył się kiermasz, na który każda klasa przygotowała posiłki zgodne z wylosowaną wcześniej dietą. Wśród nich znalazły się m.in. diety: aztecka, bezglutenowa, wegetariańska, frutariańska, paleo i wiele innych. Zyski ze sprzedaży można było przeznaczyć na klasowe potrzeby. Uczniowie sporządzili i rozwiesili również plakaty z różnymi dietami. Dodatkowo uczennice z klasy 2E przygotowały prezentację multimedialną propagującą zdrowy tryb życia i zaprezentowały w klasach podczas godzin z wychowawcą. Na korytarzu szkolnym wywieszona była gazetka na temat zdrowego stylu życia.
Całe to wydarzenie przeprowadziły klasy 2c oraz 2e wraz z wychowawczyniami p. Katarzyną Żerańską i p. Ewą Dylewską oraz nauczycielką biologii p. Dorotą Glabas-Ciak.

Zmieniony: Czwartek, 25 Kwiecień 2024 10:22