II LO MA TALENT!
Środa, 27 Marzec 2024 13:18

434124670 933778892083108 8744645288122020796 n21 marca 2024 roku w naszej szkole odbyło się wyjątkowe i pełne wrażeń wydarzenie, czyli III edycja przeglądu talentów „II LO MA TALENT”. Uzdolnieni uczestnicy zaprezentowali swoje zdolności z różnych dziedzin, między innymi pokazali swoje talenty plastyczne, recytatorskie, muzyczne oraz taneczne. Wszyscy wykazali się niezwykłą odwagą przed Jury oraz publicznością składającą się z nauczycieli oraz koleżanek i kolegów.
Jako pierwszy wystąpił Antoni Dudkowski kl. 3b. Jest on malarzem figurek, który z chęcią pomaga zainteresowanym rozwijać tę pasję. Z zapartym tchem obserwowaliśmy też występy wokalne. Wiktoria Drężewska z kl. 3e, dziewczyna, która kocha muzykę, ale najbardziej lubi śpiew, zaprezentowała utwór "Nothing you can take from me". Kolejną wokalistką, którą mieliśmy okazję usłyszeć, była Emilia Wachuta z kl. 1h. Jest ona miłośniczką śpiewu pełną marzeń o występowaniu na światowych scenach. Niesamowitym głosem wykazała się również Alicja Kiernozek z kl. 2c, a wyjątkowy talent muzyczny i recytatorski zaprezentował Adrian Szostak z kl. 3b. Zaśpiewał on utwór "Niepewność" Adama Mickiewicza do piosenki disco polo, a także wyrecytował tekst piosenki "Przez twe oczy zielone" zespołu Akcent. To, jak niezwykłymi talentami mogą być obdarzeni uczniowie naszej szkoły, uświadomił wszystkim Antoni Antośkiewicz z kl. 1h. Umiejętność, którą pochwalił się przed publicznością, to recytacja utworów na wspak. Antoni nie tylko zaprezentował przygotowany utwór, ale również na prośbę innych potrafił powtórzyć zdania, oczywiście na wspak. Grą na swoich ulubionych instrumentach zachwycili nas: gitarzysta Bartosz Jankowski z kl. 2b, który zagrał utwór zespołu Czerwony Tulipan - "Sekret kardynała Richelieu" oraz Kacper Rydel z kl. 2d, który na ukulele wykonał utwór BoyWithUke. Nie zabrakło również fantastycznych pokazów tanecznych: ludowych, towarzyskich czy współczesnych. Taniec ludowy zaprezentowali Julia Ochenkowska z kl. 1g oraz Kacper Golon z kl. 1c. Należą oni do ZPIT KURPIE Ostrołęka. Jako kolejni wystąpili Aleksander Nadolny z kl. 2a i Iga Dobkowska z SP10. Wykonali oni taniec towarzyski. Tańczą razem od ośmiu lat oraz reprezentują Ostrołękę na Ogólnopolskich Turniejach Tańca. Dziewczyny - Michalina Jamka z kl. 1f i Natalia Kaczyńska z kl. 2f zaprezentowały swoje umiejętności w tańcu współczesnym. Nie możemy zapomnieć również o energetycznym występie naszego zespołu Sharp Meadow w składzie: Jakub Morawski z kl. 1d, Bartosz Struniawski z kl. 2h oraz Jakub Struniawski z SP5. To zespół grający muzykę z gatunku heavi metal.

Wszystkim występom bacznie przyglądało się jury w składzie: p. wicedyrektor Beata Kotowska, prof. Henryk Gadomski – dyrygent chóru Cantilena, który pełnił rolę przewodniczącego jury, p. Justyna Mościcka – nauczycielka języka polskiego, p. Katarzyna Orlicka – nauczycielka wychowania fizycznego oraz Jakub Kowalski – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

Po naradzie jurorzy zdecydowali, że III edycję konkursu „II LO MA TALENT” wygrał Antoni Antośkiewicz z kl. 1h, który swoim niecodziennym talentem zachwycił wszystkich jurorów. Drugie miejsce ex aequo zajęły nasze utalentowane wokalistki Wiktoria Drężewska z kl. 3e oraz Emilia Wachuta z kl. 1h. Natomiast trzecie miejsce należało do zespołu Sharp Meadow. Do chłopaków powędrowała również nagroda publiczności, wyłoniona drogą głosowania internetowego. Jury dostrzegło także talent Adriana Szostaka z kl.3b, który otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Imprezę poprowadzili, zawsze gotowi do działania - zastępczyni przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Julia Ciuchta oraz Jakub Bywald z kl. 3b. Konkurs zorganizował Samorząd Uczniowski oraz kl. 1h pod kierunkiem pań Anety Mizerek-Ochenkowskiej, Agnieszki Młynarczyk, Sylwii Rochaczewskiej oraz Mileny Rostkowskiej. Sponsorem atrakcyjnych nagród był Samorząd Uczniowski.

Julia Matuszewska i Julia Chrzanowska kl. 2e (sekcja dziennikarska SU)

Zmieniony: Środa, 27 Marzec 2024 13:39