Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH CHALLENGE
Wtorek, 26 Marzec 2024 11:01

IMG 685225 marca w naszej szkole odbyła się finałowa faza Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH CHALLENGE dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych. To druga edycja tego konkursu, zainicjowanego przez nauczycielki języka angielskiego: panią I. Kulas, panią S. Rochaczewską, panią A. Zając oraz panią K. Żerańską. Z zadowoleniem stwierdzamy, że również tym razem wydarzenie cieszyło się sukcesem - niemal 100 uczniów z 15 szkół z miasta i okolicznych miejscowości wzięło w nim udział!

Do ostatniego etapu konkursu, który odbył się w poniedziałek, przeszła grupa 22 najlepszych uczestników reprezentujących 10 szkół, rywalizując w teście leksykalno-gramatycznym. Przed ogłoszeniem wyników uczniowie naszej szkoły starali się, aby młodsi koledzy poczuli się wyjątkowo - uczniowie klasy 2a Daria Parzychowska i Jakub Bałon zaprezentowali naszym gościom prezentację multimedialną przedstawiającą naszą placówkę, a uczniowie klasy 1f oprowadzali ich po najciekawszych zakamarkach naszej szkoły.

Najlepsze wyniki osiągnęli: uczeń Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce Przemysław Biedrzycki – I miejsce, uczeń Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie Igor Kołakowski - II miejsce oraz uczennica Szkoły Podstawowej im. Stanisława Jachowicza Nr 1 w Ostrołęce Wiktoria Szczepańska – III miejsce. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy, wręczone przez Dyrektora Szkoły p. Krzysztofa Jankowskiego. Złożyliśmy również podziękowania na ręce szkolnych koordynatorów, którzy wykazali się zaangażowaniem organizując etap szkolny oraz opiekując się uczestnikami.

Cieszymy się, że mogliśmy poznać tylu młodych pasjonatów języka angielskiego. Zwycięzcom i ich opiekunom jeszcze raz serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy na kolejną edycję naszego konkursu.

Zmieniony: Wtorek, 16 Kwiecień 2024 12:59