To był najlepszy Koncert Chóru CANTILENA
Wtorek, 26 Marzec 2024 10:46

ŁYSE PLAKAT kopiaTo był najlepszy Koncert Chóru CANTILENA w aktualnym składzie od nowego roku szkolnego 2023/2024.
Przygotowania programu Koncertu, który odbył się w sobotę 23 marca b.r. w Kościele Parafialnym pw. Św. Anny w Łysych trwały ponad 2 miesiące. W programie 11 utworów chóralnych znalazły się nie tylko utwory sakralne / NOCĄ OGRÓD OLIWNY, AVE MARIA - Zoltana Koday,a, PANIS ANGELICUS Cesara Francka, ale także inne utwory, między innymi: KOŁYSANKA J. Brahmsa, GOODE LA TERRA EL MARE / Radość Ziemi i Morzu - kompozytora włoskiego Oracjo Vechi. Jedną z 2 pieśni kurpiowskich, a mianowicie - pieśń sierocą ACH MÓJ BOZE bardzo pięknie wykonała, gościnnie występująca, była Chórzystka - Solistka CANTILENY - Kasia Bałdyga / aktualnie Pani prof. Warszawskiej Szkoły Filmowej/. Udany był debiut Chórzystki Amelii Wiktorowicz w roli akompaniatorki /skrzypce/ w utworach: NOCĄ OGRÓD OLIWNY i PANIS ANGELICUS. Świetnie spisała się w roli aktualnej Solistki CANTILENY - Emilia Wachuta, która wystąpiła także w duecie z Leną Dobkowską w utworze Johannesa Brahmsa, ZAPADA ZMIERZCH i KOŁYSANKA. Było to piękne wykonanie. Koncert prowadziła ze swobodą i wdziękiem – Martyna Duda.
Publiczność wypełniająca po brzegi wnętrze Kościoła przystrojonego pięknymi palmami, zgotowała Chórowi po koncercie owację na stojąco, trwającą do zejścia ze sceny ostatniej Chórzystki. Świetna organizacja Koncertu, profesjonalne nagłośnienie Chóru, bardzo dobra akustyka wnętrza Kościoła.
Bardzo dziękujemy organizatorom koncertu: Proboszczowi Parafii Rzymsko-Katolickiej w Łysych, Wójtowi Gminy Łyse, Dyrektorowi GOKSiR w Łysych za zaproszenie i okazaną gościnność / smaczne, przeróżne ciasta, napoje/.
Bardzo dziękuję występującej gościnnie Kasi Bałdydze i moim niezawodnym, wspaniałym Chórzystkom i Chórzyście a także Panu Grzegorzowi Zawrotnemu - Nauczycielowi II LO pełniącemu rolę wychowawcy-opiekuna grupy.

Dyrygent Chóru CANTILENA - Henryk Gadomski

film - Panis Angelicus