Turniej Matematyczny dla Szkół Podstawowych POCISK
Czwartek, 21 Marzec 2024 10:44

DSC0597813 marca 2024 r. na Hali im. Arkadiusza Gołasia odbyła się VI edycja Turnieju Matematycznego dla Szkół Podstawowych POCISK. Gościliśmy osiemnaście czteroosobowych drużyn ze szkół Ostrołęki i powiatu. Zawody trwały dwie godziny, a każdy zespół starał się rozwiązać jak najwięcej zadań. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kadzidle w składzie: Szymon Augustowski, Wojciech Rosiński, Szymon Wasyk, Maciej Gawrych. Drugie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce (Barbara Dawidczyk, Antonina Sczubełek, Maja Morka, Alicja Zaczkowska), a na trzecim miejscu podium uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce (Natalia Wekwejt, Maja Stolarczyk, Stanisław Marcinkowski, Denys Sabadosh). Uczestnicy mieli okazję do zweryfikowania swoich umiejętności matematycznych, stosowania właściwej strategii w rozwiązywaniu zadań oraz doskonalenia umiejętności pracy w grupie.

W tegorocznej edycji stanęliśmy przed organizacyjnym wyzwaniem, decydując się po raz pierwszy na przeprowadzenie turnieju na Hali im. Arkadiusza Gołasia. Mimo obaw i wątpliwości wszystko przebiegło zgodnie z planem, a efekt był oszałamiający.

Konkurs zorganizowały panie Beata Kotowska, Anna Małkowska i Mariola Biedrzycka z klasami 4d, 3d i 4f, przy ogromnym wsparciu pań: Izabeli Geżyńskiej, Marzeny Kurpiewskiej, Anny Sobiech i Wioletty Przychodzeń. Za część promocyjną szkoły odpowiadała pani Mariola Rachubka.

Zmieniony: Czwartek, 21 Marzec 2024 10:58