MŁODZIEŻ SWOJEMU MIASTU
Czwartek, 01 Czerwiec 2023 06:56

W roku Jubileuszowym 650 lecia Miasta Ostrołęki i 192 rocznicę historycznej bitwy pod Ostrołęką z okresu Powstania Listopadowego na Fortach Bema w Ostrołęce odbył koncert 500 osobowego Chóru złożonego z 15 grup wokalnych funkcjonujących w dziewięciu szkołach ostrołęckich i sześciu placówkach z powiatu.
Przygotowania koncertu, obejmujące naukę repertuaru pieśniowego (12 utworów chóralnych, partie solowe, duet, recytacje, akompaniament Zespołu Instrumentalnego Państwowej Szkoły Muzycznej) oraz wspólne próby, trwały ponad 3 miesiące i zakończyły koncertem gorąco przyjętym przez licznie zgromadzoną publiczność w dniu 26 maja na Fortach Bema. Bardzo dziękuję Nauczycielom muzyki, którzy przygotowali młodzież do koncertu, a młodzieży szkolnej, tworzącej jeden wielki Chór, za piękny śpiew i wzorowe zachowanie.

W sposób szczególny bardzo dziękuję :

Dyrekcji Szkoły, panu Dyrektorowi Krzysztofowi Jankowskiemu i  paniom Wicedyrektorkom - Marioli Rachubce i Beacie Kotowskiej za skuteczną pomoc na różnych etapach przygotowań i w dniu Koncertu.

Nauczycielkom naszej Szkoły,  prowadzącym Koncert profesjonalnie i z wdziękiem -  pani Anecie Mroczkowskiej i Katarzynie Żerańskiej,

Panu Grzegorzowi Zawrotnemu za serwis fotograficzny w dniu koncertu, a także wcześniej 12 maja podczas uroczystej inauguracji obchodów 650 lecia Miasta Ostrołęki w Kościele Farnym z czynnym udziałem Chóru CANTILENA.

Pani Anastazji Dzwonnik-Załęskiej za profesjonalne przygotowanie uczniów do roli recytatorki i recytatora.

Dziękuję Chórzystkom i Chórzystom za poświęcenie wolnego czasu na dodatkowe próby, odbyte wspólnie z Chórem Państwowej Szkoły Muzycznej, nagranie repertuaru oraz udostępnienie go Chórom uczestniczącym w Koncercie jako pomoc dydaktyczną w przygotowaniu Koncertu. Szefowej Chóru – MARTYNIE DUDZIE za ogrom różnorodnych prac organizacyjnych, niebywałą bystrość umysłu w rozwiązywaniu nieprzewidzianych problemów organizacyjnych tego wyjątkowego wydarzenia. Chór CANTILENA był pomysłodawcą, gospodarzem i współwykonawcą całego Projektu w dniu 26 maja.

Moje podziękowania kieruję również do Solistki Oliwi Pióreckiej, uczennicy naszej Szkoły i Absolwenta II LO Stanisławowa Kubła za solidne przygotowanie (nie tylko muzyczne) i piękne wykonanie duetu i pieśni solowej.

Dziękuję Magdalenie Sobocińskiej i Jakubowi Prusikowi za recytacje.

Bardzo dziękuję Pani Izabeli Skrzecz za cenne rady i skuteczną pomoc we wszystkich sprawach związanych z organizacją Koncertu.

Panu Administratorowi Radosławowi Pęksie za dwie kilkugodzinne sesje nagraniowe, także w wolną sobotę.

Panom: Grzegorzowi Tańskiemu, Mirosławowi Bałonowi oraz Paniom Iwonie Dębek i Magdalenie Tusińskiej za obsługę techniczną i organizacyjną na różnych etapach przygotowań i w dniu Koncertu.

Henryk Gadomski

Zmieniony: Czwartek, 01 Czerwiec 2023 07:23