Wyniki Konkursu Matematycznego „Kangur Matematyczny”
Piątek, 12 Maj 2023 06:44

16 marca 2023r. odbyła się kolejna XXXII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych wycieczkach i międzynarodowych obozach naukowo-rekreacyjnych. Uczestnicy zmagali się z zadaniami o różnym stopniu trudności, w których należało zaznaczyć jedną z pięciu odpowiedzi. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek przygotowany przez organizatorów.

W tegorocznej edycji wzięło udział 69 uczniów.

Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów.

Bardzo dobry wynik otrzymał:

̶          Damian Biernat – klasa 3a.

Wyróżnienie otrzymali:

̶          Marta Mosakowska – klasa 1e,

̶          Kamil Kaczyński – klasa 1e,

̶          Szyman Sadłowski - klasa 2a,

̶          Paweł Goździewski - klasa 2d.

Gratulujemy wyróżnionym, dziękujemy opiekunom, a wszystkim życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych!

Koordynator konkursu – p. Anna Chojnowska.

Zmieniony: Piątek, 12 Maj 2023 06:49