BOŻONARODZENIOWY KONCERT
Piątek, 23 Grudzień 2022 08:57

22 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Za sprawą Chóru "Cantilena" pod batutą Pana Henryka Gadomskiego mieliśmy okazję oderwać się na chwilę od rzeczywistości oraz poczuć wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Mieliśmy okazję wysłuchać kolęd znanych wszystkim np. "Bóg się rodzi", czy "Dzisiaj w Betlejem", jak również ludowych np. " Ło Józesie". Był również czas na refleksje podczas utworu "Kolęda dla nieobecnych". W autorskim programie znalazły się również recytacje w wykonaniu Wiktorii Drężewskiej, Martyny Dudy, Oliwii Pióreckiej oraz Szymona Głowackiego, a także przybliżenie tradycji ludowych i życzenia.

Warto zwrócić uwagę na wyjątkowy skład Chóru "Cantilena", w którym wyjątkowo wystąpili trzej Panowie z ostrołęckiego Chóru Nauczycielskiego: Pan Kazimierz Gołębiewski, Pan Jan Murawski oraz Pan Zenon Ostasz, a także uczniowie - mężczyźni z naszej szkoły, którzy od dziś stali się stałymi członkami Chóru "Cantilena": Aleksander Nadolny, Rafał Ciak, Tomasz Dawid, Tomasz Mucha oraz Mateusz Morawski.

Na skrzypcach akompaniowała Julia Łyszkowska. Swoją obecnością na tym wydarzeniu zaszczycił nas również Pan Wiesław Kuzkowski.

Na koniec publiczność nagrodziła występ Chóru gromkimi brawami. Uroczystość prowadziły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Roksana Chmielewska oraz Patrycja Tyszka, które również życzyły zdrowia, szczęścia, sukcesów oraz zadowolenia z wykonywanej pracy.

Uroczystość zakończyła się przemówieniem Pana Dyrektora Krzysztofa Jankowskiego, który podziękował występującym oraz złożył w imieniu dyrekcji najserdeczniejsze życzenia.