Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
Czwartek, 02 Czerwiec 2022 10:23

puchar pckpck2Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK kwalifikując się do etapu okręgowego. Etap okręgowy XXVIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża odbył się 28 maja 2022 r. w Grodzisku Mazowieckim. Wzięła w nim udział drużyna składająca się z następujących uczniów: Maria Budniak kl. IIc, Jakub Bramowicz kl. IIc, Amelia Godlewska kl. IIc, Julia Załuska kl. Ic oraz Wiktoria Prusińska kl. Ic - opiekun merytoryczny Mariola Rachubka.
Co roku, w trakcie konkursu rywalizują ze sobą zespoły ze szkół średnich. Uczniowie muszą udzielić pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby Mistrzostw stacjach. Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków oraz rekwizytów, dzięki czemu wszystko wygląd bardzo realistycznie.
Konkurs organizowany jest w przestrzeni miejskiej, po to, aby jak najwięcej osób mogło być świadkami rywalizacji Mistrzów Pierwszej Pomocy. Dzięki temu, osoby które widzą, jak należy udzielić pierwszej pomocy, oswajają się z tą trudną i stresującą sytuacją.
Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.
Drużyna II LO ostatecznie zajęła IV miejsce. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami podczas Mistrzostw sprawowała pani Anna Cholewińska.

Zmieniony: Piątek, 03 Czerwiec 2022 09:46