VIII Ostrołęcki Bieg Papieski w hołdzie św. Janowi Pawłowi II – Patronowi Ostrołęki
Środa, 13 Kwiecień 2022 11:39

DSC07024.JPG„W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem” (2 Tm4,7)
tak brzmiało motto Biegu Papieskiego, który zgromadził licznie dzieci, młodzież i dorosłych oraz całe rodziny w Niedzielę Palmowa 10. kwietnia 2022 roku przy Kościele Farnym.
Bieg odbył się pod patronatem Prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, Przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Zarzyckiego i Starosty Ostrołęckiego Stanisława Kubła.
Poprzedzony był Mszą Świętą w intencji uczestników i organizatorów, którą koncelebrował ks. proboszcz Wiesław Białczak
Po mszy świętej zawodnicy naszego klubu złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku Jana Pawła II przy ostrołęckiej Farze, wcześniej pod tablicą na budynku Urzędu Miasta upamiętniającą Św. Jana Pawła II – Patrona Ostrołęki oraz przy tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy Smoleńskie w przypadającą w dniu dzisiejszym 12 rocznicę, przy której wiodła trasa Biegu.
Tuż przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali pieśń szczególnie ważną dla Papieża „Barkę”.
Uroczystego otwarcia Biegu dokonali gospodarz parafii ks. proboszcz Wiesław Białczak, wiceprzewodniczący Rady Miasta Stanisław Szatanek, Dyrektor Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrołęce – Magdalena Pietras, Dyrektor MZOS-Ti IT Arkadiusz Dobkowski, Dyrektor II LO im. C.K. Norwida Krzysztof Jankowski i prezes klubu UKS Clan Halina Pierzchała.
O godzinie 14:45 sygnał do startu VIII Ostrołęckiego Biegu Papieskiego dał Wiceprzewodniczący Rady Miasta Stanisław Szatanek Na starcie stanęło ponad 150 uczestników.
Wzorem lat ubiegłych zawodnicy zostali wyróżnieni i nagrodzeni w kategoriach open kobiet i mężczyzn, w siedmiu kategoriach wiekowych, najstarszy i najmłodszy uczestnik Biegu, oraz w konkursie wiedzy o Papieżu Janie Pawle II.
W kategorii OPEN Kobiet zwyciężyła : Martyna Budziłek – Kadzidło z czasem 00:09:40, a w kategorii mężczyzn Karol Rogoziński, Najmłodszą uczestniczką była Lena Mierzejewska (2 latka), a najstarszym zawodnikiem pan pan Ryszard Ropiak (76 lat) „Kurpie” Myszyniec.

Najwyżej z reprezentacji szkoły uplasowała się w kategorii kobiet Izabela Marcińczyk zajmując 5 miejsce w kategorii OPEN Kobiet i 1 miejsce w kategorii K 18-25 lat ( 00:11:14), a w kategorii mężczyzn Szymon Sadłowski zajmując 10 miejsce w kategorii OPEN i 4 miejsce w kategorii M17 13-17 lat z czasem 00:10:31.
Szczegółowe wyniki Biegu można znaleźć TUTAJ

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy wspaniałym kibicom oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację i finansowe wsparcie Biegu Papieskiego.
Serdecznie dziękujemy, również tym Wszystkim, którzy solidaryzując się z narodem ukraińskim podzielili się swoimi podarkami i złożyli je w biurze zawodów.
Swoją wdzięczność wyrażamy słowami Jana Pawła II
„Trzeba pamiętać o nieustannej wdzięczności za ten dar, jakim dla człowieka jest drugi człowiek”

Organizator UKS CLAN i II LO im. C.K. Norwida we współpracy z wieloma podmiotami.

Zmieniony: Czwartek, 21 Kwiecień 2022 09:03