Miłosz Markowski najlepszy w Polsce w Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności! Cezary Miłek z tytułem finalisty!
Poniedziałek, 04 Kwiecień 2022 09:19

Milosz cezaryW bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły: Miłosz Markowski z klasy III Bg, Aleksander Ciepierski z klasy III Bg oraz Cezary Miłek z klasy III Ag wzięli udział w VI edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności pod hasłem przewodnim „Cywilne komponenty kierowania bezpieczeństwem narodowym”. Wzięli oni udział w etapie szkolnym, a następnie okręgowym. Do etapu centralnego zakwalifikowali się Miłosz Markowski oraz Cezary Miłek. Etap ten składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie pisali test wiedzy w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W wyniku testu Cezary Miłek zdobył tytuł finalisty tej Olimpiady a Miłosz Markowski zakwalifikował się do drugiej części etapu centralnego. Gala finałowa VI edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności odbyła się online dnia 26 marca 2022r. 12 najlepszych zawodników z Polski, w tym Miłosz Markowski z naszej szkoły wzięli udział w quizie i ustnie odpowiadali na pytania. W wyniku eliminacji centralnych Miłosz Markowski zdobył pierwsze miejsce w Polsce i uzyskał tytuł laureata tej Olimpiady. Opiekunem uczniów była p. Mariola Rachubka.

Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

Zmieniony: Środa, 06 Kwiecień 2022 11:10