VI Olimpiada Statystyczna
Poniedziałek, 28 Marzec 2022 13:08

Olimp StatystycznaW roku szkolnym 2021/2022 uczniowie naszego liceum po raz pierwszy przystąpili do Olimpiady Statystycznej. Etap szkolny odbywał się on-line 3 listopada 2021r., wzięło w nim udział pięcioro uczestników: Marta Kołodziejska, Jakub Tyszka, Paweł Kozikowski (z klasy 2d), Aleksander Paliwoda (3dp) i Cezary Miłek (3ag). Wszyscy wypadli bardzo dobrze, a troje z nich zakwalifikowało się do etapu okręgowego: Marta Kołodziejska (z czwartą lokatą na Mazowszu), Aleksander Paliwoda i Jakub Tyszka.
Zawody okręgowe odbyły się 8 grudnia 2021r., również on-line. Praca zawodnika składała się z trzech części, a każda z nich obejmowała kilkunaście zadań z zakresu statystyki, kombinatoryki, rachunku prawdopodobieństwa i ekonomii. Do etapu centralnego zakwalifikowała się tylko Marta Kołodziejska, która uzyskała drugie miejsce w swoim okręgu. Znalazła się w gronie 80 osób z kraju, które uzyskały taki awans.
Etap centralny składał się z dwóch części. Obie odbywały się w Warszawie w gmachu Urzędu Statystycznego. Część pierwsza – 2 marca 2022r. – to test podobny do tego z etapu okręgowego. Zagadnienia również były podobne. Do drugiej części tego etapu awansowało 30 osób, w tym uczennica naszej szkoły, która zajęła 20 miejsce. 23 marca 2022r., również w Urzędzie Statystycznym w Warszawie, pisała odpowiedzi na 3 pytania problemowe.
W końcowej klasyfikacji Marta Kołodziejska zajęła 11 miejsce w kraju, uzyskując tytuł laureata VI Olimpiady Statystycznej.

Opiekunem uczennicy była p. Beata Kotowska.

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych, równie spektakularnych sukcesów!

Zmieniony: Środa, 06 Kwiecień 2022 11:11