Narodowe Święto Niepodległości 2021

Cześć Polsce, cześć!
    Kto się jej synem zwie,
    W kim polska dusza wre,
    Niech stanie w gronie tym,
    Pieśń chwały wznieść!

(fragment pieśni z okresu Powstania Listopadowego
  Autorem słów jest Feliks Frankowski)

W przeddzień  Narodowego Święta Niepodległości  - 103 rocznicy odzyskania niepodległości, 10 listopada, społeczność naszej Szkoły złożyła hołd tym wszystkim Polkom i Polakom, którzy przyczynili się do wyzwolenia z niewoli  123 latach.
    W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej Chór szkolny CANTILENA wykonał program słowno – muzyczny złożony z pieśni i wierszy o treści patriotycznej i żołnierskiej. O godz. 11.11 społeczność szkolna ( uczniowie i nauczyciele) włączyli się do ogólnopolskiej akcji wykonując Polski Hymn Narodowy
       Stało się już tradycją naszej Szkoły, że podczas szkolnej uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w sposób uroczysty dokonuje się zmiany Honorowego Pocztu Sztandaru Szkoły. Tak było i tym razem.

Zmieniony: Wtorek, 16 Listopad 2021 15:03