deklaracja 1584688593

SiteGround web hosting Joomla Templates
Wspominaliśmy zmarłych poetów podczas Narwiańskich Zaduszek Literackich
Czwartek, 28 Październik 2021 12:07

Uczniowie i nauczyciele naszego Liceum uczestniczyli w uroczystości zaduszkowej zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Ostrołęce, poświęconej nieżyjącym literatom, którzy tworzyli na kurpiowskiej ziemi i tych, którzy byli z nią związani miejscem urodzenia, a mieszkając z dala od niej w twórczości wyrażali swoją tęsknotę. Podczas Narwiańskich Zaduszek Literackich uczniowie (Natalia Bieńkowska, Aleksander Ciepierski, Amelia Dawid, Marta Dobkowska, Karol Drężewski oraz Bartosz Piasta) recytowali wiersze nieżyjących literatów, a zaproszeni poeci (wśród których znalazła się również nasza nauczycielka - Pani Justyna Mościcka) zaprezentowali swoje wiersze, które napisali w hołdzie zmarłym literatom.
W spotkaniu tym uczestniczyli także uczniowie klasy II „B” pod opieką Pani Wioletty Przychodzeń.

Nauczyciele przygotowujący uczniów do recytacji to Anastazja Dzwonnik Załęska, Justyna Mościcka oraz Aneta Mroczkowska.

Zmieniony: Środa, 03 Listopad 2021 11:42