Narodowe Święto Niepodległości - dwa koncerty CANTILENY
Piątek, 12 Listopad 2010 21:12

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości - 10 listopada - Chór Szkolny CANTILENA zaprezentował program słowno - muzyczny przypominający drogę Polski do wolności po ponad stuletniej niewoli. Program wykonano:

*   w sali bankietowej ARKADIA w Kordowie podczas uroczystej sesji Rady Gminy Olszewo Borki z udziałem władz Powiatu i Województwa  Mazowieckiego:

- Wojewody Mazowieckiego _ Jacka Kozłowskiego, Starosty Ostrołęckiego - Stanisława Kubła

*    w Szkole dla społeczności szkolnej - nauczycieli i uczniów II LO.

Był to drugi występ z CANTILENĄ  27 Chórzystek przyjętych w bieżącym roku szkolnym spośród uczennic klas pierwszych. Duży to wysiłek ale i duża satysfakcja z udanych występów. Dla Oli Kowalskiej,Klaudii Przeradzkiej i Mateusza Grzybowskiego był to także pierwszy udany debiut solowy:

-  Oli Kowalskiej w pieśni WIDZIAŁAM JA ORŁA

-  Klaudii Przeradzkiej w duecie z Mateuszem Grzybowskim w pieśni BYWAJ DZIEWCZĘ ZDROWE

W programie wykonanym w Szkole wystąpiły z Chórem wybrane uczennice z klasy II D oraz chłopcy z klasy II D i II B.  Program prowadziła  recytująca także fragmenty poezji C.K. Norwida, doskonała w tej sztuce  - Ewelina Lipka. Gorące przyjęcie programów było zapłatą za trud włożony w ich przygotowanie. Brawo Dziewczęta i Chłopcy !!!

Zmieniony: Wtorek, 16 Listopad 2010 13:08