Test Coopera w Ostrołęce podczas Europejskiego Tygodnia Sportu
Środa, 02 Październik 2019 08:52

W sobotę 28 września 2019r. na stadionie miejskim w Ostrołęce po raz czwarty obył się Test Coopera dla Wszystkich. W tym roku włączyliśmy się do ogólnoeuropejskiej kampanii #BeActive (Bądź aktywny) w czasie obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu.
Na stadionie zgromadziła się rekordowa liczba uczestników: wystartowało około 120 na około 150 głoszonych. Wszyscy pokonali łącznie rekordową liczbę kilometrów: 252 km 2 m ( kobiety 108 km,405 m, a mężczyźni 143 km 597 m). W teście uczestniczyli zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i początkujący. Testy sprawdzające aktualną kondycję fizyczną odbywały się co pół godziny i polegały na przebiegnięciu jak najdłuższego odcinka w ciągu 12 minut.
Najdłuższy dystans w kategorii Kobiet pokonała uczennica naszej szkoły Natalia Mróz z klasy 2g (2870 m), a wśród mężczyzn drugą lokatę uzyskał Filip Kiernozek z klasy 2f (3260 m) bijąc swój rekord życiowy o 60m.
Najliczniejszą grupą biorącą udział w Teście Coopera była Szkoła Promocji Zdrowia, a najliczniejszy klub, to nasz UKS Clan.
Każda kolejna edycja przyciąga coraz więcej osób: dzieci, całe rodziny, młodzież uczącą się i studiującą, dyrektorów szkół i przedszkoli, nauczycieli, a także władze miasta Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, samorządowców oraz przedstawicieli różnych klubów, firm i stowarzyszeń.
Zabezpieczenie medyczne imprezy zapewniała Szkoła Promocji Zdrowia i Grupa Ratownicza NADZIEJA.

Gratulujemy i dziękujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Testu, dziękujemy dyrekcji i nauczycielom, opiekunom, rodzicom i wspaniałym kibicom za tak liczne przybycie.

Więcej informacji i wyniki na stronie klubu.
Organizator UKS Clan działający przy II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce.

Zmieniony: Środa, 02 Październik 2019 11:47